Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Nekontrolované pití
#42845
Nekontrolované pití Před 7 rok, 1 měsíc  
Ahoj komunito! Prosím o nějaké rady, názory, typy ohledně mého problému. Nevím, jestli jsem opravdu alkoholik, nebo ne. Nemám sebemenší problém nepít libovolně dlouhou dobu, ale jakmile jdu někam do společnosti a předem si neřeknu, že pít nebudu,tak se vždycky stane katastrofa. Jakmile se napiju, tak nedokážu říct například, tak dám si 5 piv a končím. Piju dál a dál a můj myslím si hodně dobrej charakter jde úplně mimo. Veškeré zásady jdou bokem a já piju dokuď stojím na nohách, řvu, dělám hroznýho kamaráda lidem,který ani neznám, cpu se všude před fotografy a večer si náramně užívám. Pak se ale ráno probudím a mám hroznej stav, potím se, třesu se a mám ze sebe strašnou depresy, co sem to zase dělal, do toho mi píšou kamarádi, co jsem dělal. Prostě 2-4 dny psychicky mimo a nedokážu se na nic soustředit, pořád mám před očima jenom ten večer a moje "šílené" chování. Pak se dám ale do kupy, zase začnu normálně fungovat a třeba měsíc nepiju a říkám si, že až bude nějaká akce, že si dám nějak rozumně. Ovšem dopadne to vždycky stejně.Je mi teprve 21 let a vím,že bych s tím pitím dokázal seknout úplně. Jenže si to moc nedokážu představit.Kamkoliv jdu, tam se pije i na rodinných oslavách se pije, mám spoustu kamarádů,kteří mě někam pořád zvou a také spoustu takových, které znám dobře a odmalička a taky se s nima scházím jen na pivo. Je tu někdo takový, kdo měl stejný problém a přestal pít úplně ? PS: Můj otec byl alkoholik a nevím, jestli se to ve mě nějak nezačíná probouzet také.
Aleš
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42846
Re: Nekontrolované pití Před 7 rok, 1 měsíc  
Osvedčenie ani certifikát Ti tu nikto nevyhotoví - je len a len na Tebe kedy si povieš "dosť/stop!"

Rozbehol si sa sám - aj zastaviť to dokážeš iba Ty!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42847
Re: Nekontrolované pití Před 7 rok, 1 měsíc  
Ahoj Ales, ja som to mala ako ty. Uz od 16 rokov, vzdy to bolo tak, ze som aj mesiace nepila, ale vzdy prisli akcie a dopadla som ako ty. Aj co sa tyka toho charakteru, po napiti som bola tiez dost neznesitelna.
Takto som to tahala az do 40-ky. Len tie intervaly medzi pitim sa stale skracovali a psychika mi postupne upne odchadzala, depky po napiti sa boli stale horsie.
Cely ten cas som si hovorila, ze nabuduce si dam uz len trochu a budem pit normalne tak ako ini. Trvalo mi dost dlho pokial som pochopila, ze u mna to proste nie je mozne, a ze zo mna normalny konzument nikdy nebude a priznala som si, ze som kvartalny alkoholik.
A uz skoro 3 roky abstinujem, a je mi fajn, nemusim sa stale stresovat s tym, ze zas bude akcia a ako zas dopadnem atd..Na akcie chodim nadalej, len som si zvykla na nich nepit a zvykli si aj vsteci ostatni a uz ma nikto nenuka a mne to vobec nechyba..
Ty si este mlady, a pokial sa ti to podari zastavit uz teraz, bude to pre teba velke plus. Je to len na tebe, ale budes musiet prijat fakt, ze pit ako ostatni zrejme nikdy nedokazes..
Ved skus abstinovat zopar tyzdnov a sam uvidis ako ti to ide a ci ti je tak lepsie alebo nie...
Kira
Expert Boarder
Příspěvky: 94
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42848
Re: Nekontrolované pití Před 7 rok, 1 měsíc  
Za tenhle komentář moc díky! Prostě se nakopnu a utnu to úplně. Mám hned lepší pocit, když mi napíše někdo, kdo prožíval to stejné. Váš příběh na mě úplně sedí. Raději půl roku poslouchat okolí a narážky proč nepiju a pak si zvyknou, nebo pít dál a trápit se. Děkuji !
Aleš
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42849
Re: Nekontrolované pití Před 7 rok, 1 měsíc  
Ales, nie je zac dakovat. Vies, ja ked som citala tvoj prispevok, tak ako keby som citala o sebe. Mala som to uplne tak isto, len ja som vtedy nic netusila o kvartalnom alkoholizme, a bola som presvedcena o tom, ze ked nepotrebujem pit kazdy den a ked dokazem aj 2 mesiace nepit a nechyba mi to, tak proste alkoholickou byt nemozem a to bol ten velky omyl a preto som sa v tom aj tak dlho "placala".
To, ze uz v tak mladom veku mas po opiti sa vsetky priznaky abstaku, poukazuje na to, ze problem s alkoholom asi mas a ze ti bude lepsie bez neho, ak by si pokracoval, bude sa to len horsit. Takze pokial sa na to citis a mas chut, tak naozaj skus abstimovat a som presvedcena o tom, ze ti bude o moc lepsie.
Kamosom povedz, ze pit proste nechces, lebo sa vzdy chovas potom ako blb a ze uz ta to nebavi a hotovo, je to tvoj zivot a uvidis, ze casom ich prestane bavit mat blbe kecy, zvyknu si, ze ty nepjes a budu to brat uz ako uplne normalnu vec. Velmi ti drzim palce a ozvi sa ako ti to ide.
Kira
Expert Boarder
Příspěvky: 94
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42855
Re: Nekontrolované pití Před 7 rok, 1 měsíc  
Ja už som to niekde spomínal (tak, a teraz ma niekto spozná a je po anonymite, heh), ale onedlho budem mať prvý rok bez alkoholu. Predtým som bol do roka ožratý spolu tak 15 dní, ale to bolo do bezvedomia. 15 dní v roku, 0 dní v roku, to matematicky neznie ako veľký rozdiel, že? A pritom je to obrovský rozdiel. V prvom rade nemám dôvod byť zo seba sklamaný, nezlyháva mi srdce, a nevyhadzujú ma zo zamestnaní. A to sa oplatí!
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42858
Re: Nekontrolované pití Před 7 rok, 1 měsíc  
Přesně tak. Třeba, není to velký rozdíl. Ale asi oba víme o čem mluvíme. Třeba spoustu mých kamarádů pije 3x týdně, ale dá si 3-4 pivka a pak normálně fungujou. A já piju 3x za 10 týdnů, ale vždycky je to kolaps. Díky za odpověď a za motivaci. Zvládnul si to sám ?
Aleš
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42859
Re: Nekontrolované pití Před 7 rok, 1 měsíc  
Aleš, ak sa mňa pýtaš, tak či som to zvládol sa ešte uvidí. Abstinovať je taká pohoda, až by človek zabudol čo sa stane ak si - veď len dnes večer - dopraje sladkú odmenu opitosti. A preto som tu, a preto chodím na tajné stretnutia alkoholikov, kde tancujeme okolo ohňa a rituálne obetujeme jahňa, a také bežné veci. Alebo trošku kecám.
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42860
Re: Nekontrolované pití Před 7 rok, 1 měsíc  
Žilinčan napsal:
...Abstinovať je taká pohoda, až by človek zabudol čo sa stane ak si - veď len dnes večer - dopraje sladkú odmenu opitosti. A preto som tu, a preto chodím na tajné stretnutia alkoholikov, kde tancujeme okolo ohňa a rituálne obetujeme jahňa, a také bežné veci. Alebo trošku kecám.
My na Východe sa pred tým tancom ešte pomaľujeme. A nesmú k tomu chýbať bubny. Bez nich to nemá tu správnu atmosféru. Ale my neobetujeme jahňa, ale prasa.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42861
Re: Nekontrolované pití Před 7 rok, 1 měsíc  
Krtek napsal:
...Ale my neobetujeme jahňa, ale prasa.

..."úplne celé a živé "kóšer" prasa?"
(...aj prasa "sa" nastajluje/maľuje?)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter