Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: Alkohol - mysl
#49801
Alkohol - mysl Před 5 rok, 8 měsíce  
Dobrý den, nejsem alkoholik ale alkohol piji a mám ho rád. Zajímalo by mě jestli se ale dá nějak trénovat mozek v tom smyslu, abyste byli jeho pánem a zvládli ho ovládat? Jako je to v tomto článku. Nejsem alkoholik ale někdy si nedokážu jednu skleničku odpustit.. Proto se ptám jestli máte nějaké zkušenosti s tímto problémem abyste prostě dokázali odolat tomu si dát. Děkuju
konopka
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49802
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 8 měsíce  
A jak nemůžeš odolat? Někdo tě přesvědčí, nebo dostaneš prostě strašnou chuť a přesvědčíš se sám?
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49803
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 8 měsíce  
...nějak trénovat mozek v tom smyslu, abyste byli jeho pánem a zvládli ho ovládat?...

My sme už v stave, že alkohol ovláda nás. Tak dlho sme trénovali, až sme z toho pretrénovaní. V alkohole v podstate nie je problém, ak ho piješ s mierou. Aj priveľa "trénovania" v tomto prípade je zlé. V malom množstve, raz za čas, bežnému človeku neuškodí. V mojom prípade je to tak, že je nevyhnutnosťou naučiť sa to zvládať tak, aby som odolal chuti napiť sa. Nemám na výber. Platí, "nezabije" ma ten desiaty pohárik, ale prvý.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49804
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 8 měsíce  
Ano, da sa to trenovat. A to tak, ze neprekrocis odporucanu maximalnu davku alkoholu, ktora cini (momentalne - s pribudajucim vyskumom sa moze odporucanie menit) 140g etanolu na tyzden, z toho nie viac ako 50g pri jednej prilezitosti. 10g etanolu je priblizne bud 0,3dc piva alebo 0,1dc vina alebo 0,02dc (40%) palenky.
Ked dokazes udrzat konzumaciu v tychto medziach, je solidna pravdepodobnost, ze budes panom alkoholu a nie jeho sluhom.
Ked to budes (dlhodobo) prekracovat, budes praktizovat rizikove pitie co so sebou z definicie nesie riziko roznych komplikacii vratane zavislosti.

Pokial teda pijes alkohol v tychto medziach, pravdepodobne sa nemas coho obavat a si bezny konzument. Ak to prekracujes, pijes rizikovo. Naloz s touto informaciou ako uznas za vhodne.

Ak je Tvoja otazka ale taka, ci mozes "chlastat" (pit rizikovo) a zaroven sa vyvarovat vsetkych negativnych ucinkov, tak to sa natrenovat neda. Alkohol v tele spusta kaskadu roznych chemickych a biologickych procesov, ktore sa vedome nedaju ovladat.

Napriklad alkohol sposobuje vyplavenie dopaminu, co je (velmi zjednodusene povedane) odmena, ktoru nam dava mozog za nieco dobre - napriklad za jedlo alebo za sex - aby nas povzbudil, aby sme tuto cinnost spravili aj nabuduce. Cim viac ale pijes, tym menej dopaminu sa vyluci, cize tym viac musis pit, aby si dosiahol rovnaky efekt (dobry pocit). Pokial si nevyhral nejaku masivnu geneticku loteriu, tak tomuto efektu nie je mozne zabranit. Neuspesne to skusali miliony nielen alkoholikov, ale aj narkomanov a gamblerov.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#49861
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 8 měsíce  
Ahoj, já to mám tak - jasný pravidla: piju jen s lidma, nikdy si neotevřu ani blbej cider sama doma, protože vím, že prostě ráda chlastám sama. Končilo to lahví činzána denně, přesto jsem se jako alkoholička nikdy neléčila - absťák jsem rozchodila obcházením rybníka se psy a vysušením domu. Občas suším dům i teď a skoro pokaždý nabízím návštěvě cider, abych si mohla sama dát! I když mě neopije už skoro nic.. Tak co to do sebe lít. A na stres a nervy to leju radši do dřezu a píšu své cvokařce o pomoc. To bych vypila půl láhve vodky na ex., normálně to jen leží ve skříni.Chodím sem na alkoholika, ale pít můžu a alkoholička asi nejsem. Takže jsem to možná zvládla, ale zas tak boží mi to teda nepřijde. No.. A ráda čtu, co píše Krtek:-)
Martina
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49862
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 8 měsíce  
Ahoj, vono ovládat alkohol je taková ošemetná věc. Já jsem si prvních pár let myslel, že ho mám pod kontrolou, bylo to jen v tejdnu těch 6 piv denně, ale dokázal jsem to utnout. Potom to už nebylo jen občas, ale každej den. Potom to bylo piv 15 a už to jelo až do léčebny totálně zuboženej. Jak jsem opustil vrata tak jsem začal chlastat zas a jsem tam kde jsem byl. No nic. Přeju silnou vůli.
Notor
Senior Boarder
Příspěvky: 48
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49864
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 8 měsíce  
Martinka, je tiež piť môžem. Nikto mi v tom nebráni. Ale ja akoholik som. A s titulom Zaslúžilý alkoholik. Ale v záujme bezpečnosti ľudstva a svojej, radšej to potešenie nechám už iným. Ja mám svoj rybník už vypitý do dna. Dokonca mám pocit, že už som pil z cudzieho.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49865
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 8 měsíce  
Zajímalo by mě jestli se ale dá nějak trénovat mozek v tom smyslu, abyste byli jeho pánem a zvládli ho ovládat?

Myslíš trénovať mozog ovládať v zmysle toho, že ustrážiš hranicu kedy už máš dosť alebo v v zmysle, že chceš zvládnuť chuť napiť sa a vôbec nepiť?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49867
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 8 měsíce  
A ráda čtu, co píše Krtek:-)

No neviem či mám byť tým nadšený, že som tu. Radšej by som písal na iné stránky. Ale vďaka. Ak to pomôže aspoň jednému človeku, tak to poteší.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49888
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 8 měsíce  
Notor napsal:
Ahoj, vono ovládat alkohol je taková ošemetná věc. Já jsem si prvních pár let myslel, že ho mám pod kontrolou, bylo to jen v tejdnu těch 6 piv denně, ale dokázal jsem to utnout. Potom to už nebylo jen občas, ale každej den. Potom to bylo piv 15 a už to jelo až do léčebny totálně zuboženej. Jak jsem opustil vrata tak jsem začal chlastat zas a jsem tam kde jsem byl. No nic. Přeju silnou vůli.

Notor: A jak to vidis u sebe dal v budoucnosti? Proc chodis sem na tuto stranku? Hledas motivaci v abstinenci nebo sem chodis jen tak - jako vystraha tem, kteri toho nechtej nechat? Behem lecby ses celou dobu tesil, az vylezes ven a das si chlast nebo to prislo, az kdyz se otevrela brana? Dik za uprimnost.
blabla
Senior Boarder
Příspěvky: 73
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter