Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Můj manžel je alkoholik, co s tím mám dělat
#10
Můj manžel je alkoholik, co s tím mám dělat Před 14 rok, 2 měsíce  
Dobrý den, prosila bych vás o radu, abych byla upřímná moc nevěřím psychologům a psychiatrům....po zkušenosti s mou sestrou která měla kázeňské problémy docházela k psycholožce, jejíž úroveň dosahovala základům psychologie na SZŠ, kde jsem studovala,sestře nepomohla.Váš web mi dodává důvěru, zájem o problémy a je opravdu na úrovni....a proto Vás žádám o radu, můj manžel pije již od mládí (známe se již od puberty) pivo popíjel pravidelně o víkendu, někdy i přes týden, tvdrý alkohol jen zřídka. Před svatbou pil také často o víkendu vždy vysedával s kamarády po hospodách a přes týden asi taky, píšu asi protože jsem v té době pracovala v jiném městě jako zdravotní sestra..noční atd. Manžel pracoval pouze na ranní směny od pondělí do pátku, občas se stalo že nešel do práce, ale opravdu jen zřídka. Narodilo se nám dítě, byly velké problémy i v těhotenství, když jsem musela podstoupit vyšetření ohledně zdraví dítěte, on je se mnou podstoupil, šel vesele pít s kamarádem a věděl že je mi zle, několikrát jsem ho opouštěla vždy sliboval. Manžel když pil - pil vždy do rána bez ohledu na povinnosti, po té začal jezdit jako montér za prací, uvítala jsem to jelikož jsem myslela, že bude pít méně, ano nechodil již tak často po hospodách, pije jen na návštěvách vlastně každý víkend né až tak intenzivně, ale pravidělně. Časem mi došlo, že co 3 měsíce (už dopředu vytuším že bude problém než přijede) pije v hospodách do rána několik dní, jen se příjde domů vyspat, vstane a jde zase do hospody většinou to bylo 2 až 3 dny vkuse, posledně již 6 dní, nezajímá ho pak žádná povinnost, ani starost a zodpovědnost k synovi, je mu jedno kdo se o syna postará, když musím do práce (pomáhá mi během manželovy nepřítomnosti má matka), slibuje, že příjde že chce jen za kamarády, a nikdy nepřišel, párkrát jsem musela brzo ráno zavést syna k rodičům, protože nepřišel a já musela do práce, teď když odchází do hospody automaticky vedu syna k matce,.... stává se to pravidělně, když pije nic ho nezajímá, cití se dotčen, uražen, že se sním pak nikdo nebaví, nehádám se s ním a bavit se o tom, že zase pije mě po 10 letech omrzelo. Ví že mě to trápí ví, že to ubližuje našemu 8 letému synovi. Jeho rodiče taky vždy popíjeli, otec zemřel v necelých 50letech na rakovinu slinivky, bratr je bez práce a je alkoholik, matka taky pije, pivo i tvdrý alkohol, ale umí se opít jak se říká namol. Když jí navštívíme často se pořádně opijou, syn už ví, že je vždy problém, už se pak bojí, je nervozní, a šeptá ať se nehádáme. Manžel totiž začal být v posledním půl roce už grasevní. Na poslední rodinné oslavě se opil již odpoledne, dělal jen ostudu, večer mě napad, držel mě pod "krkem" a lomcoval se mnou, chtěl mi dát i "pěstí", ale když jsem neodporovala nechal mě, syn šíleně plakal, pak jsme museli odejít z domu, syn se od té doby bojí. Po další návštěvě ( u jeho matky) večer doma po nás nepříčetně křičel, i po synovi ten se před ním krčil u stolu...to bylo ještě horší, syn z těch nervů měl červené fleky po těle, ráno tvrdil, že si nic nepamatuje.Pak si dal den pauzu, ale opět pak pil 6 dní vkuse. Podala jsem žádost k soudu o dítě, opět prosil přemlouval, že se bude léčit...jenomže to už bylo mnohokrát...léčení, pak jen ambulantní, pak to zvládne sám, pak už zase pije slibuje že do hospody, ale chodit nebude, pak je zase hospoda a znova. Musím neustále vymýšlet různé aktivity, nechávala jsem ho i vypít si u známých, u jeho matky, aby se jak on říká odreagoval, tvrdí že na montážích nepije, jen občas. Ale pokud ho neuhlídám...posledně jsem odešla na noční a on byl sám doma, tak jde hned do hospody a nezajímá ho ani vyzvednutí syna od babičky, babička ho už zná a sama ví že nepřijde, říkáme tomu klasika. Je to pro mě hrozně vyčerpávající, čekat kdy to zase na něho přijde, nevěřím mu, nemám v něm oporu, nemáme finanční problémy, tak naštěstí nemusím řešit kolik propije (kdysi ano, dnes ne). Má mě rád i syna já vím, ale žít se tak nedá, když nepije je na nás hodný, pomůže mi v domácnosti, máme plány, ale když pije je to nesnesitelné, chodím do práce nevyspaná, vystresovaná, bolí mě žaludek a mám pak vysoký TK, někdy i zvracím....on to ví, mrzí ho to, ale jen do té doby než začne pít. Holduje čím dál častěji tvrdému alkoholu, já taky nejsem abstinent, ale nikdy se neopíjím. On ví, že má problém, ale úplně se alkoholu vzdát nechce, pivo má rád jak tvrdí, ale ví že je jeho kříž hospoda, tvrdí že už nebude pít, že opravdu jen pivo na oslavách, ale já nevím jestli jde aby toto zvládl, nemá zase až tak pevnou vůli, není úplný slaboch, přstal kouřit a myslím, že opravdu nekouří, občas doutník. Jsme z okresu Frýdek Místek, myslíte že dokáže sám tenhle jeho problém s alkoholem zvládnout s tím jeho "kompromisem" ? Netvrdím, že chci aby byl úplný abstinent, ale to věčné opíjení se namol, a za vším hned hledat příležitost k pití nejde s rodinou moc kombinovat a nevím jestli toto jde řešit tím jeho kompromisem . I přesto jak je tento příspěvek dlouhý se to nedá popsat, kdo si to asi nezažije to nepochopí, ale žít tak, že jsem ráda, když odjíždí, že to třeba tentokrát vyšlo a nebyl problém mi připadá smutné. Manžel má příznaky kvartálního alkoholika, našla jsem článek v časopisu sestra , on sám po přečtení se tam našel. Byla bych vám opravdu nesmírně vděčná za jakoukoliv radu, ale k psychologovi nevím jestli půjde, má bohužel s lékaři spíše špatné zkušenosti. Pořád se obhajuje, že jsou horší než je on, že ten a ten pije častěji než on, sám uznává že né tak intenzivně jak on, ale častěji pijou, že pak jsou asi všichni alkoholici ??! Má spoustu kamarádů kterým je od 30 do 35, jen jeden má rodinu, všichni ostatní nemají ani přítelkyni, snad jen občas, všichni z nich sice práci mají, ale koníček je hospoda. Děkuji mnohokrát
Daniela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11
Re:Můj manžel je alkoholik, co s tím mám dělat Před 14 rok, 2 měsíce  
Pro Danielu : Ve zkratce - Váš manžel je obyčejná slibotechna a moc dobře ví, že mu to u Vás projde. Vyšetření u psychiatra a následná léčba je jediná šance (ne jistota), jak může přestat pít. Na mě to působí tak, že jemu to takto vyhovuje, ale odnášíte to Vy a hlavně Váš syn, který pokud to necháte být může mít psychické následky po zbytek života plus předpoklad, že jednou bude pít také. Jste příliš mladá na takovéto "kompromisy".Přeji hodně štěstí a rozhodnost.
Miša

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26
Re:Můj manžel je alkoholik, co s tím mám dělat Před 14 rok, 2 měsíce  
Možná nejdřív sama sobě odpovězte na otázku, proč s ním vůbec ještě jste a jestli máte chuť něco změnit. Pokud je vaše odpověď ano, dejte ultimatum. Léčba nepomůže vždy na 100% pokud člověk nechce, ale to, že manželovi neustále "odpouštíte" a věříte jeho slibům je pro něj medvědí služba. Minimálně zkuste ambulanci, Antabus. Alkohol neničí jen alkoholika, ale nemocná je celá rodina. Nedejte se.
Jarmila
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#37
Re:Můj manžel je alkoholik, co s tím mám dělat Před 14 rok, 2 měsíce  
Hrozba rozvodem někdy funguje. Ale rozvést se dnes? Pokud nejsou závažné ekonomické následky, jinak je to problém. Moje manželka mně přiměla jít na léčení, to jsem zvládl a do dneška soudím že udělala něco za co ji do dneška děkuji. Stejně se se mnou rozvedla i když jsem přišel z léčení a do dneška nepiju. A teď pohoda. Změnila mně pozitivně můj život. I ten alkohol je na něco dobrý. Pro změnu se na alkohol později sama úspěšně vrhla. Jenže to vše bylo za totáče a tehdy ekonomické následky nebyly tak zničující jako můžou být dnes.
Takže já jsem na léčení vydělal, jak zdravotně tak i současnou psychickou pohodou.
Alfons

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#39
Re:Můj manžel je alkoholik, co s tím mám dělat Před 14 rok, 2 měsíce  
Milá Danielo,

prožila jsem něco podobného.Před 12 lety mě a mého 17 leté syna manžel opustil.Prožívala jsem tehdy dost velkou krizi. Moje maminka přestala chodit ( vzala jsem si ji domů), syn začal expedimentovat s drogama a manžel, který prožíval několikaletou alkoholickou kariéru odcházel k jiné ženě.
Až teď, když se zpětně ohlédnu, vidím, že lépe to dopadnout nemohlo. I syn je teď rád, že jsme s tátou nemuseli být.( Tehdy když odešel mě to často vyčítal).
Hodně z toho co popisujete mě připomělo akoholické martirýum, které jsem prožila. Díky tomu, že odešel jsem mohla svou energii a čas věnovat užitečným věcem. Dosloužila jsem mamince, syna jsem doprovázela po jeho cestě k dospělosti, tak, že přestal s drogama i cigaretama a věnuje se sportu a v neposlední řadě jsem se mohla taky věnovat sobě tzn., že jsem se mohla zajímat o to co mě baví a zajímá.
Můj bývalý manžel se oženil až z třetí ženou, které následovaly po mě. Teď má vypité zdravotní problémy a jeho žena si moc stěžuje na problémy spojené s jeho pitím i když už pít tolik už nemůže.

Přála bych vám, abyste s rozvahou ( byť proti své vůli) manželovi jasně a zřetelně dala najevo, že chcete svoji energii a čas věnovat něčemu jinému, než-li jeho pití. A také vám přeji, aby to váš manžel vyřešil, tak aby se vaše cesty nemusely rozejít. Ale pokud ano, abyste měla tu odvahu.
Květa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#984
Re: Re:Můj manžel je alkoholik, co s tím mám dělat Před 13 rok, 11 měsíce  
Můj manžel je nárazový piják. Opíjí je tak jednou za dva až tři měsíce. Vždy to začně tím, že kromě 2-3 piv, které ustojí, pije tvrdý alkohol.To není několik dní doma a pak si přijde ,,lízat rány". Většinou ho někdo okrade nebo poztrácí co může. Protože v tu chvíli nic neřeší, stane se, že mu někdo provolá tisíce mobilem, vybere konto když přijde o bankovní kartu atd. Hezky se to čte, že manželka se má starat především o sebe, ale manžel nás svým chováním neustále připravuje o peníze. Takže já jsem v pohotovosti, co zase bude a řeším, aby nebyla ještě větší pohroma. Nejhorší na tom je, že nikdy nevím, kdy to přijde. Pokud nepije, funguje a není problém.Pracuje jako OSVČ, takže docházku do práce neřeší a když se mu nepodaří přijít na domluvenou akci, vždycky to nějak vysvětlí a nic se neděje.
Samozřejmě má pocit, že je všechno v pořádku, že přeháním a maximálně prohlásí, že má hroznou smůlu na věci. Jsme spolu 25 let, děti studují. Já beru druhý rok antidepresiva, abych to ustála. Moc to nepomáhá. A jsem čím dál víc naštvaná sama na sebe, že nevím, jak z toho ven.
Sára

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#985
Re: Re:Můj manžel je alkoholik, co s tím mám dělat Před 13 rok, 11 měsíce  
Sáro, starat se o sebe můžete jen tehdy, když se rozhodnete, že tyhlety manželovy šoky už nebudete prožívat s ním.
To je základ! Důvod máte veliký! Vy už tento problém bez léků ale i s nimi nemůžete bez ujmy na zdraví ustát a on žádný problém nevidí ( tato bezmoc přímo svírá žaludek až k hrdlu).
Těžko odhadnout co na něj bude platit a jestli vůbec něco, ale jak ještě dlouho Vy to ustojíte? Asi tušíte, že by bylo potřeba mu říct, že už takhle nezvládáte a co budete muset udělat.
Věřte, že se mě to lehko nepíše, protože vím co prožíváte při takovýmto pomyšlení. Můj bývalý manžel odešel naštěstí sám. S jeho souhlasem jsem vzala k nám mojí ležící maminku a v zápětí začal problém s dospívajícím synem, který začal expedimentovat s drogama a on tyto problémy nechtěl řešit, chtěl žít jinak, tak žil a teď má nemalé zdravotní problémy. Rozváděli jsme se až po čtyřech letech co odešel, celou tu dobu jsem na něj čekala, že přestane pít, když maminka zemřela chtěl se vrátit, ale to už jsem poznala co obnáší život bez tohoto trápení a nešla jsem do toho.

Je to hrůza ten alkohol - včera jsem se bavila s kamarádkou a přišel k nám velice opilý celý mokrý mladý muž a v zápětí jeho žena s desetiletou holčičkou. Žena celá zoufalá zdělovala, že ho před chvilkou vytáhli z řeky policajti. Začala ho ohledávat, kde má klíče od auta, mobil a peníze. Všechno mokré vytahoval z kapes a nechtěl ji to dát a taky nechtěl jít domů, ona na něj spustila a holčička celá rozklepaná pořád říkala: mami, mami....
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Poslední úprava: 27/04/2010 09:00 Provedl: Květa.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1028
Re: Můj manžel je alkoholik, co s tím mám dělat Před 13 rok, 11 měsíce  
Můj manžel pije často tvrdý alkohol.Pracoval jako manažer a tím to začalo,začal chodit často opilý.Prý měl stres v práci,často jezdil opilý i autem.Pil v práci,když mi řekl,že jde na pivo a za chvíli přijde,vždycky přišel až kdoví kdy a opilý.Což dělá dodnes.Pak přišel o práci a bylo to tu zas,protože měl stres,že nemá práci.Tak pil dál,protože jsem mu nadávala,začal si lahve s alkoholem shovávat.S tím pokračuje dodnes.Když mu řeknu,že něco pil,protože to na něm poznám,tak tvrdí že to není pravda.Vidí to i děti,včera nadýchal 2,75promile.Zase byla schůze a včas domů nepřišel.Pořád mu to odpouštím,ale pak je to tu zas.Chci,aby se léčil,ale prý to nepotřebuje.Taky mi vyhrožuje,když se sním rozvedu,že si něco udělá.Nemá o nic zájem,jen chlast a cigarety.
Petra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1029
Re: Můj manžel je alkoholik, co s tím mám dělat Před 13 rok, 11 měsíce  
Petro, je tu dost rad, co byste měla udělat!Neznám alkoholika, který přizná, že má problém, až když je na dně, z kterého se nemusí dostat.Spousta lidí si myslí, že alkoholik je ten, co se válí v příkopě, nedělá, poblitý, pokálený....není to pravda.Najděte se na internetu Al-anon, je to společenství pro příbuzné alkoholiků.A vážně přmýšlejte o rozchodu, bude to s ním jen horší.Chraňte děti i sebe.Zkuste přes lékaře léčebnu, antabus už asi nepomůže.Jsem sama alkoholička,abstinující, vypadá to hnusně, když vám radím rozchod, ale vím, co alkohol dokáže s člověkem.Nezajímá ho nic, než ten chlast!Ať zkusí zajít na Anonymní alkoholiky, jistě někde poblíž Vašeho bydliště jsou.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24753
Re: Můj manžel je alkoholik, co s tím mám dělat Před 9 rok, 1 měsíc  
rozhodne si uvedomte ze ani vy ani vas syn ani vas muz neni stastny.vyrostla jsem s otcem alkoholikem nikdy na mamu nevstahnul ruku ale nasledky nesu do dneska a je mi skoro 40.postavte se za sebe a vase dite nikdo jiny to neudela moji mame to trvalo roky nez konecne pochopila a rekla dost ze se s nim rozvadi o coz jsem ji prosila kazdy vecer kdyz prisla domu unavena. Vy i vas syn si zaslouzite klidny domov beze strachu.muj otec nakonec prestal pit trvalo to roky byl dvakrat v lecebne sam si nedokazal pomoct.pokud vas muz vi ze vas ukeca tak jsou to jen kecy nic se nedeje on si uz nepomuze ta zmena musi prijit od vas.Verim ze mate dost sily i odvahy aby jste dala sone i svemu synovi opet bezpecny a laskyplny domov oba si to Zaslouzite.Budte rozhodna a silna za vas oba.Eva
eva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter