Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Jak pít v rozumné míře?
#35822
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 7 měsíce  
Krtek,

proto to Žilinčan psal.

------

Ladislav,

hlavně se neuchlastej a kočku si vem sebou.

------

Včelař,
nechápu smysl pokusu o sebevraždu/uchlastání v létě. 20 pod nulou a litr kvalitní vodky to jistí.

------

Pro všechny,

po 14 dnech 5. pivo (za dnešek), mám jich ještě 5. Doufám, že padnou také dnes, zítra odpoledne chci jet do lesa. (Jedna opice stačí.)
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35823
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 7 měsíce  
JanaK,

po práci jsem jako mrtvola každý den ať piju nebo nepiju (nemá to na to vliv), je to od té doby, co pracuji od šesti ráno (dělám tak cca 6 - 7 let).
Už na základce jsem věčně zaspával i na osmou. Prostě nejlíp funguji mezi osmou a půlnocí.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35824
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 7 měsíce  
Ještě poznámka: poslední dobou mi přijde, že chlastaj asi všichni a naprosto to nepovažují za problém. Denně večer v hospodě, ráno v práci panáka, pak třebas k obědu Plzničku - a v klidu řídí třeba. Nějak jsem si toho dřív nevšímala, ale teď když nepiju.. Musím fakt hodně odmítat, ale důvod neříkám - prostě já si nedám (a v duchu si říkám, jsi blb, že ty jo). Jsem za exota.
Ale už se mne třeba ptala kámoška, jestli si myslím, že je alkoholička, neb denně kvečeru pije vínko, tak půllitr prej max.
Když jsem ten abstinent teda se zkušenostma alkáče...
Mno .. tak teď zkouší ty tři měsíce bez
Je protivná, prej to bylo jediný, na co se vždy celej den těšila
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35825
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 7 měsíce  
PetrN - jo, ale mne to se*e, ta únava, není to normální a je to neuvěřitelně votravný.
To máš jako dneska 5 piv a dalších 5 Tě čeká?
Hezky Ti jde ta abstinence
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35826
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 7 měsíce  
Včelař napsal:
[quote][

Jen pro zajímavost Gennosuke, Winston měl s problémy s alkoholem a ne malé. Jen se o tom nemluvilo a nemluví. Je v Anglii známo, že za války měl i "hlasového" dvojníka (v té době byl hlavní nástroj šíření informací a propagandy rozhlas), který zaskakoval v případě, že Winston byl tak na sračky, že nemohl mluvit, nebo bylo by to na něm poznat. Jedna paní mi vyprávěla, že půlka jeho projevů byla takto namluvena. .[/quote]

Churchill navíc trpěl díky alkoholismu těžkými depresemi.
Karel Václavek
Senior Boarder
Příspěvky: 61
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35827
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 7 měsíce  
JanaK,

únava mě se*re také, ale je to dané režimem spánku - metabolismus.

Abstinenci jsem nikomu nesliboval, ani sám sobě. Dá se říct, že mi vyhovuje stav, kdy nepiji příliš často (3x a více týdně).
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35828
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 7 měsíce  
PetrN ..áha, tak promiň ..když Ti to vyhovuje, proč ne.
Ale to spaní a potažmo únava - asi máš pravdu, já ať dělám co dělám, v noci naspím max 6 hodin. Pak jsem čilá třebas ve čtyři ráno. A v poledne už mrtvá Doktor mi dala prášky na spaní - Zolpinox - stejně spím zas těch 6 hodin a jediný efekt je, že jsem druhý den jak zombie.
Tohle je asi jediný důvod, proč bych časem přemýšlela o vodečce - uspala mne spolehlivě, sic také jen na cca 3 hodiny, ale opakovaně - vyspala jsem se, ale ty další průvodní jevy pití mne zatím spolehlivě odrazují.
Naznala jsem, že fakt asi potřebuji odbornou pomoc - celkově, nejen kvůli pití - mám toho víc, co sem ani nepatří.. ale psycholog, co by mi pomohl a je přesně pro mne - termín 8.12.
Patrně je bláznů hafo ..a to nemyslím zle
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35829
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 7 měsíce  
A potřebujou lidé nakonec toho psychologa? Není to jen o vypovídání. Ono v dnešní době je těžké se někomu vypovídat. Rodině - zavrhli by mě. Kamarádům - mysleli by si o mě bůhví co a ještě by to vykecali všude. Zbývá jen ten farář a psycholog u kterých teoreticky nehrozí rozkecání všude kolem. A proto tu znova opakuji. AA - tam jsem se mohl o svých problémech rozpovídat a bylo pak líp. Hlavně tam byli i jednotlivci, kteří si tím prošli a delší dobu abstinovali, tak měli též už takový ten nadhled "normálního" člověka.

PetrN. Ty si myslíš, že jsem měl starosti řešit, že je venku přes den 40 a v noci 30? Loni touhle dobou tak bylo. Mimochodem jsem skoro měsíc před tím prokalil a jak je venku bylo poslední co mě zajímá.

JanoK, ano možnost je, že je doma, a druhá je, že sedí někde zašitej v autě. Varianta s baťohem - tý dávám 1%. Jak říkám. Jestli kalí venku, tak setsakramentsky mu to šrotuje a nezbejvá než mu přát aby mu to došlo, že to takhle dál nejde. Nechci mu křivdit, ale myslím, že co se vrátil z BG, tak kalit nepřestal. Bije se to v něm a prostě mu hlava řekla, že je třeba jít něco spáchat. Tak šel.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35830
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 7 měsíce  
JanaK,

Co se abstinence týká, (psal jsem to již několikrát) tak zatím nejsem o sobě přesvědčen, že jsem alkoholik. Vysokou toleranci k alkoholu mám od narození, ale prostě nepovažuji za vhodné pít častěji než jednou týdně.

Prášky ve smyslu léčiv neberu žádné, jediné co beru jsou vitamíny a minerály, obvykle řada B, multivitamíny, hořčík a občas vápník.

Co se spánku týká, tak to mám tak, že spím bez problémů 6 - 12 hodin. (12 hodin je extrém, ale občas se mi stane, že si v 5 odpoledne lehnu a probudím se na chvíly v 11 večer, do půl hodiny usnu znovu a probudím se až ráno.)
"Přirozený" úsek dne pro spaní u mě začíná po desáte večer - druhé hodině ráno.
Na usnutí potřebuji mít tmu a nejépe absolutní ticho.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35831
Re: Jak pít v rozumné míře? Před 7 rok, 7 měsíce  
Včelař: z duše mi mluvíš .. o tom vypovídání se. Já si třeba ani nedokážu představit, co a jak mám povídat i tomu psychologovi - budu si připadat děsně trapně. Jsem totál introvert a vykecat se trošku dokážu jen anonymně po netu. Asi tam ani nepůjdu ..trapárna a zatím jsem si se životem poradila celkem sama. Uvidím, do prosince je celkem daleko
AA - pro mne to není. Jednak mi přijdou jako sekta, sorry, mám v mailu nastavený jejich příspěvky - mi to prostě obrací kufr, mi přijde, že jen vyměnili psychickou závislost.. ale jo, pomohlo to spoustě lidem..a taky jsem zjistila, že zde nejsou až tak anonymní. Když mi bylo nejhůř, na jedno setkání jsem šla.
A rychle odešla. Nejen že po mně chtěli hned u vchodu tvrdě kontakt, ale bylo tam dost lidí, do kterých bych to nikdy neřekla a taky si díky práci nemůžu dovolit, aby tam zahlídli oni mne.
Mne tedy spíš AA děsí .. jako fakt nechápu, jak můžou mít takovou úspěšnost.
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter