Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Tloustnutí po alkoholu
#51283
Tloustnutí po alkoholu Před 5 rok, 6 měsíce  
Zdravím, mám na vás dotaz a to takový, že poslední dobou piju alkohol o něco více, ale né že bych byl uplný závislák a alkoholik ale jednou za čas si dám pár piv v hospodě. Začal jsem trochu nabírat, taky nic hrozného ale nechci aby to šlo dál. Myslíte, že to může být alkoholem i když nepiju nějak hrozně moc? Jestli se vůbec po alkoholu tloustne. Pokud máte nějaké články kde si o tom můžu přečíst nebo vlastní zkušenosti budu rád, dekuju.
konopka
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51284
Re: Tloustnutí po alkoholu Před 5 rok, 6 měsíce  
Konôpka,

alkohol má síce aj kalórie, ale priberáš z toho, čo zošrotuješ medzi návratom z pijanského ťahu a prebudením sa do nového dňa.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51285
Re: Tloustnutí po alkoholu Před 5 rok, 6 měsíce  
Chudnutie/priberanie je velmi jednoducha termodynamika. Kazdy clovek ma nejaky denny vydaj energie. Ked prijmes viac kcal, ako vydas, budes priberat. Ked menej, budes chudnut. Na pribranie 1kg vahy musis prijat asi o 7000kcal viac, ako za to obdobie vydas.

Zjednodusene sa da povedat, ze 1g etanolu je asi 7kcal (1g sacharidov/proteinov = 4kcal, 1g tuku = 9kcal). Samozrejme v pive nie je len etanol, ale aj ine latky. Podla rychleho google je v jednom velkom pive povedzme 200kcal. Denna spotreba bezneho cloveka je priblizne 25kcal krat hmotnost v kg (teda 100kg chlap so sedavym zamestnanim sa udrzi na svojej vahe pri priblizne 2500kcal denne). Samozrejme toto je hrozne individualne a moze tam byt dost velka variacia, ale pre taku ramcovu predstavu to staci.

Takze ako to je "secteno a podtrzeno"? Ked si das raz za cas par piv v hospode, na naraste Tvojej vahy sa urcite podielaju, ale pravdepodobne v malej miere. Ked chces chudnut (alebo nepriberat), musis znizit svoj prijem kalorii (alebo navysit vydaj, ale to je osemetna cesta. Ovela jednoduchsie je kaloriu nezjest, ako ju vycvicit) a vynechanie piva tomu urcite pomoze. Alebo nahrad hranolky salatom. Alebo prestan jest kolac ku kave. Alebo si davaj mensie porcie. To uz je na Tebe.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#51286
Re: Tloustnutí po alkoholu Před 5 rok, 6 měsíce  
Jasne, ze se pribira po alkoholu viz. zname pivni bricho... ale je to jednoduche, zvaz se ted, zmer obvod pasu, vynechej mesic Tvych "par piv" a metr a vaha Ti da odpoved sama po mesici Chtel bych mit takove "starosti" a aspon si i vyzkousis zda Tva veta "nejsem alkoholik" je pravdiva...
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51433
Re: Tloustnutí po alkoholu Před 5 rok, 6 měsíce  
Ahoj, já jsem řešila stejný problém a pořád jsem si říkala, že to není díky alkoholu protože i tak jsem držela diety a cvičila a váha stejně nešla dolu.. Je to alkohol, který brání těm kilům dolu.. Pokud se trochu pohybuješ ve výživě tak na začátku tohohle článku máš napsaný kolik KJ má jeden panák rumu nebo jedno pivo.. a když si to přepočteš na to kolik toho vypiješ tak je to opravdu hodně.
Tereza
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51434
Re: Tloustnutí po alkoholu Před 5 rok, 6 měsíce  
Alkohol má tzv."prázdne" kalórie. Telo má pamäť a dokáže "hladovať=spomaliť metabolizmus", ktorý okamžite naštartuje a vytvára si zásobu/(tuk) pre ďalšie (prípadné) hladovania.

Prírodu (v tomto) neoblafneš!!!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter