Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...56789101112
Dolů
Téma: Maminka alkoholička zemřela
#18693
Re: Maminka alkoholička zemřela Před 9 rok, 12 měsíce  
V tomhle je ta zrada..a co by dělala kdyby byla nemocná jinak a chovala se takto ne kvuli chlastu, ale jiné nemoci,Šoupla by jí do Bohnic.Je smutné, že takto vlastně nemůže
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18695
Re: Maminka alkoholička zemřela Před 9 rok, 12 měsíce  
Jak moc člověk chce věřit vlastním možnostem ,vlastní síle a schopnosti.Čím víc usiluje tím hůř se mu přiznává a odevzdává vlastní bezmocnost.Matka-versus alkohol,dcera versus matka.Jednu to bude stát vlastní život.Druhou to poznamená na zbytek života.Přitom se jedná u obou jen o krůček k vlastní pokoře,když přijme aspon´jedna z nich svoji bezmocnost.Jsou lidé-rodiče,kteří musí přijmout verdikt lékaře,že jejich dítě je nevyléčitelně nemocné.Smířit se se svojí bezmocností.Jinak svému dítěti nepomůžou prožít ten maličký zbytek co mu zůstává v klidu a s láskou.Kde je pýcha,tam nemůže být pokora.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18784
Re: Maminka alkoholička zemřela Před 9 rok, 11 měsíce  
Nejenom bezmocnost, ale smutné je i to, že partneři, příbuzní alkoholika, se stávají vlastně také závislí na jeho nemoci, snaží se řídit jeho život, trpí stejně, strachují se, deprese....Znám i případy, že alkoholik přestal pít a manželka se s ním pak rozešla, nemohla si zvyknout na jiný život.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18785
Re: Maminka alkoholička zemřela Před 9 rok, 11 měsíce  
Je to pravda.Nedávno jsme o tom mluvili na AlAnonu.Je to těžké,když pije ale mnohem těžší,když přestane,když už je příbuzný poznamenaný spoluzávislostí.Tyto dopady si přiznává spousta blízkých.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18790
Re: Maminka alkoholička zemřela Před 9 rok, 11 měsíce  
Na své, alkoholu závislé mámě jsem byla spoluzávislá už jako malé děcko, ještě jsem neochutnala alkohol a už jsem byla závislá na jejích náladách, absťácích, depresích...
marti
Expert Boarder
Příspěvky: 141
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18792
Re: Maminka alkoholička zemřela Před 9 rok, 11 měsíce  
Také jsem vyrůstala v rodině,která byla poznamenaná závislostí otce a spoluzávislosti matky.Spoustu věcí prostě nedokázali sama za sebe,natož společně.Problémy,které narůstaly se neřešily,hledal se jen viník.Později jsem se stala spoluzávislá i já na partnerovi alkoholikovi a tím se rozvinula i má vlastní závislost na alkoholu.Bohužel následky této katastrofy vidím na dětech.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18856
Re: Maminka alkoholička zemřela Před 9 rok, 11 měsíce  
ahoj katko..toco jsi tady napsala..je jako bych psala ja...taky zniceny detství...tak jako ty.taky sem vsem mojim kamaradkam zavidela jake maji rodice..ze muzou jit s mamou nakupovat,popovidat si.to ja nikdy nepoznala..taky pila od meho narozeni,cim sem byla starsi tim se to stupnovalo..taky sem ji nachazela v silenych stavech..pokalenou,poblitou..kolikrat stala u jineho vchodu a zvonila na cizi lidi jak byla opila..stydela jsem se zani!chapu te ve vsem.ajak pises moje mamka taky pila cerveny vino..krabicovy..smrdelo po celem byte..ona celou rudou hubu od toho chodila pit tajne mela to ve skrinich,v koupelne..vsude..aten smrad citim dodnes..dodnes kdyz citim vino vsechno semi to zpatky vybavi..a ona jak smrdela..sli zni ty vypary..uz se nedivim tomu jak nekde ctu ze syn zabil tatu alkoholika..ja setim lidem vubec nedivim kolikrat sem ji v zoufalstvi a uplny bezmoci chytla pod krkem..proste me kolikrat opravdu odesly nervy..ale vzdy sem si uvedomila a rekla si coto delas? pak mito bylo lito..dokazala opila cloveka tak vyprovokovat byt tak strasne zla! ja seji snazila jen pomoct..ale ona to brala jako utok..nebudu se nak vic rozepisovat..ale muzu rict ze diky ni mam deprese..mam znicenej zivot je zeme psychicka troska..to co jsem sisni zazila videla uz dosmrti nevymazu..citim porad tu bolest..snazila se pak nepit ale prohrala-...tak jako vetsina alkoholiku..tahle zavislost je silnejsi nez lidska vule a malokterej alkoholik ji prekona premuze..nepomohli ani prosby ani brekot nic..takze kazdemu kdo ma takovouhle mamu..ruce pryc.city stranou.je taky nezajima ze vy se trapite..jen prijdete o roky sveho zivota trapenim se pro nekoho kdo si zivot sam nici.ja se sni trapila od te doby cojsem sito zacala uvedomovat..asi od13let az do mych23let..10let proseni probrecenejch noci,zoufalosti strachu..nakonec se upila k smrti..umrela doma v postely sama ve svem vezeni..taky denne poslouchat ja nechci zit ja se zabiju atd,...rikam mami jak to muzes rict svoji dceri??jak me ma byt kdyz mi tohle denne opakujes?katko neposlouchej to rekni ji jo udelej to..nerozmlouvej jito.koukej na sebe na svuj zivot jeto jeji boj ty se odstehuj nekam hodne daleko at to nemas na ocich..vyhledej nejakeho psychologa,psychiatra..a nesnaz se mamku zachranovat..je to tezky!!!je to mama!! ja to vim ale nebud tak hloupa jako ja.a nevycitej si nic.zachran predevsim sebe!!jde tady o tebe bud trochu sobec..ji taky netrapi zeti ublizuje,city stranou a žij..drz se
kristyna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18857
Re: Maminka alkoholička zemřela Před 9 rok, 11 měsíce  
jemi te opravdu lito ztoho co pises je citit uplne zoufalstvi..odkud jsi?muzu ti pomoci podporit poradit..moje maka je sice uz posmrti asi pul roku..ale muj bracha se kterym se trapim je taky alkoholik oni pili spolu..bude mit stejny osud jako ona..mamka lecbu zkusila rok nepila poprvy sem citila ze mam mamu..ale ten strach ten cervicek tam byl porad.strach odemknout jestli nahodou...jednou sem prisla amoje nocni mury se vyplnili..byla opila..napila se..pak sla jeste na detox..na par tydnu ale stejne zacla..pak to slo rychle z kopce..nejedla treba14dni..vyhubla..rocicky nozicky..dotoho jedla prasky na jatra,na srdce,na spani..kolikrat upadla v kuchyni..a lezela tam uplne mimo..byla den co den opila zfetovana..vypadali ji vsechny vlasy..dotoh ji bolela noha na operaci diky cirhoze ji nevzali prisla o pracikterou si diky tomu pul roku abstinence nasla..takze nemela duvod zit.byla porad zavrena doma apila apila apila..ja se odstehovala akazdej vecer telefony brecela,jak ma deprese atd..psychicky mi tyjrala..pritom pomoc existovala ne ona se jen litovala..ale tam kam se dostala zato si mohla sama..pak nemela nanic byla bez penez ten bracha co uni bydlel nedelal kradl ji penize..mela na nej pujcku nicicl ji..me ukradl dva notebuky..nakonec on ji nasel mrtvou v posteli..ja v prvni chvili nemela slzy pak sem dotoho bytu prisla vsude jeji veci..smrad,spina jak uz nebyla niceho schopna..pamatuju si ze treba2tydny vkuse pila pak prestala treba na 3dny zvracela kudy chodila,trasla se,omdlivala..pak seji udelalo lip azase zacala lejt.vypila treba4litry vina denne..jednou mi ruply nervy vzala sem vsechno vino co jsem doma nasla bylo to asi4petky a dve krabice hodila ji nazem jak byla zeslabla vyhubla nebyl to problem otevrela flasky a v obyvaku ji vsechno vylila na hlavu...byla to kravina ale vtu chvili sem mela opet zatmeni..takze jak mi muj alkoholickej bracha prisel rict zeje mrtva prisla sem dotoho bytu a na posteli kde umrela hovna smrad ajen prstynky a retizek pohozeny na posteli tenhle pohled nezapomenu..najednou byl konec..zezacatku sem citila ulevu..vim zeiji se ulevilo ale dodnes si vycitam zesem uni nebyla zeumirala sam.umirala dlouho?zesem ji nerekla ze presto comi delala ji mam rada.jestli trpela dlouho nebo to bylo rychly.mam vycitky chtela bych ji jen obejmout naposledy..vycitam si ze umirala sama!!zejsemtam nebyla..zejaem se nerozloucila..denne chodim kolem nasich oken aporad ji vidim jak kouka z okna..jen se tim smerem podivam zalejou semi oci slzama..ono citim nenavist a citim i lasku tyhle dve veci maji ksobe hodne blizko..ale cim je to dyl tim vic mi chybi..ne to co mi delala ale ona...kdyz zrovna nepila..jaka to byla hodna zenska..takovou siji bohuzel moc nepamatuju..posledni co jsem ji videla byl nani tragickej pohled byla chodici mrtvola..predtim sem ti katko psala at zapomenes to by bylo nejlepsi..ale vim jak je to tezke ani jato nedokazala..sem na dne,nemuzu se stim srovnat,nemuzu stim zit,nebavi me zit mam deprese..zivot semi ukazal vte bejhorsi strance.tatu uz taky nemam3roky ten se zabil spadl z leseni..pak sel muj pes,pak mama..nemam nikoho jen jednoho brachu ten jejedinej moje rodina..mam pritele bydlime spolu sme natom financne spatne..on prisel o praci aporad delam a nemam ztoho nic ale sem rada muzu odemknout avim zeme tam nic strasneho neceka..jeste cekam miminko..ale ani tome nenaplnuje jsem poznamenana na cely zivot..planuju navstevu psychologa..jinak se zblaznim..vim otom opravdu hodne mluvila sem snekolika psychologama co se starali o mamku..vim jak alkoholik mysli jak jedna..jak nanej.pokud chces poradim ti scimkoliv mozna ty budes mit stesti a vse dobre dopadne ale spis ti nechci davat falesne nadeje.muzeme aspon pokecat..vim jak se citis.nejen ty ale vsichni tady co sem pisou
kristyna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18859
Re: Re:Maminka alkoholička zemřela Před 9 rok, 11 měsíce  
jirko..tvoje velka vyhoda a vyhra je zesi to dokazes priznat ze si to pripoustis..ted uzjen stim neco udelat..musis si pripustit sam v sobe ze jsi nemocnej..coz podle toho co pises si uvedomujes..tim ses oproti jinym alkoholikum ve velke vyhode..mamka sito uvedomila priznala po10letech piti..teda jak rikala doktori ji to naucili..naucili ji otom mluvit..driv kdykoli prisla rec na alkohol jeji reakce byla..tysi bla krava,dej mi pokoj..vypadni tamhle sou dvere!!po leceni sem sni otom mluvila mi rikala:sem alkoholicka,jsem nemocna ja vim zeti ublizuju zese nicim ale me nebavi zit..mam deprese..zmena osto stupnu..jenze ono to vsechno souvisi jedno sdruhym..clovek ma deprese proto saha po alkoholu..da si alkohol ten mu deprese spusti taky ajeste horsi..je to zacarovanej kruh..proto nevim kolik ti je ale zamysli se nad zivotem..co te bavi?mas proco zit?jakej je tvuj smysl zivota?vzdycky je proco prokohozit..ublizujes lidem co te maji radi tim ze pijes..vic nez sam sobe..nevim jestli sem to pochopla vsechno dobre trosku mi tvuj dopis nedava smysl..ale nepij! jdi do lecebny..mluv otom otom co tetrapi..nepi kvuli mamce ze ona pije.poku je natomtak jak pises asi jo...cekej to nejhorsi..kdyz ji vidis naopak ber to jako odtrasujici priklad prece nechces dopadnout jako ona?kazdej mame zivot jen ve svych rukou nenech se stahnout zoufalstvim tam kde je ona..vyhledej pomoc ze smutku kvuli mame doktora kvuli sobe lecebnu nec si napsat antabus aby v nejhorsich chvilich sis proste nedal a prekonal to..budes zato rad..asmir se stim zeuz se nikdy nenapijes..alkohol protebe nesmi existovat uz nikdy si nedas ani k¨sklenicku ani na vanoce ani na silvestra proste nikdy..tohle si uvedom smir se stim a zacni jednat a zachran se dokud je jeste cas
kristyna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18860
Re: Re:Maminka alkoholička zemřela Před 9 rok, 11 měsíce  
jo jirko ctu to znova nepijes...aha tak to se drz at ti tovydrzi uz naporad..nepodlehniznova at se stane cokoliv!drzim ti palce
kristyna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...56789101112
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter