Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Problém či ne?
#46413
Problém či ne? Před 6 rok, 4 měsíce  
Zdravím vespolek.

Moc by mne zajímal váš názor na mou záležitost. Sám si nejsem jist, proto jsem pro jistotu zavítal na zdejší stránky.

Jsem požitkář. Zbožňuji výtečnou kávu, ale nepotřebuji ji k nastartování, nemusím si na ní vzpomenout klidně týden. Zbožňuji dobrý tabák v dýmce, ale jsem nekuřák, bafám jen venku na zahrádce přes léto. Chilli je má obrovská vášeň, nasypu si ho skoro všude, cítím se pak skvěle. Mám velmi rád whisky. U jedné skleničky dokáži prosedět půl dne. Potud dobrý.

Ale zbožňuji pivo. O pivu bych vám mohl vyprávět hodiny, věnuji se domovarnictví, pivovarnictví je pro mne povýšeno na umění. Piju jej každý den. Aspoň dvě pivka, často však 3-4 kusy. Drahé pivka, zajímavé pivka, všechno možné. Degustuji. Ale ono je možná problém, že už snad dva roky v řadě s malými přestávkami...

Když jsem chtěl, vydržel jsem bez kapky alkoholu klidně i měsíc, ale nějak jsem neměl potřebu to dělat. S pivem mám rituály - pivko k obědu, pivko na dílně, pivko večer s ženou u domácí kultury. Nebo jen tak si najdu cizí hospodu, sednu na bar a začínám rozhovory s barmany, cizinci, kolemjdoucími...

Jsem závislý na jeho chuti. Ale nejsem si jist, jestli v tom není i závislost na alkoholu. Přijde mi, že je to pro mne nutné zlo, abych si mohl laskat jeho chuť. Velkou část mám plně pod kontrolou, málokdy se spustím, ale když už, tak to stojí za to. Když chytnu příležitost, tak není problém jít na 13 piv. A to mám pak občas okno, občas vyřeším nějakou tu postarší bolístku, občas mi i dobře jebne. A to je pro mne docela diskomfortní...

Jsem OSVČ, takže pak není problém se z toho vyspat nebo si vzít volno, rodinu nezanedbávám, žena je spokojená, rád vařím a jsem celkově vzato dost zodpovědný. Ale další život bez piva si nemůžu (a možná ani nechci) představit. Cítil bych se chudší...

Podle různých definic jsem možná alkoholik, možná se jím můžu stát, možná si ubližuji. Sám si nejsem jist, tady je každá rada drahá...

Předem díky za vaše názory.

Daniel
Daniel
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46414
Re: Problém či ne? Před 6 rok, 4 měsíce  
Pokud ti alkohol nepůsobí nějaké problémy v životě, tak bych to neřešil. Je to v tvém případě docela pěkná záliba. Samozřejmě závislost hrozí vždycky. Možná by bylo dobré dát si od toho piva občas pár dní přestávku. Já závislý už jsem a neřeším to, bez alkoholu by byl můj život chudší a nudil bych se.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46415
Re: Problém či ne? Před 6 rok, 4 měsíce  
..všechno dobrý,ale nejde tvrdit,že když mi něco chutná tak to chci každý den.Dva až čtyři kusy denně..velice tenký led.Kromě chuti,co účinky?
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46417
Re: Problém či ne? Před 6 rok, 4 měsíce  
Díky za odpověď. S tím chudším životem bohužel musím souhlasit. Kdysi jsem se věnoval pouze víkendovému pití, takový anglický styl se všemi negativy. Teď například neznám kocoviny, ale je to fakt každý den...
Daniel
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46418
Re: Problém či ne? Před 6 rok, 4 měsíce  
Ahoj, díky za názor.
Ten tenký led mne rovněž napadá. A účinky? Dvě pivka a zvýrazní se mé pozitivní vlastnosti, práce mi jde od ruky, spousta nápadů, kéž by tak šlo fungovat napořád. Bohužel třetí pivko je zlom, kdy mi kulminuje chuť na další. Pokud neovládnu tuhle hranici, dál už to jde těžko.
A právě od této hranice už je mi alkohol na obtíž...
Daniel
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46420
Re: Problém či ne? Před 6 rok, 4 měsíce  
..tak nevim.Cista hlava je cista hlava.Bud bdely,ve strehu;-)
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46422
Re: Problém či ne? Před 6 rok, 4 měsíce  
Páni,

...definujte, čo a prečo je nuda a čo je pre koho hodnota, lebo inak sú to len prázdne frázy o ničom (floskule a drísty/plky).
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46423
Re: Problém či ne? Před 6 rok, 4 měsíce  
WHO odporuca muzom neist cez 20g etanolu na den (u zien je hranica 10g) co zodpoveda dajme tomu jednemu velkemu (normalnemu) pivu. To, co robis, je v podstate rizikove pitie. Moze to eskalovat k alkoholizmu, ale tiez nemusi. Takto cez internet Ti to nikto nebude vediet povedat, ale urcite by si mal byt obozretny. Sam sa musis rozhodnut, ci Ti ten pozitok za to riziko stoji.

Ked to udrzis donekonecna na 2-4 pivkach na den, je to asi v poriadku. Ale svet (aj toto forum) je plne alkoholikov, co si hovorili, ze pitie udrzia v pohode cely zivot pod kontrolou. Naslapuj opatrne
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#46424
Re: Problém či ne? Před 6 rok, 4 měsíce  
Taky Ti děkuji za názor.
V podstatě už ve chvíli zakládání tohoto tématu jsem si sám odpověděl, že rozumné pro začátek bude snížení počtu pivek aspoň na ty dvě a občas i pauza, ať to opravdu není každý den.
Protože nutnost celoživotní abstinence při případném zvrhnutí se by bala pro mne katastrofou...
Daniel
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46425
Re: Problém či ne? Před 6 rok, 4 měsíce  
Daniel,

vyber si:
hedonista/pôžitkár alebo askét?

Umenie je nájsť správnu-vyváženú mieru = striedmosť; inak sa tejto dilemy nezbavíš.

Urči si vlastné priority svojho
Života...


(Tak ako žena býva iba tehotná aj alkoholik/narkoman je buď triezvy alebo intoxikovaný...)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter