Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3456789...34
Dolů
Téma: Alkohol NE, raději knihu!
**
#34449
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Katko, mas pravdu. Nikdo zde (ani ja, ackoliv jsem ho cetla) nezachytil tvuj vykrik do tmy Promin. Byla to chyba, meli jsme Te podrzet a podporit, ja jsrm to brala tak, ze jsi z toho uz cenku a nechteka jsem pichat do vosiho hnizda.
AA u nas nejsou, ja mam jenom vas, tak to tady asi zavaluju no. Budu se krotit. Rozhodne teda nejsem dokonala, to vis No doufam, ze pit bebudu, ale treba mas pravdu a nevydrzim. Kdovi.
A jak Ti je?
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34450
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Ale to zas né, klidně zavaluj dál, každý máme svůj způsob komunikace. Komu to vadí, ať nečte. Tak přes bílé na černém je to někdy těžké poznat jak na tom ve skutečnosti je. Za nic nemůžeš. Tak to prostě je, chlast mění osobnost, chování, je to prostě svinstvo.
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34451
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Jak píše Petr ... je to prostě svinstvo ... a zabiják.
Já totiž koupil v Levných knihách román Zabiják od Zoly. A fakt žasnu. Je to neuvěřitelný, už tehdy popsaná cesta alkoholika do pekla na zemi. Bez jakýchkoli sevítků. Snad jsem to kdysi přelousk jako školní četbu, jak je to dobrý žasnu až teď /po zkušenostech/. Rozpitá Paříž, lejou všichni, ale někdo holt do toho padne. Tehdy se říkalo: slabá vůle. Alkohol likvidující celý rodiny, násilí na dětech. Už tady detailně popsaná cesta z léčebny k prvnímu napití. Deliru se říká :dupák ožralů. Ta skutečnost, kterou mi říkali staří alkáči - že v recidivě nezačínáš nanovo, ozdravělej, odpočatej - ne octneš se hned tam, kde jsi pít přestal, tj.: v hajzlu. Napíšu sem pár výpisků, až to dočtu a srovnám v palici. Stopka tu psala, že někdy ráda i poezii. Tak na doborou noc něco poetičtějšího (o kocovině) od Jiřího Ortena:
Po špíně se poznáváme.
Po hrůze z ní.
A po lítosti.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34452
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Pert v krvi jsem neměla od poslední akce s flaskou. AA mi fakt sedlo tak jsem spokojena a Santal zavaluj to tady dál pokud Ti to pomaha. Ja se ozvu jen obcas jak valcim.
Katka
Gold Boarder
Příspěvky: 176
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34453
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Ahoj vsem: dnes 268. den bez gamblu

Nahodou Santalka to tady drzi a ja rad ctu jeji komentare.
Velmi se mi libil napad se zasazenim stromu a chystam se na to behem leta s dalsimi abstinujicimi gamblery.
Lemog
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34454
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Dobré ránko
tak Zabijáka od Zoly jsem nějak nikdy nedala do konce, ale je fakt, že třeba nadešel ten správný čas až teď, mj. ho má dcera v povince, tak bych jí s tím mohla helfnout. (Rozuměj přečíst za ní a pomoct se čtenářákem ).
Jinak jsem Vám ani nenapsala, co mě čekalo v neděli u taťky za překvapení:
Tvrdí, že od března nepije, doslova mi napsal :ani kapku, už nikdy". Byla jsem moc a moc hrdá. No a tak sedíme na zahradě, já piju džus s vodou, chlapci pili píva a jdu pomoct tátovi do kuchyně. Říkám: a tak se ti po pivu ani nestejská?? On: ne, vůbec. Hm, hm, dobrý no.
A pak venku koukám, co to do sebe furt nalejvá a ono to ovocný pivo z Lidlu!!! Měl jich už minimálně 3-4, a to kdoví kolik jich kousl než jsme přišli. Říkám dceři: mrkni, co to pije. Ona: Je tam napsáno BEER mit .... Prostě pivo, no. Tak čumím jak péro a ptám se, co to?? On prej, že v tom nic není, to prej není pivo... Takže asi tak. Druhý den mi volal a opakoval situace, u kterých jsme ještě byli, takže okno, spíš vitrína . Zklamání, ale o to víc jsem si říkala, že musím teda já.
Jinak ráno bylo tak divný, že už se těším k tý psycholožce. Návaly úzkosti, stavy jak po opici, divný no. vycákla jsme totálně, když mi nešla posunout pračka, taková blbost přitom.
Teď už lepší, ale bylo to takový, že to nezvládnu, přitom celkem ani není co zvládat, normálka.
Tak, jsem se vykecala. Káťo, co Ty???
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34455
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
No, dneska už vůbec to děti nemůžou dočíst, třeba Zolu. Prostě za těch časů nebyl film, internet... milion dalších lákadel. Já mám čas na starej dobrej román, jen že se mi ještě nerozjely letní práce. Tak fakt čtu hodně, tv mě prostě nezajímá, no a jasně, do hospody radši nelezu.
A pro knižní vlákno mám teď dobrej nález v Bibli, Nový zákon. Takovou tu kapesní mi vrazil do ruky chlapík v metru, co je tam rozdává. Já nejsem pověrčivej nebo tak, ale tohle beru, jako znamení a vážím si toho. Otevřu tu kapesní bibličku a hele! Držel jsem na tom v kapse prst, než jsem dorazil ke kompu:

Tesalonickým.

5.Vy všichni jste synové a dcery světla a dne. Nepatříme noci ani temnotě.
6. Nespěme tedy jako ostatní, nýbrž bděme a buďme střízliví.
7. Ti, kdo spí, spí v noci a kdo se opíjejí, opíjejí se v noci.
8. My však, kteří patříme dni a světlu, buďme střízliví, oblecme si víru a lásku, jako pancíř a naději na spásu, jako přilbu.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34456
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Z toho biblického citátu mi vyplývá, že když se ožeru přes den a v noci spím tak to je v pohodě...
To v podstatě znamená, že hospodští povaleči chodící na svých pět po šichtě žijí správným bohabojným životem...
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34457
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Ahoj, ja dnes byla u doktorky at mi napise neco na spani a uklidneni. Jednou jsem ulitla a jsem opet v psycho stavech a v noci spatne spimn Snad to bude ponauceni, ale nikdy nerikej nikdy. Ja ctu zrovna pribehy smutnych muzu a zacala jsem rano a zbývá mi par stranek. Docela mě to dostalo. Znate někdo knizku na podobny styl? Santal ty jsi hodne psaci typ neuvazovala jsi nekdy napsat knizku?
Katka
Gold Boarder
Příspěvky: 176
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34458
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 7 rok, 10 měsíce  
Knížku podobnou "Úsměvům smutných mužů" neznám, je to z reality. Ti lidé existují jednoho z nich osobně znám (není to autor). Byl jsem s ním v té samé PL jako později autor knihy, dotyčný si léčbu protahoval, protože si nevěřil.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...3456789...34
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter