Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Jaterní testy
Jaterní testy Před 8 měsíce, 2 týdnů  
Dobrý den. Zjistila jsem že můj manžel má problémy a alkoholem které si nepřipouští. Dokopala jsem ho aby si nechal udělat jaterní testy a ty má zvýšené. Bohužel hodnotám moc nerozumím. Mohl by jste mi tu někdo říct co to znamená? Manžel mi totiž tvrdí že o nic nejde ale moc mu nevěřím protože ho doktor poslal na další vyšetření přímo do nemocnice . GGT mu vyslo 16,86 a norma píše 0,17- 1,19. Což on má teda 15x víc než udává norma....i ostatní má zvýšené a do toho mu zjistili vysoký cholesterol. Z něj bohužel nic nedostanu co mu na to řekl doktor. Jediný co mi řekl že asi před vysledkama moc chlastal tak teď prý před těmi dalšími to omezí aby to zase kleslo. Moc vám děkuju za odpověď.
Jana
Fresh Boarder
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 01/03/2019 06:42 Provedl: Jananova.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.

Re: Jaterní testy Před 8 měsíce, 2 týdnů  
Hned na zaciatku napisem, ze nie som lekar, takze ma neber prilis vazne.

Pokial viem, GGT je enzym, ktoreho zvysena hodnota spravidla indikuje nejake problemy v peceni, ale nie je velmi (vobec) specificka - teda neda sa, len na zaklade tejto hodnoty, povedat, ci pacient privela pije, alebo ma nejake problemy so zlcovodmi, alebo trebars nejaky nador. Hadam, ze preto mu lekar naplanoval dalsie testy, zvlast, ak mu manzel zatajil, kolko pije.

Ale asi mozme celkom sebavedome tipovat, ze takto na uvod mu poradil dietu setriacu pecen - v zasade zdravo sa stravovat, pit dostatok tekutin, vystrihat sa alkoholu, ist na tie dalsie testy a potom sa uvidi.
Double D
Gold Boarder
graphgraph

And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche

Ahojky,co já vím tak ,že někdo pije,je v testech dobře poznat a taky zvýšený cholestelor a cukr tomu nasvědčují,další vyšetření může být třeba pro vyloučení cirhozy nebo jiného onemocnění. Ale je to jen má zkušenost. Tak přeji pánovi at mu to dobře dopadne.
Maris
Platinum Boarder
graphgraph

Děkuji za odpověď. On má prave i zvýšený cholesterol a cukr.ALT a AST má také vysoký. Proto ho Dr poslal přímo do nemocnice na další vyšetření. Ale vic mi nechce říct. Doktorovi určitě neřekl jak moc pije ale musel to poznat. Je to na něm dost vidět. V obličeji je oteklý takový jako zalitý vodou , bělmo žluté. A klepou se mu ráno hrozně ruce.
Jana
Fresh Boarder
graphgraph

Re: Jaterní testy Před 8 měsíce, 1 týden  
Jana napsal:
Děkuji za odpověď. On má prave i zvýšený cholesterol a cukr.ALT a AST má také vysoký. Proto ho Dr poslal přímo do nemocnice na další vyšetření. Ale vic mi nechce říct. Doktorovi určitě neřekl jak moc pije ale musel to poznat. Je to na něm dost vidět. V obličeji je oteklý takový jako zalitý vodou , bělmo žluté. A klepou se mu ráno hrozně ruce.

Tak to je mamzel ve velkem prusvihu. ...
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
graphgraph
ICQ#: 343758046 Pohlaví: Muž

Re: Jaterní testy Před 1 měsíc, 3 týdnů  
Ahoj ve spolek po delší době . Dnes jsem byla asi po 10 letech na odběrech krve. Bojím se výsledků. Je tu někdo, kdo měl jaterky v pohodě, i když pil?
Karolína
Gold Boarder
graphgraph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele

Ahoj Kájo, já měla jaterky OK. Jak jsem se vždycky taky strachovala. Pila jsem slušlou ligu 15-20 let. Ale cholesterol byl vysokej.
Teď mám i ten v normě.
Ale jestli se bojíš, tak jen další závaží na misku, aby se ti podařilo abstinovat.
Já nekouřila. Ale to nevím jestli má na to vliv.
Jak se jinak vede?
Erika
Platinum Boarder
graphgraph

Ahoj Eriko, děkuji za reakci, malinko jsem se uklidnila . Já měla minulý týden zánět žil a doktorka včera přišla s tím, že mě pošle na odběry, snažila jsem se jí ukecat, ale prý jen ty základní. Tak jsem dnes ráno byla a teď trnu . Nepiju asi 8 dní, na léky na oběh se to nedoporučuje. Jde to dobře, tentokrát ani pocení neproběhlo a je mi dobře. Ty máš opět můj obrovskej obdiv a jsi moje motivace. Děkuju
Karolína
Gold Boarder
graphgraph

Kajo, no moc dik. To si takt cenim
Zanet zil je na houby.
Ja mam uz 2x po operaci krecovych zil. A to bylo v dobe, kdy jsem ani nemala zadny kila navic.
Tak se opatruj. Doufam, ze sem hodis vysledky
Ale ozvi se driv. S tim jak to jde atd..
Erika
Platinum Boarder
graphgraph

Eri a jak se projevuje zvýšený cholesterol? Jde to něják poznat? A co jsi dělala, aby klesl? Stačilo abstinovat? Pro mně je čekání na výsledky noční můra, před lety jsem byla blbě nemocná a od té doby vždycky trpím.
Karolína
Gold Boarder
graphgraph

Stránka: 12345
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Žena alkoholik
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter