Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Češi kvartální alkoholici ???
*
#49609
Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 9 měsíce  
Zdravim, jiz jsem tu dlouho nebyl. Nez se dostanu k tematu - driv jsem paril vic - temer kazdy vikend - den, dva v kuse, pak dvoudenni tah jednou za mesic, jednou za dva. Nekdy se clovek ozral rychle a sel ve dve rano domu, nekdy si uzival, pil pomalu az do druhyho dne, pak par tydnu klid a pak zase. Kazdodenni hladinkar ne, piti pak clovek nemoh po tahu ani cejtit. Ted uz to hodne brzdim - pomohl hodne sport. Sem tam si dve tri piva dam, zatim 3 mesice klid, oziracku uz nechci.

K tematu: Vlastne jsem to mel tak, ze kdyz uz jsem sel po nejake dobe do hospody, skoncilo to vetsinou spatne - cetl jsem, ze je to kvartalni alkoholismus, ale tak zase kvartalni alkoholici chlastaj tyden dva v kuse a pak nejaky cas nic, ne? Jde mi o to, ze mi pripada, ze snad kazdej Cech chlasta - nevi,kdy ma dost. Policajti, doktori, vojaci, zednici.... Znam plno lidi, i sportovcu, co se proste kazdy vikend vozerou, nekdo dejme tomu obvikend. Je tohle uz alkoholismus? Protoze v tom pripade, jsme narod alkoholiku??? Pokud z toho, co vidim, ze plno lidi casto nevi, kdy ma dost a ozerou se temer kazdy vikend, lze na ne uplatnit definici kvartalni alkohlici?? Neni ta definice, to pojmenovani prisne? Pak jsme tedy alkoholici trictvrte naroda?
P.S Sorry, mozna jsem to napsal trochu zmatene.
blabla
Senior Boarder
Příspěvky: 73
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49612
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 9 měsíce  
Taky zdravím,

já mám se svým alkoholismem asi ten samý problém jako ty. Nenechal jsem to zajít tak daleko, abych chlastal týden v kuse, abych vypil dvě flašky tvrdého denně apod. I když ke konci se to frekvencí chození na pivo k tomu už velmi blížilo, než jsem šel na psychiatrii.. Ale to byl tak půlroční chlastací režim a ani tehdy to nebylo denně. Prostě už jsem fakt nemohl.
Takže jsem neustále konfrontován svým srovnávacím mechanismem v hlavě, který pořád porovnává mě a ostatní alkoholiky. Občas se mi tam v hlavě zhmotní nějaký průměrný notorický alkáč a ten mi říká: "Ty nejsi alkoholik! Vždyť jsi skoro nepil! Alkoholik ten vypije po ránu dvě deci rumu, aby vstal z postele, má poschovávané flašky po bytě a tak, to jsi nedělal!" (a cítím z toho takový pocit, jako že si můžu dát:-)
Ale naštěstí si pořád pamatuju, že si většinou neumím dát jedno pivko, ale prostě kalím do vykalení. Je to moje nemoc. Ten virtuál má v něčem pravdu, nejsem a nebyl jsem notorický alkoholik. Ale spíš kvartální piják. Kvartální pití je dipsománie. Prostě mánie mi chytla a já kalil, až jsem sotva chodil. Ten porovnávací mechanismus je můj přítel-nepřítel. Sice mi hladí duši, že nejsem notor, ale že nemám problém pravda prostě neni. Jsem alkoholik, jaký podruh ať si píšou doktoři do skript, to je mi fuk. Napití je u mě průser, to vím a proto nepiju.. Možná to mám o něco snažší než notoři, tak se mi to jim dobře radí. Ale také to má svoje problémy.

A k tvýmu dotazu: Není to tak úplně pravda. Většina lidí se z tý hospody do dvou do rána vyplížila, já tam byl vždy do rána, někdy do dopoledne a sám na baru..
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 22/07/2018 09:17 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49615
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 9 měsíce  
Pjan: Cau, jo jo, tak jsem to taky mival. Kalilo se do rana, do obeda, parkrat i do druhyho vecera - vlastne presne 24hod, pak uz mi to nechutnalo a sel jsem domu. Zajimavy je, ze jsem se jednu chvili z toho v hospode jakoby dostal a sel jsem domu v pohode po dvou, jakoby bych prostrizlivel. Ale taky byvaly/byvaji hospody, kdy se jde po dvou trech pivech domu, nechodim do ni uz casto. Tak jednou za dva tri tydny nebo na griovacku a zatim dobry. Ono hlavne hodne zalezi, s kym v ty hospode jsi a jakej typ ty hospody bude (tridni sraz, sraz po sto letech s prateli apod),kdy to nikdy nekonci dobre. To se z takovy kalby clovek dostaval i tyden -dva dny blbe a pak ta palice - vycitky. No a za mesic to bylo zpatky. Nekdy i driv. Zatim tedy ja jedno dve jit umim, ale nema to cenu casto pokouset, protoze pak ta jedna velka ostudna chlastacka prijde a bude me to zase s..t Pomoh mi hodne sport a jini pratele, on si pak clovek tolik netroufne kurvit to telo chlastem, kdyz na sobe maka. No ja vim, ze hladinkari se musi nad nasimi "obcasnymi" jizdami usmivat, ze to maj horsi, ale tak taky mame problem, no. Jak dlouho ses ty uz neopil?
blabla
Senior Boarder
Příspěvky: 73
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 22/07/2018 09:42 Provedl: ForestGump.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49617
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 9 měsíce  
Kazdopadne mi stejne pripada, ze v cechach neumi pit snad skoro kazdej bez ohledu na vzdelani a profesi ))) (nemyslim hladinkarstvi)
blabla
Senior Boarder
Příspěvky: 73
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49618
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 9 měsíce  
Přes dva roky jsem se nenapil. Jinak jednou jsem měl po ambulantní léčbě (ze které jsem odešel dobrovolně) takový období, kdy jsem to držel na třech až pěti pivkách, dokonce pár měsíců, ale pak jsem se stejně rozkalil a bylo to v háji. Zkoušel jsem na sobě si brát přesně tolik peněz, abych si dal těch 5 piv, byl to boj. Jak se spustil ten nasávací mechanismus nastal malér, když nebyly finance naplnit tu touhu, tak nastalo utrpení..
Jinak alkoholismus mi diagnostikoval doktor, já se té diagnóze bránil, aby bylo jasno. Nejsem nějaký pitomec, který se párkát opil a machruje tu slovíčky.
Já bych to kvartální pití nebral na tak lehkou váhu jako ty. Podle mě je to vážná věc. Málem jsem párkrát chcípnul (konflikty s jinými lidmi). Mimochodem, když jsem se o tom bavil s notoriky, žádný to nepodceňoval, spíš vzpomínali na období, kdy pili jako já a pak se jim mezi pitkama zkracovali intervaly.. Rozdíl byl, že to nějak ustáli v době, kdy já jsem nemohl (asi silnější psychika). Já jsem narozdíl od tebe po těch velkých kalbách po probuzení musel pít pár lahváčů, jinak absťák, deprese, úzkosti. To první pivko po probuzení do mě taky zkraje neteklo, ale jednou mi to jeden týpek /notor/ vysvětlil, že to není sranda končit našrot opilý a pak prudce střízlivět, úplně se zhrozil, měl fakt strach o moje zdraví a myslím, že právem. Z tý velekalby hladinka musela klesat pomaleji. Tak jsem si začal dávat pár lahváčů, abych to ustál. Prvních pár loků bylo hrozných, ale pak se mi nálada srovnala. Takhle jsem jich musel dát dobrej pět šest během dne. Časem jsem si zvykl. Další dny jsem fungoval. Nálada jakžtakž stabilizována. Ale na co ti je, že stabilizuješ náladu, když jsi všechny picí, střízlivějící a cravingové dny prakticky nepoužitelný.. Navíc ta moje tehdejší stabilizovaná nálada měla do normální nálady míle daleko. Pořád jsem byl šíleně neklidný atd.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 22/07/2018 10:25 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49619
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 9 měsíce  
Jo, jo, na lehkou vahu to zas tak neberu, o tom problemu vim no, ze nekdy nemam v hospode dost, myslim na to temer kazdej den, aby zase nebyla nejaka kalba, jen mi tak nejak pripada, ze pije hodne lidi, koneckoncu jsme v Cesku v zebricku na prednich mistech, bohuzel. No, i kdyz jsem nekdy zazil po dvoudennim tahu poradnou kocovinu, po pivu jsem nesah, ale blbe jako krava. A dva dny spanek po kouskach, ze jsem druhej den vypadal jak zombie, i kdyz uz jsem vystrizlivel. Kazdopadne, co jsem zacal sportovat i na vrcholny urovni, prisli jini kamaradi, vic chodim za holkama, penez je vic, doufam ze uz se nikdy neozeru, ale jak to tam pozoruju, ono je asi nejlepsi nepit ani trochu vubec, nez obelhavat mozek a riskovat, ze ten flam zase nekdy prijde. Jak ty jsi vyplnujes mimo-hospodovy cas?
blabla
Senior Boarder
Příspěvky: 73
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 22/07/2018 10:32 Provedl: ForestGump.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49620
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 9 měsíce  
Asi jsem byl trošku dál ,než ty (v tom negativním smyslu slova)
No, já čas většinou nevyplňuju, spíš hledám skulinu, abych na něco čas měl, mám ho většinou strašně málo. Teď po letech mám trošku volněji na krátkou dobu z určitých důvodů (nebudu konkrétní), tak si dokonce píšu na tehne web, jinak nemám čas skoro na nic. Jen práce, přítelkyně a doléčování a jsem rád, když si doma uklidím.. Takže žádné vyplňování neřeším.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 22/07/2018 10:40 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49621
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 9 měsíce  
No dal/nedal, hlavne ze se nechlasta. Nekdy jdu po ulici a rikam si, jak je krasne, kdyz mi neni blbe po flamu. Znam plno kamaradu sportovcu, co si daj kazdej vikend 20 piv, 15 panaku, druhej den se oklepou a podavaj v tydnu solidni sportovni vykony a pak zase...
Jinak skoda, ze nemuzou snadne skoncit nekteri hladinkari s pitim. Musi to byt hrozny, kdyz clovek uz pit nechce, ale musi, aby ho nekleplo. Drzim tady nekterym palce, mit vuli je nekdy tezky...
blabla
Senior Boarder
Příspěvky: 73
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49622
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 9 měsíce  
Musí, aby ho nekleplo . Máme poměrně širokou síť protialkoholních zařízení, nikdo z nich pít nemusí, aby ho nekleplo.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49624
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 9 měsíce  
Pijak napsal:
Musí, aby ho nekleplo . Máme poměrně širokou síť protialkoholních zařízení, nikdo z nich pít nemusí, aby ho nekleplo.

Jojo, ono vlastne pak cloveka jednou
kleplne stejne.
blabla
Senior Boarder
Příspěvky: 73
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter