Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Otec mého dítěte je alkoholik
#12330
Otec mého dítěte je alkoholik Před 11 rok, 3 měsíce  
Ahoj,prosím někoho,kdo má problémy s alkoholem,aby mi popravdě řekl,jestli může pomoci ambulantní léčba.Otec mého dvouletého dítěte je alkoholik.Před pár měsíci jsem se od něj odstěhovala,protože jeho nespolehlivost překročila meze,ale netušila jsem,že je za tím vším alkohol.Ano,věděla jsem,že si zajde na pivo,ale znám spoustu lidí,kteří si zajdou na pivo třeba každý den a dokáží normálně fungovat.Poslední dobou je schopný chodit akorát do práce a ničeho jiného.Není schopný zařídit ani naprosto banální věci.Nejdříve to vypadalo,že má deprese a proto jsem mu sehnala psychologa.Před měsícem mi ale přiznal,že je alkoholik a vše,co se děje,je kvůli tomu.Teď to vypadá tak,že týden funguje,je pořád s námi,stará se o dítě,nakoupí.Potom beze slova na týden zmizí,nezvedá telefon a pak se ozve s tím,jak ho to strašně mrzí a že to bez nás nezvládne a neví,jak z toho ven.Dala jsem mu ultimátum,že do konce tohoto roku se sebou něco udělá,nebo zažádám o svěření dítěte do mé výhradné péče a s ním skončím.Je mi úplně jasné,že pokud to s ním definitivně skončím,tak už ho nic nezastaví a časem přijde i o práci a hodně se to dotkne samozřejmě i nás.Dnes se ozval opět po týdnu a já nevím,jak na to reagovat.Jeho otec byl také alkoholik,takže to mají dědičné.Díky za odpovědi
Pavla609

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12331
Re: Otec mého dítěte je alkoholik Před 11 rok, 3 měsíce  
Pavlo, určitě může fungovat.Záleží nejvíc na Vašem příteli, jestli opravdu chce přestat pít,může brát antabus, chodit na AA, i k odborníkům, psycholog, psychiatr, v některých městech jsou AT kluby, různé stacionáře.....výběr má, může dokázat, jak je na tom s láskou k Vám, dítěti, i k sobě .Nevíme, jak na tom vlastně s pitím je, léčebna také neuškodí.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12332
Re: Otec mého dítěte je alkoholik Před 11 rok, 3 měsíce  
Já bych mu strašně ráda pomohla,ale zároveň mám takový vztek za tu jeho bezohlednost,že bych ho nejradši uškrtila.
Pavla609

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12333
Re: Otec mého dítěte je alkoholik Před 11 rok, 3 měsíce  
Žádné škrcení, tady je dost příspěvků, kam může on jít hledat pomoc, a jak můžete s ním dopadnout.Klídek, bez emocí, čtěte, myslete.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12337
Re: Otec mého dítěte je alkoholik Před 11 rok, 3 měsíce  
Někde jsem tu četla že výčitky nepomůžou,jen podpora.Jak mám ale docílit toho,aby cokoliv řeknu jako výčitka neznělo?Já potřebuji,aby si plně uvědomoval,co vše se stane,když pít nepřestane.Potom to zní,jako vyhrožování,i když je to jen realita.
Pavla 609

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12396
Re: Otec mého dítěte je alkoholik Před 11 rok, 3 měsíce  
Pavlo,pokud mu chceš pomoct musí chtít především on sám. Mám kamaráda alkoholika. Jeho rodina je bezmocná a snaží se mu pomoci. Ale musí to chtít především ten člověk.
Zkus mu zahrát na city, řekni mu jestli tebe a vaše dítě miluje ať se jde léčit. Je spoustu odborníků které může vyhledat ať už je to psycholog, psychyatr, AA léčení nebo braní léků. Sám to ale určitě nedokáže. Je ale dobrá věc že pomoc chce. Vyhledejte spolu odbornou pomoc. Přeji hodně štěstí a pevné nervy.
Martula

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12722
Re: Otec mého dítěte je alkoholik Před 11 rok, 2 měsíce  
Zdravím, pridávám příspěvek k tomuto tématu, protože mám podobný problém s otcem mého dítěte. Nevím kde začít Se svým přítelem jsem necelých 9 let, z prvního vztahu mám syna teď se nám v létě narodila dcera a už si jen nemyslím, ale vím, že přítel je alkoholik. Když jsme se poznali jezdil na montáže do východních zemí , byl tam tam měsíc i někdy dva v kuse a tam dost popíjel dost často vodku, kterou si vozil domů kaju že na památku, jenže jí stihl po příjezdu domů strestat za dva večery. A ří přivezl třeba 4 flašky. Že začátku jsem to brala kaju, že prostě má radost, že přijel domů a že se ti musí oslavit s tak jsem to tolerovala. Jenže pak jsem zjišťovala, že to už není normální , byl i agresivní jak na mě tak i na mého syna. A začali naše hádky, pak sliby a usmirovani a omluvy a pořád dokola. Pak přišel i práci, samozřejmě přišel z historkou, které jsem věřila, byl brez práce 7 měsíců, a já hi živila. Jo a platila alimenty na dvě děti z prvního manželství . Vím, někdo, řekne ty si, ale blbá holka. Jenže vím , že je můj přítel hodný člověk, ale nesmí pít, když pije tak jen slibuje a tak, však to asi znáte. Mockrát jsem se mu snažila pomoct a už kolikrát souhlasil a chvíli abstinoval, ale nikdy jak týden nevydržel a byl v tom zase na novo a zase sliby a pořád dokola. Co tedy dodržel je to že přestal pít tvrdé a pil pivo a víno. Asi před rokem a půl mu umřel jeho ml.bratr na zápal plic a tak to těžce nesl a vydal se z vesela do těžkého pití i zpet k tvrdému. Já byla v tě době zaneprázdněna práci, takže jsem to občas přecházela. Jenže už začal mír takový stavy jako, ze zvrcel a byli mu fakt mizerně, tak s tvrdým opět praštíl. Pak zase díky svým lzim přišel o práci a já ho o pet začala živit, jenže už jsem neměla na to abych jeho bejvalce platila alimenty, tak je neplat vůbec. Jenže se to dostalo, až k soudu, protože jeho bývalá si prostě na hlavu nenechá sr...t což je v pořádku a tak mu hrozilo, že ho zavřou. V tu dobu jsem už byla těhotná a čekala naší dceru. Slíbil, že se kůli ní změní a vše se dá do pořádku, tak aby mého milovaného přítele a budoucího otce mé holčičky nezavreli za neplacení alimentu, tak jsme prodali můj byt v os vlastnictví a odstěhovali se za prahu do bytu většího , ale ne našeho je to byt mesta. Takže hurá můžu vykoupit svého drahého , poslat peníze bývalí aabt ho nezavreli. Vše začalo s narozením dcery vypadat tak krásně. Milující otec, který se o nás všechny postará, jenže zas je to jinak. Nepracuje, pije, flašky od vína schovává na různá tajná místa atd. Když nějakou objevím, tak jdu hned za nin a on mi to pore a řekne, že jsem si to na nej vymyslela a že jsem nemocná ať se jdu léčit. Jenže léčbu potřebuje on. Už nevím co mám delat. Nemám kam jít a už nic na nej neplatí. Peníze už taky skoro žádné nemám. Stále ho miluji a chtěla bych dosáhnout toho, aby nepil vůbec. Jinak je to dobrý táta, vím to ale nestačí. Poraďte mi prosím jak se mám dál zachovat. A omlouvám se za překlepy, ale píšu z mobilu. Předem děkuju.
Eva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12723
Re: Otec mého dítěte je alkoholik Před 11 rok, 2 měsíce  
A ještě jsem chtěla dodat, že přítel má už špatné stavy i po vině. Za den vypije cca 6 piv a 1-2 vína jak kdy. A jednou až dvakrát týdně zvrací celý den, to do sebe nedostane vůbec nic ani ten alkohol, ale má klepavku a strašnou zimnici a stěžuje si, že ho bolí strašně zád, v oblasti ledvin. Když má tento stav tak si říkám dobře ti tak , ale pak mi ho je líto a vždy mi na slibuje, že už pít nebude, že mu to za to nestojí, jenže druhý den je to jinak. Ach jo. Už někdy mám takový stavy, že sú říkám, že se zabiju a bude klid, jenže tu mám dvě báječný děti a musím tady pro ne být a hlavně fungovat. Je při mě hrozně stresující, pro okolí předstírat, jak jsem šťastná a jak máme krásný život, nikdo neví , že mám chlapa alkoholika a že jsem tak blbá, že s ním stale jsem, stydím se za to!!!! Vymýšlím různé pohádky, jen abych ochránila sebe a své děti. Vím, že je to špatně. Někdy jsem už zralá na léčení já, asi už z toho z cvoknu
Eva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12724
Re: Otec mého dítěte je alkoholik Před 11 rok, 2 měsíce  
Evo, promiň, ale jsi normální?Ty myslíš na sebevraždu,Ty ho miluješ? Lituješ?Zdá se Ti, že jsi pro něj udělala málo?Dětem jsi vzala zázemí trvalého domova, živíš ho jistě na jejich úkor,jsi hrdinka?Čekáš , že skončíte na ubytovně, nebo děti v domově?Radu, abys ho kopla do zadku, nepřijmeš, tak ho dál sponzoruj, čekej na zázrak, který se nebude konat.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12727
Re: Otec mého dítěte je alkoholik Před 11 rok, 2 měsíce  
Evo.Tvůj přítel je alkoholik.Stavy,které má po pití,které popisuješ jsou abstinenční příznaky,kterými trpí díky svému pití.Pomoct mu může JENOM LÉČEBNA.Nikdo jiný,nic jiného.Ty ho stále vytahuješ z průserů a ohrožuješ existenci svoji ale i svých dětí-což není normální.Rozhodni se,koho máš raději,na kom ti více záleží.jestli na něm ,nebo na tvých dětech.A podle toho jednej.Dokolečka budeš řešit jen DŮSLEDKY JEHO PITÍ A NIKOLIV VLASTNÍ PŘÍČINU-A toto tě psychicky ubije.Dej mu nůž na krk.Léčebna a nebo já.Sliby tě nesmí zajímat.Rozhodují jenom skutky:A podle toho se zařid´.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter