Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: Abstinující alkoholik a sex
#29064
Re: Abstinující alkoholik a sex Před 8 rok, 9 měsíce  
No jo Libo,ale alkoholismus je psychicka nemoc a "chemie" v mozku se meni,alkoholem i abstinenci...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29065
Re: Abstinující alkoholik a sex Před 8 rok, 9 měsíce  
Myslim,ze nikdo nezacne pit s tim,ze chce byt alkoholik.Zacne pit z nejakeho duvodu.To,ze se presvedci o tom,ze pit uz nechce,je cesta k tomu,aby se na to vykaslal.Nekomu staci toto,napr. leceni a ma "vyreseno",nekdo musi "resit" dal...Navic "zasah" do mozku,mysleni,zazitych ritualu...Nekomu staci poprat se "pouze" s tim,ze pije a odrazi se dal,nekomu to nestaci...Je potreba,v navaznosti na to,resit dalsi...Z meho zivota...byvaly manzel o mne tvrdil,ze jsem alkoholik (ac jsem opravdu nebyla) a odmital se mnou spat.Po par letech to vedlo k tomu,ze jsem zacala docela slusne "chlastat"...Bylo opravdu slozite,vydrzet to,coz bych si nikdy nedokazala predstavit,pak uz se to jen "vezlo"...Dnes mi je vseho lito...Pokud ma nekdo takove stesti,ze ho nekdo podporuje a snazi se chapat..."klobouk dolu"...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29069
Re: Abstinující alkoholik a sex Před 8 rok, 9 měsíce  
Sice je alkoholismus jedna společná nemoc, ale jsou různá stádia, kdy pijící končí.Jak lehce přestane, s jakou pomocí, podporou.Podle mně je sice podpora okolí potřebná, ale alkoholik by si měl uvědomit, že sám a dobrovolně si lil ten jed do krku, tak by i sám měl s alkoholem skončit, nebojovat, učit se vedle něj žít.Včera v tom filmu bylo dobře vidět, že podpora, láska k pomoci nestačí, partner by měl pochopit naši nemoc, alkoholik by se neměl bát se mu svěřit.Je to těžké.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29087
Re: Abstinující alkoholik a sex Před 8 rok, 9 měsíce  
Nejlepší je si ze závislákem nic nezačínat nebo se na něj vykašlat, pak je hned po problémech
JarkaN

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29091
Re: Abstinující alkoholik a sex Před 8 rok, 9 měsíce  
Já už svého alkoholika podporovat nechci. Po 2 měsících návratu z léčebny zase pije, už na to nemám víc nervy.
Jarka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29092
Re: Abstinující alkoholik a sex Před 8 rok, 9 měsíce  
Jednou týdně? Ale to je přese O.K.
Čudla

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29093
Re: Abstinující alkoholik a sex Před 8 rok, 9 měsíce  
Možná mu pomůžeš nejvíc tím, že ho fakt podporovat nebudeš.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29094
Re: Abstinující alkoholik a sex Před 8 rok, 9 měsíce  
Já myslím, že jemu už nepomůže nic a nikdo. Jen s alkoholem je šťastný, bez něj nemůže normálně žít.
Jarka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29095
Re: Abstinující alkoholik a sex Před 8 rok, 9 měsíce  
Jenže, až spadne opravdu na hubu, na dno, nebude mít zázemí, ukáže se, co chce, možná se odrazí, začne abstinovat, nebo také ne, skončí.Ovšem, jen on to ovlivní, zařídí se podle sebe.Mysli na sebe.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29096
Re: Abstinující alkoholik a sex Před 8 rok, 9 měsíce  
Liba píše:
Jenže, až spadne opravdu na hubu, ...zařídí se podle sebe.Mysli na sebe.

"Život je dar -> zmysel mu dáva každý sám!"
(Alkoholik -> alkoholom, triezvejúci ~> abstinenciou... máš výber!)

"Piť alebo žiť!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter