Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: Alkohol - mysl
#50815
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 7 měsíce  
To nepřeložím starky
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50816
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 7 měsíce  
Obaja máte pravdu. Ak si budem chcieť niečo kúpiť, zájdem na odborné recenzie, ale aj na diskusie so skúsenosťami zákazníkov. AD majú určite svoje opodstatnenie v ťažších prípadoch, keď umožnia normálne fungovať. Problém ale dnes je, že psychiatri dnes predpisujú lieky aj pri každej "blbosti. Tie AD aj keď možno nespôsobujú závislosť, menia to nastavenie v hlave. Ak ich používaš roky, mozog si na to zvykne. Ak ich vysadíš nemáš ani tak absťák, ale si iný. To správanie je iné. To by si musel zažiť. Neviem to vysvetliť. A vrátiš sa k tým AD, lebo mozog si zvykol za roky fungovať na nich a ináč to nevie. Ja z tohto dôvodu neuznávam tzv. neodôvodnené užívanie AD, teda v prípadoch keď stačí možno psychológ alebo určité zmena životného štýlu. A nie hneď lekár šupne lieky. A potom sa robia pokusy, ktorý liek zaberie a nezaberá nič, pretože podstata problému môže byť niekde úplne inde a nie v ochorení mozgu.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50817
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 7 měsíce  
Je to z rodinnej skúsenosti nie vlastnej. Ja som bral lieky len pri absťaku. Lexaurin, diazepam, neurol a pod. Podľa toho čo som mal k dispozícii.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50818
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 7 měsíce  
Myslím Krtku, že se to dá aplikovat na všechny typy léků.
Dobrý sluha, špatný pán.
Hodně se v práci pohybuju mezi lidmi, vesměs staršími a tam je ten rozdílný postoj k farmacii hodně znát. Lidi, co raději sežerou pul lékárny než aby zkusili ze sebou dělat něco jiného. A pak lidé, kteří navzdory! doktorum neberou skoro nic.
A pak samozřejmě važně nemocni lidé, kteří se bez léků neobejdou.
A farmaceutický průmysl, o kterém se taky dá najít spoustu zajímavých informací o tom, jak to s námi koulí .. a kde je vlastně pravda?
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50819
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 7 měsíce  
Dokud si stále ještě myslím, že nemám závažnou diagnozu, tak za sebe mám opravdu strach, respekt, nedůvěru z použití "berličky" v podobě AD aj. Mám obavu, že bych se jí asi hodně těžko chtěla vzdát. Navíc si myslím, že moje tělo jestě stále dokáže fungovat samo za sebe, postarat se o sebe jen na základě kvalitní stravy, méně stresu, spánku, vitamíny, bylinky aj podpurných věcí. Ale určitě je to i otázka času, který potřebuje dostat.A mít se rád a chovat se k sobě konečně zodpovědně. Nehledat stále,že někdo a něco za mě vše vyřeší. Že spolknu zázračný prášek a bude dobře. Proč stále chceme mít všechno jednoduché a bez práce, přemýšlení. Znovu opakuji, nemluvím o závažných psych onemocnéní, ale jak psal Krtek, přijdu k doktoru s blbou náladou a okamžitě mi nabídne prášek AD. Proboha, kde to jsme. Ne pohyb, vzduch aj...ale prášek .Hlavně, že farmaceut firmy jásají a z nás dělají otroky a stádo ovcí.
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50820
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 7 měsíce  
Dobré ráno všem, dovolím si přispět svým příběhem. Jsem odjakživa odpůrce farmacie a prášky jím, až když je nejhůř. Už dříve jsem pociťovala velký stres a napětí až do bušení srdce, ale řekla jsem si málo hořčíku a pila nějakou meduňku atd. Nepomáhalo, v té době mi zabíralo pouze víno a jiný alkohol. Opravdu jedině to zabíralo, bohužel ani chození do lesa, chození na bazén, užívání kozlíku atd. neodstranilo můj problém, vždy jen tak chvilkově, ale přišel zase nějaký stres, převážně skrz manžela, a ataky bušení srdce, pocity na zvracení, celý den plačtivost, pocit zoufalství bez možnosti úniku, nemožnost se nadechnout se zhoršovaly. Pořád jsem zvažovala pomoc od doktora, ale já přeci žádné prášky na nervy jíst nebudu! Tak jsem si radši otevřela víno a pomohlo, úleva. Až jsem se dostala do pěkné závislosti a pak už ani to nezabíralo, jak víme dlouhodobě to má pak depresivní efekt. Po té eskapádě o vánocích, kdy jsem si řekla, že dál už takhle nemůžu jsem zašla za obvodní lékařkou a řekla jí celou pravdu. Popravdě jsem se jí tam rozbrečela a nebyla ani skoro schopna popsat, co mi je, jen že mi asi selhává srdce a nemůžu dýchat. Dostala jsem slabý neurol a okamžitě mě objednala k psycholožce. Po měsíci jsem přešla na SSRI protože jak mi bylo vysvětleno, ten neurol může být návykový, resp. se z něj pak hůře přestává, zůstal mi pouze na pokrytí doby cca 14 dní, než zaberou AD. Co se mnou dělají? Nejsem jiný člověk , možná trochu jo, když mám stres, nedostanu se do úplné krize, ale naopak když prožívám radost, tak zase jen tak na 80%. Stabilizují náladu do rovnováhy, nepociťuji už ty úzkosti při stresu. Proto možná nemám ani potřebu pít, lépe se vyrovnávám s náročnými situacemi. Možná, že by to bylo i tak, když jsem přestala chlastat, to už neřeknu. Vím jen, že je budu brát asi 2 roky a potom pozvolna, velmi pozvolna dlouhou dobu vysazovat. Nechápu moc lidi, kteří zobou tyhle léky aby neměli absťákové stavy a mohli vesele dál chlastat. Pro mě je to prostě lék, doberu ho jak mám, stresovou příčinu se mi podařilo odstranit( střízlivý manžel) a budu dělat vlastně už dělám svůj život pestrý a hezký a vyrovnaný. Není to o tom, že si necháš napsat AD, aby ti pomohli přestat chlastat, ale svým způsobem vlastně když chlastáš kvůli tomu, že nezvládáš ustát své nervy, tak ti mohou pomoci. Ale rozhodně je blbost na ně pít. To musí být každému jasné, že buď a nebo, protože mix je vražedná kombinace. tak se omlouvám za román, jdu něco dělat. Mějte se. Včera jsem si objednala ukulele, juppííí
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50821
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 7 měsíce  
Krtku ahoj, diky za objektivní názor konečně někdo, kdo nemá růžové brýle a zkreslené informace....je to tak právě AD mění chemické procesy v mozku (při dlouhodobém užívání nenávratně) a proto se musi pak k AD vrátit a užívat dál, což je hrozné...jediné s čím nesouhlasím jsou, že po vysazení nejsou absťáky- pokud člověk bere dlouho a vysadí, mívá takové stavy (je to individuální), že má chuť skočit z okna...o benzodiazepanech se nemusíme bavit Díky ta názor, který je konečně racionální
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50822
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 7 měsíce  
Někdo výše si myslel, že si tu jen dělám srandu o tom jak žiju. Bohužel to co píšu je pravda, proč bych si sem chodil něco vymýšlet? Můžu toto téma alespoň obohatit svými zkušenostmi, možná jsem na tom podle vás špatně, já nevim. Prostě piju jako duha a do toho jedu ve všech možných práškách(AD, antipsychotika, benzodiazepiny a bůh ví co). Kdo chce, tak ať se mě zeptá jakej to je život, já s radostí odpovim. No nic kamarádi, piju od rána a budu pít do noci. Co je smutný, je to, že už vlastně nevím kdo jsem. Buď jsem nafetovaný práškama, nebo chlastem. Nejlíp obojím najednou.
Notor
Senior Boarder
Příspěvky: 48
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50823
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 7 měsíce  
Ahoj notore, někdo i já jsme tě podezřívali, protože píšeš velmi spisovně a srozumilelně, dokonce pravopisně 10x líp než já, což vzhledem k tomu co vše konzumuješ je dost nereálné. Chtěla bych tě normálně vidět jak funguješ. Ale spíš tvoje játra:-) Klidně piš, ale tohle fórum využívají lidé, aby s tím skoncovali. Tak co první pokus nevyšel, to ti řekli všichni, že koupit si do zálohy pivo byl hodně pitomej nápad a co dál? Nechceš zkusit znova léčebnu? Chceš takhle žít dál? Není už čas na radikální změnu?
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50824
Re: Alkohol - mysl Před 5 rok, 7 měsíce  
Notor,

asi budeš z rodu Matuzalémov keď detoxikuješ lepšie ako čistička odpadových vôd/(ČOV).

Ako je vôbec možné, že si takto zmutoval?
Alebo zmutoval "iba" Tvoj mozog a policajtom v Tvojom okolí povinne odobrali testery alkoholu?

Nie je toto už na zápis do Guinessovej knihy?
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter