Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Byl jsem alkoholik, nyní abstinuji
#25299
Re: Byl jsem alkoholik, nyní abstinuji Před 9 rok, 1 měsíc  
Petre tazko je to vysvetlit. Ja si pritom nenavodzujem pocit strachu, skor je to nejaka snaha presvedcit mozog, ze nie som taky blbec, aby som do seba liala nejaky jed - co alkohol pre mna je. A to ze si to ja napr. prirovnam k jedu na potkany - je len obrazne. Nenavodi mi to ani strach ani uzkosti, skor nejaku ulavu, ze uz sa tym jedom nenicim.

Nastastie co sa tyka strachu, uzkosti atd tie som uz nemala vyse 10 mesiacov, teda presne tolko co abstinujem. Takze pokial sa da hovorit o strachu, tak ten mam len z toho, ze keby sa zas napijem, tak sa mi zas vratia tie sialene psychicke stavy.

A myslim si, ze v malom mnozstve je aj strach motivujuci.
Ved aj ruky nepchame do ohna preto, ze sa bojime toho, ze by nas popalil a ze by to priserne bolelo
Funguje to na baze strachu, ale funguje to dokonale a nikto si dobrovolne s ohnom zahravat nebude. Ale nie je to taky strach, co by nas potom obmedzoval v nasom zivote alebo by nas nejako limitoval v dalsich zivotnych cinnostiach. Len nas motivuje k tomu, aby sme si davali pred ohnom co najlepsi pozor - teda ide skor o ten respekt, tak ako ja mam uz aj respekt pred alkoholom.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35071
Re: Byl jsem alkoholik, nyní abstinuji Před 7 rok, 8 měsíce  
Ahoj ,
abstinuju cca rok a 4 měsíce.Minulý rok jsem absolvovala léčbu v Bohnicích a nepít
mi zatím nedělá žádný problém.
Je fajn získat zpět důvěru blízkých, hlavně dětí , ale je taky velmi těžké být už jen tou "dobrou".Ta euforie po léčbě pomalu a jistě vyprchala a najednou se dostavuje únava, vyčerpání ,prázdnota.Doufám , že je to jen přechodné a odezní to.
Pracuju mezi lidmi ,řekla bych , že jsem oblíbená ,ale jsem sama.V léčebně mě bavilo malovat, psát , cvičit atd. teď mě nebaví nic.
Máte to někdo podobně ?
Heelena
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35082
Re: Byl jsem alkoholik, nyní abstinuji Před 7 rok, 8 měsíce  
Ahoj,no já abstinuji bezproblému něco přes 6 let a s tímto nemám problém.Myslím že je to tím že jsem si do roka po absolvování léčení našel přítekyni ( teď už snoubenku )a k tomu mám plno koníčků které mě baví.Zkus si najít také nějaké koníčky které by tě bavily,třeba něco úplně nového.Případně si o tom promluv s terapeutem (jestli k něakému chodíš).Já docházím jednou za 2 měsíce a mluvíme o všem možném.
Ahoj Radek.
Radek
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter