Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...2728293031323334
Dolů
Téma: Alkohol NE, raději knihu!
**
#51708
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 5 rok, 6 měsíce  
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51868
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 5 rok, 5 měsíce  
Ahojky,

já dnes byla v kině na "Zrodila se hvězda" - www.csfd.cz/film/267983-zrodila-se-hvezda/prehled/ a doporučuji všem. Úžasný film od začátku až do konce, navíc tématický....
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51893
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 5 rok, 5 měsíce  
Zara napsal:
Ahojky,

já dnes byla v kině na "Zrodila se hvězda" - www.csfd.cz/film/267983-zrodila-se-hvezda/prehled/ a doporučuji všem. Úžasný film od začátku až do konce, navíc tématický....


To vypadá na dobrý film, jestli najdu čas, tak si na to taky zajdu do kina.
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51898
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 5 rok, 5 měsíce  
A čo tak knihu Rinaldo Rinaldini. Nečítal som to takých 40 rokov. Keď som bol malý, tak sa mi dostala do rúk u babky na prázdninách. Celú som ju zhltol za pár dní. Dodnes si na tú knihu spomeniem. Taká veľká, v starej ošúchanej väzbe, s dobrodružstvami zbojníckeho kapitána. A mal som rád aj ńapr. Traja pátrači, Pán Tragáčik atd. Ale to bolo už dávno. Kedysi som strašne rád čítal knihy. V knižnici som bol takmer každý deň. Dnes už ani nepamätám, kedy som čítal nejakú knihu.
To ja len tak. Aby to neboli len knihy o alkohole. A trošku som si zaspomínal.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51903
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 5 rok, 5 měsíce  
Milďo,

je to dost dobrý film, fakt si zajdi ... Já byla přikovaná do sedadla od začátku až do konce a na závěr jsem měla problém i vstát a v klidu odejít ... Však uvidíš sám
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51904
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 5 rok, 5 měsíce  
Krtku,

já teď mám rozečtenou knihu "Mnich, který prodal své ferrari" od Sharma, myslím, že by se Ti líbila... Je to o sebepoznání...
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51913
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 5 rok, 5 měsíce  
Zara napsal:
Krtku,

já teď mám rozečtenou knihu "Mnich, který prodal své ferrari" od Sharma, myslím, že by se Ti líbila... Je to o sebepoznání...


Tu jsem četl, je to výborná kniha plná optimistických myšlenek. Sice není k našemu tématu, protože se tam o alkoholu nic nepíše, ale je opravdu dobrá.
Twist Kart
Junior Boarder
Příspěvky: 21
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51929
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 5 rok, 5 měsíce  
Ještě mě napadla tato kniha - esterdavidova.com/karmicka-sinusoida/, mám jí doma, ale ještě jsem se k ní nedostala (časově)...
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52766
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 5 rok, 3 měsíce  
Chobotnice
Lubomír Černík

Pro mne asi nejlepší kniha o alkoholismu od docela neznámého českého autora. Který už na chlast bohužel zemřel... nechávám to tady i s komentáři, jak jsem to našel.

Znáte klasické filmy světové kinematografie Leaving Las Vegas, Ztracený víkend nebo Dny vína a růží? Všechny mají něco společného není tam důležité místo, prostor, ani čas, ale to co se odehrává s člověkem, jehož duše propadla alkoholu. Pokud Vás takové věci zajímají, potom byste neměli minout knihu Lubomíra Černíka Chobotnice.

Ali_xyAli_xy24. srpna
Na knihu jsem narazila náhodou a vůbec nelituji! Příběh je smutný, ponurý a ačkoli hrdinovi fandíte, aby se zachoval správně, podvědomě tušíte, jak to asi celé dopadne. Každopádně je to silný příběh s démonem alkohol v hlavní roli.

erik385erik38507. května
Tak toto je asi najlepšia kniha o alkoholikovi akú som kedy čítal. Brilantná introspektívna analýza postupného rozkladu osobnosti pod vplyvom alkoholu. Nesmierne autentické, vtiahne vás to presne ako chápadlá chobotnice. Prečítal som to 3x ka považujem to za absolútny skvost. Odporúčam každému, kto sa nebojí týchto tém, lebo všetci radi popíjame a hranica býva dosť tenká...

topipigtopipig 1 09. března
Lubomír Černík byl skvělým brněnským hercem a kabaretiérem, jehož obrovskou vášní a mezníkem v jeho životě byl - alkohol. A o tom je jeho autobiografická kniha, která líčí strastiplné osudy Mirka (tak se v knize pojmenoval), že Démon alkohol od Jacka Londona je proti tomuto jako procházka růžovým sadem. O této knize jsem se dozvěděl z knihy Autopsie Juraje Herze, který v ní na Černíka vzpomíná a jeho román v ní zmiňuje. Kniha začíná v okamžiku, kdy už je Mirek hodně sevřen chapadly chobotnice a pije každým dnem stále více a více, prožívá nekončící párty, není hodiny, kdy by se nenapil, prožívá šílené vnitřní běsy a dostává se do blázince, ze kterého utíká, vypůjčuje si od kamarádů a známých peníze a stále pije, utíká pryč od starostí. "Chobotnice pevněji sevřela svou oběť". Dochází to až tak daleko, že se dostane do protialkoholní, kde potkává svoji další lásku - Hanu a když se oba dostanou ven, tak zjišťuje, že jeho drahá je schizofrenička. To si řekl snad tisíckrát, že přestane pít, ale jak jinak to vše vyřešit, potřebuje mít u sebe láhev a pryč pryč od problémů. " Chobotnice ho ovinula všemi svými chapadly". Naděje zkrátka není žádná, vše se mu hroutí, potřebuje utéct od všeho až k nevyhnutelnému finále. "A chobotnice obtáčí své poslední chapadlo okolo jeho bledého krku - a pomalu a líně si přitahuje jeho bezvládné tělo blíž a blíž......" Opravdu mrazivě silný a strašlivý pocit navozuje tato kniha a každý, kdo si někdy jen trošičku přičuchl ke sklénce moku zvaného alkohol, tak se tam pozná. Kniha vyšla až dva roky po Černíkově předčasné smrti. Velká škoda takového všestranného talentu, jakým tato osobnost oplývala a kterou definitivně a nekompromisně zničil démon největší - chlast.

StoklaskaStoklaska08.05.2017
Skvělá kniha. Přesně popsané vnitřní běsy alkoholika.

hoplahopla27.06.2016
Hororový příběh, jen ty děsy nejsou tam někde venku, ale ve vás samotných. Bojovat s nimi je pak o to těžší, že je považujete za přátele...

marketa8129marketa812926.04.2016
Drsné čtení. Je to jako jízda na šílené dráze, která vás veze do totálního konce. Doporučuji jako prevenci, ale i odstrašující četbu. Smutný konec velkého brněnského talentu, Bohem nadaného člověka.

milan.krimskymilan.krimsky09.03.2016
Opravdu mistrně napsáno chapadlo chobotnice vtáhne každého, komu byť začal alkohol chutnat

kapllukapllu 1 08.01.2012
Vtáhne vás do děje, ani nevíte jak. Skvělá kniha, prach na ni určitě padat nebude.

pih-pohpih-poh
Vynikající kniha, pokuď se vám líbilo Memento od Johna, tohle vás dostane.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52778
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 5 rok, 3 měsíce  
Díky za tip. Něco mi to sice říká, ale myslím, že jsem nečetla. Spíš jen povedomy název titulu z databáze knih o alkoholismu. Hned ve středu omrknu
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...2728293031323334
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter