Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...87
Dolů
Téma: Už dlouho abstinuji, mé rady pro alkoholiky
#14
Už dlouho abstinuji, mé rady pro alkoholiky Před 14 rok, 2 měsíce  
Abstinuji 33 let. Léčebna Šternberk.
RADA: pít co nejvíc, aby se člověk co nejdříve dostal do léčebny. Neroztahovat to na celý život. Léčbu jsem bral jako zábavu a byl jsem zvědavý co a jak se mnou dokážou udělat a povedlo se.
PODMÍNKA: přiznat si že za všechno můžu jen já, nesvádět NIC na ostatní!
Poslouchat rady lékařů a spolupracovat ve všem i když se někdy zdá, že po vás požaduji nesmysly. Jinak se úspěch léčby nedostaví. Pak je to brnkačka.
33 let jsem nevzal alkohol do úst a nemám absolutně žádné nutkání se napít. A pil jsem fest.
Alfons

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15
Jak se zbavit závislosti na alkoholu Před 14 rok, 2 měsíce  
A ještě jsem vám něco chtěl říct: Zbavit se závislosti sám je těžké. Ale když se to napoprvé nepovede nevzdávat to a zkoušet to znovu. Když se to nepovede po více pokusech zajít do protialkoholní poradny a jít na léčení. Léčit se s plným nasazením, nic neobcházet, nechytračit a to vše s vědomím, že jsem alkoholik, za to si můžu JEDINĚ JÁ SÁM. Sám jsem se dokázal zbavit závislosti na kouření, asi na 30tý pokus. Povedlo se. Dnes pracuji na zbavení závislosti na sladkostech. Sladkosti jsou také sebevražda. Takže letošní Vánoce absolutně BEZ sladkostí. Doma je už fůra cukroví, ale zatím se mně vede se tomu vyhýbat. Znovu opakuji, když se pokus nepovede nepropadat beznaději že se z toho už nikdy nedostanu, nedělat si výčitky a pokusy opakovat a uvědomovat si chyby kde jsem udělal JÁ přešlap. I když mně někdo vybudí k nepříčetnosti neřešit problém alkoholem a zásadně NEPÍT!!!
Alfons

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24
Re:Už dlouho abstinuji, mé rady pro alkoholiky Před 14 rok, 2 měsíce  
Přeji hezký večer. Jsem abstinující alkoholička. V březnu to bude 10 let, co jsem se opila naposledy. Od mládí jsem toužila po svobodě a v alkoholu jsem myslela, že jsem ji našla. Opak byl pravdou. Sama bych nezvládla vůbec nic. Snažila jsem se přestat, mockrát. Šla jsem do obchodu a nekoupila si láhev a chválila se, jak jsem to zvládla. Během hodiny jsem našla důvod, proč musím znova nakupovat. Tentokrát už jsem na alkohol nezapomněla. Pokoušela jsem se abstinovat ambulantně, zkusila Antabus. Vydrželo to deset měsíců. Pak stačila jedna chřipka a má nevědomost o tom, že mě některé léky mohou vrátit zpátky. Napila jsem se po Codeinu a škrtla deset měsíců abstinence. Pak konečně nastala chvíle, kdy jsem se propila do léčebny v Bohnicích. Po třech měsících jsem byla chytřejší minimálně o to, že se závislostí nemůžu být sama, chodila jsem na doléčování, do skupiny. Dnes sama pracuji na oddělení závislostí v jedné léčebně. Začala jsem psát knížku, která doufám letos vyjde. Jsem někdo jiný. Dnes jsem na to, že jsem alkoholička pyšná. K tomu jsem ale potřebovala poznat sama sebe, najít sebevědomí a neustále na sobě pracuji. Není to lehké, ale vím, že to jde. Zpátky už nechci. Teprve dnes prožívám tu pravou svobodu.
Jarmila
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35
Re:Už dlouho abstinuji, mé rady pro alkoholiky Před 14 rok, 2 měsíce  
Ahoj jmenuju se Ondra je mi 27 let.Mam pocit že mám problém s alkoholem sice nemusím pit každý den a ani nezačínam hned ráno ale když začnu tak většinou zkončím až když mi dojdou peníze nebo dokavad se něco nestane(naposled jsem zkoncil na chyrurgii s ošklivě pořezanou rukou a ani pořádně nevim jak se to stalo)Chtěl bych o tom s někym mluvit ale nechci zatěžovat rodiče a kamarády mají svých starostí dost.Jsem z Prahy taky se touto cestou chci zeptat kam s timhle problemem mam jit?
Ondra
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38
Re:Už dlouho abstinuji, mé rady pro alkoholiky Před 14 rok, 2 měsíce  
Můžeš zkusit zajít mezi anonymní alkoholiky, nebo mi napiš na mail pošlu číslo na psychologa. Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Jarmila
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41
Re:Už dlouho abstinuji, mé rady pro alkoholiky Před 14 rok, 2 měsíce  
Milá Jarmilo,

četla jsem úplně se zatajeným dechem. Ani se Ondrovi nedivím, že zareagoval na tak krásné ( i když ne zadarmo nabyté) vyznání. Že mu přeji hodně úspěchů. Závislost na alkoholu jsem prožila z opačné pozice. Bývalý manžel měl problém s alkoholem a dosud má. I když nesdílíme společný život, přála bych mu, aby mohl něco takového říci nebo napsat.

PS: je zajímavé, že někteří bývalí postižení jedinci u tématu zůstávají. Také jsem se o tento problém nepřestala zajímat,ale právě naopak.

Květa
Květa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55
Re:Už dlouho abstinuji, mé rady pro alkoholiky Před 14 rok, 2 měsíce  
K problému s alkoholem se vracím a vyléčení znamená utéct hrobníkovi z lopaty. Vyléčit se znamená se znovu narodit. Někdo se ptal jestli se obnoví funkce mozku poškozeného pití. Obnoví a ještě víc než před léčením. Pití i když ne do stadia alkoholizmu mozek poškozuje. A když po léčení nepijete ani kapku, nezbývá mozku nic jiného než se regenerovat a zlepšovat.
Začal jsem chodit "do klavíru", udělal si radiomatérské zkoušky, vidím do PC a internetu atd. Zajímám se problémy společnosti a šťourám důsledně do různých diskuzí tak dlouho až mně mnohdy nakonec vyhodí. Moje momentální aktivita je varování občanů před koupí a instalací požárních hlásičů. Jistě se to někomu zdá divné. Nejvíc mně vadí děsivá perspektiva mladé generace.
Kdybych se neléčil bylo by dávno po mně.
Alfons

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#116
Re:Už dlouho abstinuji, mé rady pro alkoholiky Před 14 rok, 2 měsíce  
lecila jsem se 2* a az po druhe lecbe jsem byla presvedcena ze to chci abstinuju rok je to kratka doba rict jsem z toho venku to nejsme nikdy ale dost dlouha na to vedet co konecne chci.pan Alfons je obdivuhodne aktivni a neboji se vsem rict pravdu natvrdo bez pozlatek jeho prispevky jsou plne zivotnich zkusenosti velkych pravd.stale se vracim na ruzne stranky o alkoholizmu,pomaha mi to v presvedceni o dulezitosti trvale abstinovat a taky vim ze je nas spousta a problem stejny.tyto stranky jsou super pan Alfonz je super a vsichni co vi a neco delaji.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1533
Re: Re:Už dlouho abstinuji, mé rady pro alkoholiky Před 13 rok, 7 měsíce  
Ahoj, už dlouho se snažím svého Františka přimět, aby přestal s pitím. Dříve pil tvrdý alkohol, nejčastěji vodku, klidně 2 láhve za den. Pak přešel na bílé víno, bohužel si myslí, že to stačí. Chodil alespoň ambulantně do denního stacionáře, ale když začal abstinovat, myslel jsi, že už to stačí a přestal docházet. Po 7 měsících abstinence znovu začal pít a už tu vůli abstinovat nemá. Ráda bych mu pomohla, ale nevím jak. Když pije je velmi nepříjemný, sice mě nebije, ale psychicky mě zraňuje. Jeho terapeut mi řekl, že má v sobě temnou stránku, které ani on (František) nerozumí a že by měl na terapie chodit dál. Že mu v jeho životě nějaká žena hodně ublížila a on si vylévá vztek na mě, protože jsem nejblíž. Když nepije, je to ten nejzlatější chlap na světě, pohodový, veselý, ale bohužel už nevydrží střízlivý ani týden. Pokud se napije, pije několik dní nepřetržitě. Udržuje si tu svojí hladinku (není namol), chodí do práce (tam to určitě ví, nechápu, že mu to tolerují)a bohužel jezdí i autem. Bojím se, že se dostane do maléru, ale nechce to slyšet. Prosím poraďte, já už si nevím rady, nebo na to jdu možná špatně. A upřímný obdiv všem, kteří to dokázali. Máte můj obdiv a úctu. Sabi
SABI
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3864
Re: Už dlouho abstinuji, mé rady pro alkoholiky Před 13 rok  
Ahoj,
přestal jsem úplně sám s minuty na minutu a jde to. Nikdo mi v tom nepomohl. Nevěřte na doktory, psychology atp.....je to blbost...to přestat nakonec nusíte vy a nikdo jiný. Hodně pracovat, začít sportovat...běh, jízda na kole....upravit si jídelníček.....a makat na sobě a neustále si při chuti na alkohol říkat důvody proč NE. To je vše....
Richard Abraham, Hořovice
Richard Abraham

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...87
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter