Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Máma alkoholička, jak z toho ven?
#2860
Máma alkoholička, jak z toho ven? Před 13 rok, 2 měsíce  
Dobrý den, moje máma už hodně let pije. Chtěli bychom jí nějak pomoct, ale nevíme jak. Sama si to že je alkoholička vůbec nepřipouští. Když jí něco řeknu ať nepije tak na mě jenom začne řvát, že můj přítel taky pije a neřvu na něj kvůli tomu (samozřejmě se to s tím ale nedá srovnat) a potom se semnou třeba týden nebaví, že jsem se opovážila proti ní něco říct. Dokonce už pro ní musela rychlá, tam nám řekli, že si alkoholismem vypěstovala epilepsii. Ale ani když jí tohle připomeneme, dělá jako kdyby se to vůbec nestalo a my lhali. Myslí si že je to její pití v pořádku, že si každý dá jednou za čas panáka. Ale to že to je denně lahev už nevidí. Dá se nějak pomoct někomu kdo si to že je alkoholik nepřipouští? Dokonce už to dospělo do takového stádia, že pije v práci a z práce jede autem uplně na mol, čímž ohrožuje nejenom sebe ale i ostatní. Prosím poraďte co s tím. Můžeme něco dělat my? Protože ona určitě nezačne, přesvědčování nepomáhá. Nijak jí nedokážeme donutit. Slyšela jsem o prášcích po kterých by se mělo po vypití alkoholu zvracet, když jí tedy každý den donutíme jeden polknout, myslíte že to je řešení? Děkuji
Lucka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3969
Re: Máma alkoholička, jak z toho ven? Před 13 rok  
Ahoj Lucko, jsem na tom podobně moje máma taky pije, taky si vypěstovala epilepsii. Rozdíl je v tom, že nechodí do práce takže pije už od rána. V loni byla dokonce na léčení kam ji dohnal její zdravotní stav, propila se do úplného kolapsu, v podstatě utekla hrobníkovi z lopaty . Po návratu z léčebny začla znovu. Myslím, že žádné prášky nepomůžou, v prvé řadě si to musí uvědomit ona sama a musí chtít s tím něco udělat, jinak jí bohužel nikdo nepomůže. Nejhorší je to, že oni přece problém nemají . Moje máma teď 4 měsíce abstinovala, protože jí zdravotní stav pití neumožňoval, všichni jsme o ni pečovali a doufali, že bude líp. Bohužel jakmile mohla sama do obchodu, hned si koupila lahev. Teď už jenom čekám kdy se zase sesype nebo i hůř. Zní to hrozně, ale teď už počítám se vším.
Iva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6792
Re: Máma alkoholička, jak z toho ven? Před 12 rok, 7 měsíce  
Dobrý den, dlouho jsem tu nebyla. Včera odvezla záchranka mamku na ARO, je v bezvědomí. Nevím co bude dál. Poslední dobou jenom pila a nejedla takže je těžce podvyživená a celkově ve zbídačeném stavu. Mají podezření na otravu, ale zatím neví z čeho.Pravděpodobně se předávkovala léky.
Iva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6794
Re: Máma alkoholička, jak z toho ven? Před 12 rok, 7 měsíce  
Ivo, snad vydrží, a rozsvítí se jí v hlavě, začne abstinovat, moc bych jí to přála, Tobě, všem v rodině taky.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6814
Re: Máma alkoholička, jak z toho ven? Před 12 rok, 6 měsíce  
Ahoj Ivi a Lucko,je mi moc lito,co musite prozivat doma.Je hrozne sledovat cloveka,jak si vedome nici zivot,natoz kdyz je to tva vlastni mama.Vase utrpeni me jeste vice presvedcuje o tom uz nikdy nepit,neumim si predstavit zpusobovat jednou svemu diteti takovou bolest.Je mi to moc lito a preju aby se stal zazrak a obe vase maminky nasly cestu z tohoto pekla,drzte se holky!!!!Marky
Marketa
Senior Boarder
Příspěvky: 46
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter