Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Potřebuji radu od alkoholika
#38041
Re: Potřebuji radu od alkoholika Před 7 rok, 6 měsíce  
Normální to není určitě, už byla kvůli tomu několikrát hospitalizovaná, že se dostala téměř do ohrožení života... a co mám říct, co jsem ještě neřekla? mně připadá, že se už roky omílá to samý a nikam to nevede, třeba jí nevadí, že jí to bude stát život...
denisa
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38124
Re: Potřebuji radu od alkoholika Před 7 rok, 6 měsíce  
Tak tohle mě dostalo. Tys přesně popsal, proč jsem chlastala několik dní v kuse. Odsouvání problémů, to je ono. A nezodpovědnost. Než protrpět den v práci s kocovinou, radši tam nejít a doma pít. Najít výmluvu (chřipka třeba) a můžu to odsouvat pár dní. Pak to bylo jen horší, samozřejmě. Včetně toho strachu z abstinenčních příznaků.
Nedokážu zpětně pochopit, jak jsem mohla být tak blbá, zaslepená. Dostalo mě to až do léčebny... Jen moje blbost. Žádná závislost- jen blbost. Jsem venku skoro čtvrt roku, na akci se napiju, ale vždycky jenom s mírou (a když ne, NIKDY už bych kvůli kocovině ráno pila, nešla do práce..), protože vidím, kam jsem musela padnout. Ten strašák je obrovský.
Angie
Expert Boarder
Příspěvky: 121
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38125
Re: Potřebuji radu od alkoholika Před 7 rok, 6 měsíce  
Předchozí příspěvek má odkazovat na to, co popisoval Včelař v jednom z prvních příspěvků tohohle tématu.
Angie
Expert Boarder
Příspěvky: 121
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38133
Re: Potřebuji radu od alkoholika Před 7 rok, 6 měsíce  
Řekla bych, že to dává smysl. Ty, ze svého pohledu, co bys radil říct alkoholikovi, kdybys mu chtěl pomoci, nebo ze svého pohledu spíš myslíš, že ať ti kdokoliv cokoliv řekne, tak je to vlastně zbytečný, alkoholik na to musí přijít sám?
denisa
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38135
Re: Potřebuji radu od alkoholika Před 7 rok, 6 měsíce  
Teď jsem taky reagovala na včelaře, ale nevím, jak to pozná.
denisa
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38147
Re: Potřebuji radu od alkoholika Před 7 rok, 6 měsíce  
denisa napsal:
Teď jsem taky reagovala na včelaře, ale nevím, jak to pozná.

On se vyzná, neboj.v
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38155
Re: Potřebuji radu od alkoholika Před 7 rok, 6 měsíce  
Deniso, já nemůžu mluvit za všechny, protože jsme každý jiný.
Pokud dotyčný v hlavě informaci - v tomto případě o možnostech léčby nemá, je třeba tuto do hlavy dostat. Alkoholik opravdu nerovná se dement. Ano, všechno může nasvědčovat tomu, že je, ale pokud ještě nepropil většinu hlavy, tak je schopen přemýšlení. Pak záleží na tom jak to pobere. Já třeba o sobě věděl, že jsem alkoholik min. posledních pět let. Ale moc to pro mě neměnilo oproti tomu, kdy jsem si to vědomě nepřipouštěl. Už v tý době začalo období shánění si informací. Takže v hlavě jsem to měl. Za sebe Ti můžu říct, že kdyby mě někdo přesvědčoval, že mám se jít léčit, že bych ho poslal do pr..... i v případě, že bych věděl, že má pravdu. Ono totiž všechno má svůj čas. Ostatně to dneska zmínil i Dee v souvislosti se Zdenkem. A pak záleží, jakým směrem se dál ubírá ta záliba v chlastání. Jestli je to jen takový to nezměrný popíjení, kdy se víceméně nic neděje, nebo se začínají nabalovat problémy s prací, vztahy apod. V tom případě to pak u mě mělo vlastnosti sněhové koule. Čím víc jsem toho před sebou tlačil, tím se koule zvětšovala, tím větší úsilí bylo se s tím vypořádat. Dosti často a pak už i furt jsem se s tím vypořádával právě tím chlastem. No a koule se furt a rychleji zvětšuje až nastane okamžik, že je tak velká, že už nejde utlačit dál. A pak záleží na každým jak se s tím vypořádá. Já zjistil, že tu kouli neutlačím a seru na to. Někdo se jí bude snažit tlačit dál, ikdyž ví,že to nejde a všichni mu říkají totéž. U toho alkoholismu je opravdu důležité přijít na to, že takhle už to dál nejde. No a pak přijde třeba na řadu to co mám v tý hlavě. Ty informace z minula. Ty co jsem si našel já, nebo ty co mi někdo dal. A jak ty informace ´využiješ, to záleží jen na tom jednom člověku. Zas záleží na případné motivaci proč pít, nebo nepít.
Omlouvám se, že to píšu tak kostrbatě, ale momentálně nevím jak lépe bych to popsal.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46394
Re: Potřebuji radu od alkoholika Před 6 rok, 3 měsíce  
Rádse poradím se zkušenějším. Děkuji
Rostinek
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter