Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: Alkohol - mysl
#50795
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 7 měsíce  
Já taky beru k chlastu léky, antipsychotika na to, abych vůbec usnul. Když mám chlast, trochu si snížím dávku a naopak.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50796
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 7 měsíce  
Tady totiž bere snad léky každý druhý jak čtu ne-li každý trošku mi to mění názor na abstinenci vyměnit chlast za léky tomu říkám deal (samozřejmě se dá lépe fungovat o tom žádná), ale ničení těla pokračuje dál jen jinou látkou... :/ smutný....
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50801
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 7 měsíce  
To je uplne scestne. Alkoholizmus je daleko, daleko destruktivnejsi (nie len pre zavisleho, ale aj pre jeho okolie) ako dlhodobe uzivanie psychofarmak (negativne ucinky su v podstate obmedzene na pacienta). Ok, nie je to idealny stav, ale pre mnoho ludi je to v danom momente najlepsi mozny a nejake mudrovanie o niceni tela inou latkou nikomu nijak nepomaha. A zvlast to plati ked take reci vedie niekto cez internet bez pristupu ku zdravotnej dokumentacii tych ludi a ktoreho jedine medicinske vzdelanie je titul z Google University.

Som na to trosku haklivejsi, pretoze mam kamaratku, ktora mala velke problemy s anorexiu a zdoverila sa mi, ze od vyhladania pomoci (a nastupenia liecby) skor, nez to urobila, ju odradzali aj reci o tom, ze tie lieky su tiez len z dazda pod odkvap, ze je to zle, ze ju to zabije. Ze ma na vyber len medzi "byt zdrava sama od seba" alebo roznymi inymi stavmi, ktore su ale vsetky rovnako velmi zle.

Mozno som to napisal trochu ostrejsie, ako by sa patrilo, ale uz sa mi to nechce teraz prepisovat Michal, ospravedlnujem sa za formu prispevku, snad sa (velmi) neurazis - ale za obsahom si stojim, za ten sa ospravedlnovat nebudem

PS : Ja ziadne psychofarmaka neuzivam, ani som nikdy neuzil.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#50806
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 7 měsíce  
DD,
nic sprostého jsi nenapsal vpořádku zcestné to bohužel není, můžu Ti tu dát třeba 2-3 odkazy na fb stránky od lidí, kteří je dlouhodobě užívají, když jsem zjišťoval informace a příběhy, moje poznatky nejsou přes googlea nejsem pc medical nebo jak jsi to napsal, ale od lidí-velký rozdíl snad vždy jsem a Tebou souhlasil-jsi chytrý chlap, tady jsi vedle a je to o Tvé nevědomosti ne o mé na toto téma fajn den přeji
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50808
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 7 měsíce  
Nepochybujem o tom, ze je hromada ludi, ktori si myslia (ci uz opravnene alebo nie), ze psychofarmaka im "dodrbali" zivot. A som si isty, ze tito ludia budu ovela, ovela nachylnejsi k tomu, aby svoje pribehy napisali na internet nez ludia, ktori psychofarmaka uzivali a pomohli im, alebo nepocitovali nejake negativne ucinky.
Preto si myslim, ze ked sledujes nejaku podobnu FB skupinu, tak zastupenie tych pribehov nebude zodpovedat realite. Keby som zalozil skupinu "Zelene ponozky sposobuju svrbenie", tak by tam tiez na 99% pisali len ludia, ktorych svrbeli nohy akurat ked mali zelene ponozky. V hre su dva fenomeny (ktore ale neviem, ako dobre prelozit do nasej reci) - self selection bias & non-response bias.

Nemusis mi davat preto ziadne odkazy na FB skupiny - nie zeby som s tymi ludmi nesucitil, alebo spochybnoval, ze problemy, ktore maju, su skutocne, ale som presvedceny o tom, ze ta vzorka nie je statisticky spravna.

Dalsia vec, na ktoru si treba davat pozor je, co vlastne pises do vyhladavaca. Ked tam napises "negativne ucinky alprazolamu" tak treba pocitat s tym, ze uvidis milion stranok, kde ludia nadavaju na alprazolam - ale nesmies podlahnut dojmu, ze to je reprezentativne, pretoze presne na toto si sa sustredil pri vyhladavani. To je ako keby si dal do Google "zelene ponozky", uvidel odhora dole stranky o zelenych ponozkach a povedal, ze zelene ponozky su najrozsirenejsie na svete.

Ohliadnuc od toho vsetkeho je medzi nami este dalsi rozdiel - Ty prikladas anekdotam (osobnym pribehom) velku vahu, ja naopak velmi malu. Teda co sa tyka vyhodnocovania efektivity trebars lieku. Anekdoty maju obrovsku hromadu roznych problemov (Wiki : Anecdotal evidence), pre ktore ich nemozno brat v tomto smere prilis vazne.

Moj nazor je taky, ze je lepsie uzivat psychofarmaka nez chlastat. Ostatne tie lieky sa mozno budu dat neskor vysadit. Ak si myslis opak, je to v poriadku. Ja to tiez nemam vystudovane Mozno tu o rok budem pisat litanie o tom, ako som sa velmi mylil, nevylucujem to
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#50810
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 7 měsíce  
..DD,tolik taktu,diplomacie,obdivuji,máš výdrž
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50811
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 7 měsíce  
Michal napsal:
vyměnit chlast za léky tomu říkám deal

Byly casy kdy jsem se pri jizdach po dalnici rozhlizel kolem sebe a vybiral nejlepsi misto kde zaslapnu plyn do podlahy a skoncim to. Byl jen chlast, beznadej a nenavist k sobe samemu . Kdyby mi v te dobe nekdo nabidnul vymenu zavislosti na alkoholu za zavislost na lecich tak bych mu okamzite a bez vahani za tu vymenu dal svoji dusi .

Fungovani na alkoholu je 100% cesta k fyzicke, psychicke a socialni likvidaci. Fungovani na lecich znamena problemy a omezeni ktere jednak nemusi nastat a nebo mohou nastat v takove mire ze zustane stale zachovana moznost normalniho zivota.

A nebo jinak - chlast je ruska ruleta kde mas naboj v 5ti komorach z 6ti. Leky jsou ruska ruleta kde mas v 6ti komorach naboj jeden .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50812
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 7 měsíce  
DD,
já jsem člověk co o některých věcech ví strašně moc, pže mě zajímají a o některých nic.Konverzaci např.na téma IT ( tuším Tvůj obor) nebo auta jsem total lajk, můžu říct max pěkné auto to se mi líbí to ne Problém je v tom, že ty máš svůj názor ( což je vpořádku) a přesto nejede vlak, ikdyž napíšeš, třeba se mýlím...nemyslíš, že někdo kdo se o danou/jskkoukoliv tématiku zajímá může vědět mnohem více než ty, který sice uvažuje logicky a objektivně, ale dává názor na základě příběhu jedné anorektičky? Použiju třeba hned jednu větu AD se dají lehce vysadit-ale důkazy a REALITU lidí, kteří to zažívají (ne jako ty se domnívají) vidět a slyšet nechceš -tak o čem se bavíme nech si svůj názor a příště některé věci nech být a nekomentuj, když o diskuzi a pravdu nestojíš ( nemyšleno ve zlém) AD, benzáky apod pomáhají ze začátku jako alkohol, ale přijdou časem stavy stejné ne-li větší než absťáky na chlastu peace
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50813
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 7 měsíce  
Genossuke zajdi si "za zeď" do PL...oddělení pro alkoholiky není víc plné než oddělení na odvykání závislosti psychofarmak ahoj
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50814
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 7 měsíce  
Michal, o farmaciu (a medicinu celkovo) sa takisto velmi zaujimam, aj ked sa tym nezivim. Usudzujes, ze o tom viem menej ako Ty na zaklade toho, ze moj nazor sa rozchadza od Tvojho. Skutocnost je taka, ze obaja o tom vieme objektivne prd, pretoze ani jeden z nas sa tym nezivi (doporucene citanie : Dunning-Kruger efekt). Kamaratku anorekticku som vytiahol len na vysvetlenie, preco som v prvom prispevku reagoval tak prudko, nie ako dokaz toho, ze psychofarmaka su super a kazdy by ich mal jest. To si nemyslim, rovnako ako si nemyslim, ze nikto z ich uzivania nema problemy.

Ty svoj nazor opieras o prispevky ludi vo FB skupine. Mna ked naposledy zaujimala napriklad ucinnost AD, tak som si precital toto bit.ly/2sHoraw . Ako som pisal vyssie, toto je kriticky rozdiel v nasom pohlade na problematiku. Prikladame vahu uplne inym druhom dokazov o nejakom tvrdeni. Zaroven si nemyslim, ze niekto z nas zmeni na zaklade tejto diskusie nazor a preto tiez hovorim "peace" a budem sa uz dalej drzat Tvojej rady a stichnem (aspon co sa tejto debaty tyka)
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter