Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...36
Dolů
Téma: Nepít je těžká pohoda
*
#2702
Nepít je těžká pohoda Před 13 rok, 3 měsíce  
dobrý den,jmenuji se Petr a jsem abstinující alkoholik už(teprve) 10.měsíců,má oblíbená scéna ve filmu
Rok ďábla,v níž Jaromír Nohavica vysvětluje svou teorii alkoholismu zní:kopec K a na úpatí toho kopce normální průměrný člověk,chlastá jako duha a jde nahoru,vše je v pořádku absolutně vše,dokud jde nahoru dobrý,ale vrcholek je zlom a pak jen cesta
dolů,o co jde:někdo chlastá celý život a nic se mu nestane,protože jak říká J.N.někdo má kopec vysoký a celý život na ten vrcholek nedojde(volně převyprávěno)můj názor je trochu jiný já myslím,že cesta s alkoholem je spíše cesta s kopce a z jak vysokého kopce kdo jde,já už svou horu slanil trvalo mi to 25let pití kdo má problémy s alkoholem a čte si na tomhle webu je na dobré cestě,protože si začíná uvědomovat,že má problém,šance s tím něco dělat má pouze ten,který si řekne ano jsem alkoholik,není to jednoduché znám spoustu lidí v mém okolí,kteří pijí přes míru,ale problém si nepřiznají,proto když tady čtu příspěvky o radu pro pomoc
pro svého manžela/ku,přítele/kyni atd.mám špatnou zprávu pokud dotyčný sám nebude chtít tak šance je hodně malá spíše nulová člověk nemá nikdy vyhráno tahle nemoc
požaduje 100%ní trvalou abstinenci,žádné jsem z toho venku trochu mi neuškodí,(toho už jsem tady taky přečetl dost)alkohol si dávám pouze ve vodě po holení(zatím v poho )s alkoholem už nebojuji pouze ho ignoruji,do nového roku přeji všem to nej,těm kdo chtějí přestat pít bojujte stojí to za to,
Petr
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Ostrava Narozeniny: 05/03
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Petr
 
#2703
Re: Nepít je těžká pohoda Před 13 rok, 3 měsíce  
Petr 30. září 2010 (01:34) | Ahojky všem, je mi 40. Pokud zpětně vzpomínám, jsem alkoholik od začátku, prostě nemusel jsem se dopít k závislosti, závislý jsem byl už před pětadvaceti lety, kdy jsem začal pít, s kamarády hospody, zábavy karnevaly vandry, vždyť pít se dá všude, první čůča někde v parku (do 18. bylo daleko) vždy podle hesla je mi jedno co piju, hlavně,že se motám, po dvacítce diskotéky, bujaré večírky, první bolení hlavy po ránu, vše je ještě v pohodě, mladé tělo hodně snese, později setkání s mou drahou ženou, narození syna, první skryté láhve ve skříni, pořád je to v poho, nemám rád pozvání na jedno dvě, proč? Piju přece, abych se opil né? Začínají mé občasné šňůůry 2-3dny nonstop, střízlivění bolí, musím dokrmovat, pak zase pár dnů klid. Dopracoval jsem to až k půl litříku tvrdého denně, fernetu, rumu. Drahé, levné je to jedno, daří se mi to tajit jen občas mi to ulítne na ty 2-3dny total, nemám se za to rád. Říkám si chlapče, skonči s tím zavčas nebo bude hůř, není to tak jednoduché, potkáváte přátele, známé i neznámé blábolíte, v puse žvýkačku s pocitem, vždyť to na mně není poznat....JE.....
Průsery první slibování, že to bylo naposled, návštěva psychiatra a abstinence po dvou měsících, je to dobrý 1-2pivka přece alkoholika nedělá. Kontrolované pití je přece možné....NENÍ...opravdu né. A jsem zase v ..., mým nejbližším se to nelíbí (lze se tomu divit), návrh na rozvod, soud o přidělení syna. Tak to už je důvod k opravdovému zamyšlení.
A má součastnost: jsem s rodinou 8. měsíc abstinuji, neberu léky nikam nedocházím, doma je alkoholu dost. Ale já se ho netknu Už nikdy ... vím, že nemůžu. Jedna sklenička a "už v tom zase líítááme, haťa paťa" Prostě ne. Mám rád svou ženu, syna a to mi za to nestojí abych je ztratil. Tenhle web je skvělý, chodím sem už pár let a panu doktorovi za jeho práci moc děkuji.
A těm s problémy vzkazuji: bojujte, stojí to za to.
Petr
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Ostrava Narozeniny: 05/03
Poslední úprava: 24/01/2011 20:37 Provedl: aapetr.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Petr
 
#2731
Re: Nepít je těžká pohoda Před 13 rok, 3 měsíce  
Peťo, díky za to pohlazení, dobrou zprávu.Nemusíš být alkoholikem, jen pijanem, což je rozdíl, že přestat není pro Tebe taková velký problém, nemáš prostě ten chlast v genech.Ale neusínej na vavřínech, už jsi poznal, že kontrolovaně nejde pít, a chlast číhá pořád.nezkoušej to ani po letech.Když by náhodou přišly alkoholické sny, nezoufej, dokáží pěkně rozhodit, zavolej třeba mně, nebo někomu z AA, jsou kontakty na internetu.Ty sny jsou svinstvo, hodně lidí dostanou.Volej klidně v noci, já to znám, nebýt telefonu, hovoru s kámoškou, už jsem to chtěla vzdát.Brečela jsem vzteky, smutkem, strachem....jo, to je alkoholismus.A ta střízlivost je lepší a lehčí, stejně jsem ve střehu.Rodina za to stojí.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2737
Re: Nepít je těžká pohoda Před 13 rok, 3 měsíce  
to,že je to těžká pohoda myslím v tom smyslu,že si to opravdu užívám
Petr
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Ostrava Narozeniny: 05/03
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Petr
 
#2741
Re: Nepít je těžká pohoda Před 13 rok, 3 měsíce  
Peťo, užívej, měj se, směj se, život se má žít, nepřežívat s chlastem.Je to jen pití.Absinenci zdar.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2817
Re: Nepít je těžká pohoda Před 13 rok, 2 měsíce  
Že by svět přestal pít?Kde jste přátelé?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2838
Re: Nepít je těžká pohoda Před 13 rok, 2 měsíce  
včera to bylo 11.měsíců bez alkoholu a je mi skvěle
Petr
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Ostrava Narozeniny: 05/03
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Petr
 
#2840
Re: Nepít je těžká pohoda Před 13 rok, 2 měsíce  
blahozelam, si dobry
katka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2841
Re: Nepít je těžká pohoda Před 13 rok, 2 měsíce  
Petře,
na vaší misce vah, kde jsou důvody proč nepít je hodně těžké závaží, jak vyjadřuje vaše téma v tomto vlákně, gratuluji.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2850
Re: Nepít je těžká pohoda Před 13 rok, 2 měsíce  
Taky blahopřeju,je k čemu.Máte to už v hlavě ujasněný a to je to nejdůležitější.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...36
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter