Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...34
Dolů
Téma: Alkohol NE, raději knihu!
**
#26104
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 9 rok  
To mě samozřejmě taky,ale nevím,jestli bych pak z čtení knihy neměla spíš depresivní pocity
anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26110
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 9 rok  
Zajímá tě?Víš o ní dost, ale neléčíš se.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26113
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 9 rok  
Někdy mi připadá, že tady spousta lidí zapomnělo jak na tom byli když chlastali..což je docela "nedobrý" způsob komunikace mezi alkoholikama
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26116
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 9 rok  
anna napsal:
To mě samozřejmě taky,ale nevím,jestli bych pak z čtení knihy neměla spíš depresivní pocity


Depresivní pocity z pravdy? Může se to stát

Jack London :

Postupně se stal známým a uznávaným spisovatelem, ve své době zřejmě nejlépe placeným. Zbohatl, postavil si jachtu a vydal se na cestu kolem světa. Žil na svém ranči v Měsíčním údolí v Kalifornii. Přes své velké příjmy měl stálé finanční potíže, celý život také bojoval s alkoholismem (poprvé se opil v pěti letech a od puberty se opíjel pravidelně). Svou závislost popsal pregnantně v knize Démon alkohol, která vyšla v roce 1914, dva roky před jeho smrtí. V té době vrcholila v USA abstinenční kampaň a je pravděpodobné, že jeho román přispěl k odhlasování prohibičního zákona
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26118
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 9 rok  
Dokážeš sám radit, taky nadávat, a co čekáš?Mám tě chválit, že piješ, a pořád se chystáš skončit?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26121
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 9 rok  
tak jsem to samozřejmě nemyslel...Ale ve zkratce.

Víš jak reaguje alkoholik, když mu je vyčítáno, že pije?
Jde se ožrat, aby nemusel myslet na to, že je alkoholik

A jinak, moc nevěřím, že jsi o alkoholu nevěděla nic..jediné, co v té době nebylo byl Internet..I když ono je někdy lepší nevědět
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26142
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 9 rok  
Ahoj, prvý príspevok. Pripomenuli ste mi, že aj v knihe Malý princ je alkoholik, toto som našiel online:

Na dalším asteroidu bydlel pijan. Ten jen pořád pil a pil (alkohol). Malý princ se ho zeptal, proč pořád pije a on mu odpověděl, že pije, aby zapomněl. Princ se jej proto zeptal, na co chce zapomenout. A pijan odvětil: "Na to, že se stydím." Malý princ se ptal dál, za co že se stydí. Prý za to, že pije...
Alan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26526
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 9 rok  
Graham Chapman - Autobiografie jednoho lháře. Ono to přímo o alkoholismu není, ale protože autor (kromě toho, že byl magor ) alkoholik byl, tak se toho tématu dotýká. Koneckonců hned první kapitola popisuje absťák a nástup do léčby.

Úsměvy smutných mužů jsem četla jen tak po kouskách v Reflexu, ale vypadalo to moc dobře.
alas

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34289
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Zdravím,
tak jsem se až teď odhodlala číst Úsměvy smutných mužů.
Musela jsem k tomu nějak dospět abych měla vůbec odvahu to číst.Myslela jsem si , že už nejde, nebo spíše a po pravdě řečeno, ne že nejde....jde, ale spíše že už si nechci více "nastavovat zrcadlo vlastního počínání" .....Při čtení této knihy, ale cítím už opak, potřebuji to. Je to jako připomínka, neustáleho "doléčování", uvědomování si, že ten démon tam pořád někde je.
Měla jsem obavy, že mi to vyvolá ty děsné výčitky co jsem měla v začátcích nepití, ale nevyvolalo.Naopak čerpám z toho pozitivní varování pro sebe.
Jsem , ale ráda, že jsem ji nečetla hned v těch začátcích, kdy jsem se doma klepala a řešila sebe, že už nechci pít. Možná to chce ten správný čas, kdy číst tady ty knihy s touto tématikou, ale to je zase individuální, to je mi jasný.
Na každého to působí jinak.
Takže opět a znovu jsem se zamýšlela nad sebou, díky té knize, jak jsem se topila dobrovolně v chlastu.
Velice zajimavé počtení, drsné, ale pravdivé.
Jako další knižku plánuji Breviář abstinujíci alkoholičky.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34291
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Popravdě , ještě doplním:
...prostě v těch začátcích jsem byla ráda, že vůbec vstanu a nějak si na ten den uspořádám myšlenky, abych se nezbláznila a nešla si pro chlast. O čtení nějaké knihy s touto tématikou, na to jsem neměla sílu..Vědela o nich, ale nezačetla se...nešlo to.
Byla jsem ráda, že jsem prežila další den bez pití, nešla si pro chlast a hledala i ty praktické rady, ja si doma vytvořit to chráněné zázemí, bez chlastu.
Jak a o co požádat rodinu a odkrýt doma karty jak to se mnou je...ukázat kde jsem všude měla poschovávaný chlast, že už nemůžu dále ani s pitím ani bez něj.., nechci jít v začátcích ani do obchodu a tak.
Takže teď po čase tady ty knihy s touto tématikou začínám číst až teď .
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...34
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter