Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Alko sen
#36910
Alko sen Před 7 rok, 6 měsíce  
Ahoj,

kdysi jsem sem psala, že jsem byla jednou v léčebně, kde jsem vydržela jen 6 týdnů, protože mám problém vycházet s lidmi, kteří mne usurpovali a u sestřiček jsem nenašla pomoc, protože to nejspíš brali jako součást terapie a já byla bezradná. Např. když byl noční klid, spolubydlící schválně chrápala, aby mne vyprovokovala, což se jí po delší době povedlo a šla jsem spát na chodbu, tudíž jsem dostala trestný bod... atp. Dávala si na můj stolek věci, dělala si ze mě srandu atp. Povedlo se jí to, po 6ti týdnech jsem odešla totálně rozhozená a naštvaná... pak jsem téměř rok ve svém sebedestruktivním chování pokračovala, zlomilo se to letos v polovině roce. Po tom co jsem porazila po cca 8-9 letech bulimii resp. purgativní anorexii, jsem se díky rodině dala znovu do boje a sebrala poslední síly. Nyní abstinuji přes dva měsíce, přesně dnes je to 72 dní.

Nikdo tomu již nevěřil, ale abstinuji sama, do léčebny jsem se již neodhodlala, protože jsem se bála stejných konfliktů a vybodování se. Vnitřně jsem věděla, že to není to co moje pošramocená duše potřebuje a že jsem zapíjela psychické stavy úzkosti a strachu, neporozumění a pocitu, že jsem divná. Beru 2x týdně antabus, který mi předepsala psychiatrička po krevních testech. Zatím to funguje... proč tedy dnes píši?

Na první (a poslední) protialkoholní terapii nám říkali, že se mohou vracet sny... dnes jsem se vzbudila ze sna ubrečená. V tom snu mi bývalý nutil alkohol, opila jsem se v něm, figuroval tam otec, ze kterého mám respekt a hodně mi pomohl, ve snu mne našel opilou pojídající a následně zvracející skleněné střepy. I v tom snu před probuzením jsem cítila strašný pocit viny a selhání. Ještě teď mne mrazí...

Chtěla jsem se vás abstinujících alkoholiků zeptat, zda se vám sny též zdají? Jak často? Jaký z nich máte pocit?
Díky moc, jdu se z toho oklepat ranní kávičkou
Mona
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 04/10/2016 18:03 Provedl: Stopka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36915
Re: Prolomila jsem ledy. Brečím ze sna o alkoholu. Před 7 rok, 6 měsíce  
Ahoj Mono.
Abstinuju už několik let a ještě celkem nedávno se mi zdál sen,ve kterém jsem pila.Ten pocit po probuzení znám,je to stresující,ale zároveň i úleva.Mě to znovu a znovu nakopává.Říkám si totiž: Mě ty hydro nedostaneš.
Chci ti jen napsat,že je to celkem normální,tyhle sny se čas od času zdají,ale,čím déle budeš střízlivá,tím budou ubývat.
Hodně sil do lepšího života
Nesa
Junior Boarder
Příspěvky: 29
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36919
Re: Prolomila jsem ledy. Brečím ze sna o alkoholu. Před 7 rok, 6 měsíce  
Mona napsal:


...v léčebně, kde jsem vydržela jen 6 týdnů, protože mám problém vycházet s lidmi, kteří mne usurpovali a u sestřiček jsem nenašla pomoc, protože to nejspíš brali jako součást terapie a já byla bezradná. Např. když byl noční klid, spolubydlící schválně chrápala...

no já jsem to tam vydržel až do konce a taky jsem měl pocit, že se tam vytváří záměrně stres a tlak, ale má to svůj účel, protože život NENÍ RŮŽOVÁ ZAHRADA a další věc je, že léčebna záměrně NEVYTVÁŘÍ příjemné prostředí, kam se člověk bude rád sám vracet...
Tvůj popis mezilidských vztahů : "lidi mě usurpují - neměla jsem u "autorit" zastání - spolubydlící v době nočního klidu SCHVÁLNĚ CHRÁPE .... vypovídá o tom, že problém vycházet (dobře) s lidma je na tvé straně a terapeuticky to bohužel nebylo zpracováno == no zkusil bych ještě možná k té psychiatričce i individuální terapie (sice placené, ale může tě to vnitřně někam posunout a to většinou trvale - medikace je jen dočasné řešení a neřeší příčinu, ale mírní "jenom" následky



Na první (a poslední) protialkoholní terapii nám říkali, že se mohou vracet sny...

sny se vrací i po několika letech abstinence to je normální, není třeba propadat panice, nicméně podle terapeutů v nich promlouvá podvědomí a je potřeba je správně zpracovat, copak jste neměli na ranní komunitě bod : SNY ?
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36920
Re: Prolomila jsem ledy. Brečím ze sna o alkoholu. Před 7 rok, 6 měsíce  
Ahoj,
Viz. Pavel, obavam se ze jsi asi uplne nepochopila system na kterem lecebna funguje ale vzhledem k tomu ze jsi uz venku tak je to jedno.

K rozhodnuti bojovat gratuluju. 72 dni je dost dobrej start, drzim palce at sila a odhodlani vydrzi!

No a co se tyce snu, ja mam dneska den 136 a nekdy mezi 2-3 rano jsem se probudil z fest hnusnyho alkohol snu. Je to neprijemny, je to otravny, ale na druhou stranu je to motivace jit dal a porad jsou to jenom sny... probudis se a zmizi .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36921
Re: Prolomila jsem ledy. Brečím ze sna o alkoholu. Před 7 rok, 6 měsíce  
U mně to bylo několik měsíců docela často, po tom všem hrozném co jsem prožil a bylo to někdy takové, že jsem se z toho probudil a cítil, že sem pod vlivem, měl jsem hroznou chuť. Takže určitě mít suchý dům a jednou dokonce sem se rychle ve čtyry ráno oblek a obouval boty, že skočím něco sehnat, taknějak jsem zpomaloval až mi došlo co vlastně dělám a chytil se zuřivě kliky a nikam tedy nakonec nešel... je to svinstvo, che to čas a trpělivost, Mono drž se a nepřemýšlej co bylo, neřeš to, soustřeď se na TEĎ, tuto chvíli, plánuj si co do budoucna, krůček po krůčku

Ozvi se jak to zvládáš
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36929
Re: Prolomila jsem ledy. Brečím ze sna o alkoholu. Před 7 rok, 6 měsíce  
První měsíce střízlivosti jsem měl sny, ve kterých se opíjím dost často a to i dobrodružný, barvitý. Někdy se to opakovalo - venkovská hospoda někde daleko, nikde nikdo, jdu k pultu a dám si jedno, rychle ho vypiju, jakoby omylem - a hned strašný výčitky, pot, ale vzbudím se a pocit vítězství.
Až komický bylo, že často ty sny byly zbarvený eroticky. Pivo nebo panáka mi nabízely koketující holky, laškující barmanky, jednou dokonce půvabná učitelka ze základky!
Prostě čerti ve snech. Asi je to úplně normální. Bez obav.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36932
Re: Prolomila jsem ledy. Brečím ze sna o alkoholu. Před 7 rok, 6 měsíce  
Co sa tyka alkohlickych snov, tak spociatku som ich mala tiez dost casto, teraz uz malo naposledy tak pred8 mesiacmi...
Vzdy to prebiehalo podobne - bola som niekde v restauracii, na stole krcah vina a odrazu sa vsetci niekde vytratili pri stole som zostala sama to vino na mna priam hovorilo a lakalo ma roznymi sposobmi, aby som si dala..Odrazu som sa len videla ako si lejem do poharu....
Bol to boj, ale nakonec som podlahla, pila som to s ohromnou chutou a s ohromnou euforiou, ale odrazu prisli velmi silne vycitky svedomia a smutok, a potom sa zobudila a ohromna ulava, ze to bol len sen.
Ale na druhej strane tam zostala aj ta eufori co som citila pri napiti sa, takze tie sny su podla mna takou obojstrannou zbranou, len clovek musi potom vediet kam ju namierit
Kira
Expert Boarder
Příspěvky: 94
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36940
Re: Prolomila jsem ledy. Brečím ze sna o alkoholu. Před 7 rok, 6 měsíce  
Taky jsem mela alkosny, kdyz jsem nepila. Zajimavy bylo, ze po probuzeni byl bolehlav a blivno, nez mi doslo, ze to neni realita. Ta psychika nam dava, co?
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36981
Re: Prolomila jsem ledy. Brečím ze sna o alkoholu. Před 7 rok, 6 měsíce  
Vím, že problém s vycházením s lidmi je ve mě, pracuji na tom a daří se. To, že chrápala schválně vím, protože když ji opštila druhá spolubydlící začala se smát, že to dělá naschvál, aby mne naštvala. Vymstilo se jí to tím, že neměla další vycházku, protože jsem tým svým odchodem vybodovala. :-P
To nereším, hlavní je, že na tom pracuji a jde to.

Sny se probíraly málo a jen když někdo chtěl, beztak většina řekla většinou, že si je nepamatují.
Mona
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36982
Re: Prolomila jsem ledy. Brečím ze sna o alkoholu. Před 7 rok, 6 měsíce  
Gennosuke napsal:

No a co se tyce snu, ja mam dneska den 136 a nekdy mezi 2-3 rano jsem se probudil z fest hnusnyho alkohol snu. Je to neprijemny, je to otravny, ale na druhou stranu je to motivace jit dal a porad jsou to jenom sny... probudis se a zmizi .


ano zřejmě mi tato část terapie ušla, a nebyla jsem v tu dobu schopna takový "tlak" pochroupnout, byla jsem docela vzpupná v tomto ohledu.

Jsou to sny, ale přiznám se, že chvíli po probuzení jsem váhala zda to byl sen.
Mona
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter