Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...1112131415161718
Dolů
Téma: Abstinuji = peklo doma
#42407
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Tak si myslím,na každého ten alkohol působí jinak a každému davá něco jiného. Co už jsem pochopila, nad alkoholem vyhrát nejde. každý kdo pije,časem musí zvyšovat dávky a proto je silnější a málo kdo to ukočíruje a tím vyhrává. Nad člověkem a není potřeba s ním soupeřit. To ani nejde.To je jak to přísloví,,,, chytřejší uteče....a zbabělost to není.
Renáta
Senior Boarder
Příspěvky: 49
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42408
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Kamarádovi alkáčovi se snažím pořád nějak poradit, aby se šel léčit. Po rozmluvě s ním se však spíš vracím uvažováním měsíce dozadu, než abych ho někam posunul.. Všemu rozumí, nic nemá cenu, bez chlastu by to už nebylo ono... bla bla bla... Stačí na chvíli ubrat a zase půjde kontrolovaně pít, pár měsíců. Všichni lidi na světě pijí. Bez pití by si už nikdy neužil zábavy. Nakonec mi dá v něčem za pravdu, ale stejně mi připadá, jako kdybych mu vyprávěl o tom, že bysme si mohli o víkendu zahrát "Člověče nezlob se", než že by pochopil, že mu jde o holý život. A jestli si dobře pamatuju, i já jsem to bral dlouho jako nějakou hru.. Obávám se, že bude muset padnou na dno, jinak se léčit nebude.
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
#42409
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Morfeus.
Léčit se nemusí,ale musel by pochopit a chtít přestat sám.Na to si musí přijd sám. To se nedá druhému vysvětlit a ani pomoci. Právě lidi pijou. Všeho moc škodí.
Renáta
Senior Boarder
Příspěvky: 49
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42410
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Žít s alkoholikem je podobné jako žít s člověkem, který neustále stojí na římse s úmyslem skočit. Vy u něj stojíte a chcete ho přesvědčit, že zabít se nic neřeší, ale on tam stojí dál a stojí tam takto někdy i mnoho let. Partner jen trne hrůzou.
Zavolat na něj policajty, hasiče nebo doktora nejde. Prostě musíte čekat, jestli ho někdy samotnýho napadne z té římsy slézt.
Do toho vám stihne vybrakovat rodinný rozpočet, někdy i do minusu. A platný vám je jak mrtvýmu zimník.
Pak se ptám, proč vlastně s ním v té domácností zůstávat byť o minutu déle, když stejně nemáme vliv na to, co on bude nebo nebude se svou touhou se zabít dělat?
Jana
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42412
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Medovka. A to v ktorom CPLDZ je liečba 6 týždňov?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42416
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Krtek napsal:
Medovka. A to v ktorom CPLDZ je liečba 6 týždňov?
Krtko,
Košice, už to predlžili ,, až " na 7 týždňov.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42417
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Už to predĺžili. Je to 8 týždňov. Ja o tom musím niečo vedieť. A možno že som tam stretol aj toho tvojho.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42418
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Bolo 6 a teraz je 8.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42419
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Ano máš pravdu 8 týždňov, no je to možné, že si ho stretol, keď tam chodíš aj na AA.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42422
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Už som pár týždňov nebol. Furt len robím alebo som doma. Som na smrť unavený z roboty. Tak len spím. A musím sa prispôsobiť zmenovaniu v práci. Ale už sa tam teším. Vo februári zájdem určite. Už mi to chýba.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...1112131415161718
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter