Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Můj manžel je alkoholik a nechce si to přiznat
#20889
Re: Můj manžel je alkoholik a nechce si to přiznat Před 9 rok, 7 měsíce  
Vzdáváte se svého nároku na svůj život.PROČ SI NECHÁTE DIKTOVAT,ŽE MUSÍTE BÝT DOMA.Vzdáváte se společnosti přátel,společenského života a dění.ČEHO SE VZDÁVÁ VÁŠ MUŽ-ničeho.Pěstuje v sobě ukrutné sobectví-prozatím jen to!Co bude pokračovat,to nevím.Jediné co vím,že to je jen začátek!Nechcete odejít,nechcete řešit-utíkáte k představám,k vlastnímu snění.On utíká z reality k alkoholu,vy utíkáte z reality k iluzím.I TO SE VÁM ZDÁ V POŘÁDKU???Zatím roky vašeho života pomalu ubíhají.Věřte mi,že přijde čas toto tempo se začne zrychlovat mnohem víc,než nyní.Váš manžel si zvolil za sebe.Mu to nevadí,možná mu to vyhovuje.NEŽ SE NĚCO STANE,NA CO ČEKÁTE ZJISTÍTE,ŽE JSTE SVŮJ ŽIVOT PROMARNILA,PROŽIVOŘILA,PROTRPĚLA.KAŽDÝ ČLOVĚK SÁM ZODPOVÍDÁ ZA SVŮJ ŽIVOT,JAK HO PROŽIJE ČI PROMRHÁ.On se rozhodl-chce žít jak žije.Vy jste se rozhodla naprosto stejně.Kde je zdravý rozum???Kde je zdravé rozhodnutí???Tam,kde je zdravé rozhodnutí se najde i dostatek síly k realizaci.Máte k dispozici JENOM TENTO ŽIVOT,KTERÝ ŽIJETE-VÍC JICH NEBUDE!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20890
Re: Můj manžel je alkoholik a nechce si to přiznat Před 9 rok, 7 měsíce  
Škoda každého dne, který nežijete, jen se utěšujete , že někdy, někde, někdo, možná.Jenže najednou zjistíte, že je život pryč, na vše už jste stará, bez chutě žít, nevím, na co opravdu čekáte, že manžel zemře?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21261
Re: Můj manžel je alkoholik a nechce si to přiznat Před 9 rok, 7 měsíce  
Dobrý večer,jsem vdaná 27let a můj muž si nechce přiznat že má problém s alkoholem .Nejhorší je že si pití schovává a pije potaji aby ho nikdo neviděl,ale já nejsem ani blbá ani slepá vidím co to s ním dělá ale on nevidí neslyší a pořád si mele tu svou že on problém nemá.Mám ho ráda je to moc hodný a pracovitý člověk ale trhá mě to srdce jak si ubližuje a já nevím jak mu pomoci.Podotýkám že já jsem abstinent mě alkohol nechutná .Díky moc za jakou koliv radu
Marcela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21263
Re: Můj manžel je alkoholik a nechce si to přiznat Před 9 rok, 7 měsíce  
Marcelo,pokuste se ho navést na tyto stránky.Sama začněte chodit do AA a hovořte s ním o tom,co jste tam viděla.Jaké pocity jste s odtud odnesla.Kopte si nějaké brožurky,nebo literaturu a pokládejte nenápadně doma na místa,kde sedává.Vytrvejte ve svém úsilí-i když nebudete vidět jeho zájem,nebo bude popudlivý.Hlavně neočekávejte od něho nějaké okamžité výsledky.Dejte mu možnost o sobě začít přemýšlet,dejte mu možnost ověřit si,jak na tom se svým pitím je.Je nemocný,ale to neznamená pro vás,že za něj budete přejímat jeho zodpovědnost,uklízet po něm cokoliv,byt´by se vám to mohlo příčit-on musí všechno vidět na své vlastní oči až se probere,kdykoliv se probere.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21266
Re: Můj manžel je alkoholik a nechce si to přiznat Před 9 rok, 7 měsíce  
Nejdřív by Marcela měla zkusit Al-anon, pak až AA.Na AA se domluvit předem, telefonicky, kontakty najde na stránkách AA,Je docela možné, že zrovna skupina bude jen pro alkoholiky, ne pro hosty, což Marcela host bude.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22909
Re: Můj manžel je alkoholik a nechce si to přiznat Před 9 rok, 5 měsíce  
Hele, presne toto mam ja. Muj partner, kdyz je strizlivy, tak nemuze mluvit, protoze "pracuje a nema cas a ja, blba, rusim". Vite nekdo, jak na to?
Lucka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22912
Re: Můj manžel je alkoholik a nechce si to přiznat Před 9 rok, 5 měsíce  
Ahoj
Mě pomohlo , že se do mně pustila celá rodina a já si to pod tíhou argumentů musel připustit,jsem teprve nazačátku a jdu do protialkoholní poradny,ale nejak se začít musí
Tomáš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22913
Re: Můj manžel je alkoholik a nechce si to přiznat Před 9 rok, 5 měsíce  
Tomáši, držím Vám palce, a věřím, že to zvládnete, protože už "jen" to, že si to přiznáte a chcete s tím něco dělat, Vás posouvá o veliký krok dál.
Panter
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22914
Re: Můj manžel je alkoholik a nechce si to přiznat Před 9 rok, 5 měsíce  
Lucko, nechci Vám "mazat med kolem pusy", ale s tím Vy sama asi nic neuděláte, a já nejsem ta, kdo by mohl radit, protože jsem za celé dlouhé roky nedokázala naší situaci změnit. Dokud ON sám nebude chtít cokoliv udělat, nějak na sobě zapracovat, nic, co uděláte Vy sama jeho nepřesvědčí. Jak tady psali jiní, tlačit musí celé okolí, a hlavně, pokud na něj někdo má vliv, pak to půjde, ale pokud je "sám sobě pánem, všechno ví nejlépe a všechno zná", pak s takovým pařezem nehne nic.
Panter
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22916
Re: Můj manžel je alkoholik a nechce si to přiznat Před 9 rok, 5 měsíce  
Před dvěma měsíci jsem sem napsala, jak vypadá naše situace "po roce", co jsem toto fórum zavedla...
Před dvěma měsíci jsem na tom byla tak, že jsem se smířila se vším, skutečně se vším, protože jsem věděla, že je situace natolik vyhrocená, že je manžel již schopný všeho. Ano, vzdala jsem se vlastního života, přestože je mi teprve 35 let. Jenže...
Bohužel, výhrůžky typu "NIKDY se nerozvedu, raději budeš mrtvá, já v kriminále a děti v děcáku", se staly skutečností. Jednoho dne mu definitivně "ruplo v hlavě" a pokusil se mne zabít, do té doby mne nikdy nebil, vždy mne "jen" škrtil, ale TEN den, mě zbil a škrtil tak, že nemohl přestat...až mě zachránila dcera, která zasáhla na poslední chvíli. Byla jsem tak smířená, že jsem se nebránila, nekřičela, neprosila...potichu jsem čekala na konec, a dle psychologa jsem byla už tak "mimo sebe", že jsem bolest ani nevnímala. Ta přišla až pak... a také přišlo to, na co jsem čekala poslední roky, to NĚCO, pochopení, že je schopný opravdu všeho, a ve svém stavu vyšinutí mysli své chování skutečně neovládá, a to co mi za střízliva slibuje, je v deliriu schopen vykonat. Druhý den jsem šla na policii, vše nahlásila, bylo to deprimující zjištění, že jsem svoji hranici "to ještě vydržím", posouvala celé roky postupně po krůčcích, až jsem ji posunula na samotnou smrt, na kterou jsem pak čekala jako na vysvobození. Po tomto incidentu ovšem, když jsem přežila, a pak po týdnu neskutečného uragánu ve svém životě, jsem se začala rozhlížet na svět jinýma očima...
Pane Bože, mám tu čtyři děti, o které by se nikdo nepostaral, vždyť ještě nejsem tak stará, abych umřela, a ještě rukou takového psychopata... chci žít, chci žít svobodně a beze strachu, chci "jen" v klidu žít.
Dnes je to sedmý týden, co je manžel vykázaný z domu, nesmí se ke mně přiblížit na sto metrů, podala jsem žádost o rozvod, děti budou řešit soudy a sociálka, a ... už se ten kolotoč rozjel, jede neuvěřitelnou rychlostí, a ... a já zase doufám, že budu moci svobodně v klidu žít.
Neumíte si představit, jak dobře se mi těchto posledních pár týdnů dýchá, mohu se volně pohybovat po bytě, můžeme se s dětmi bavit, můžeme se smát, můžeme zpívat...
Doufám, že pokud někdo z vašich blízkých nebo někdo z vás prožívá podobný smutný příběh jako já, že se nedostane až na takový závěr, a najde sílu a pomoc mnohem dříve, než ...protože čekání na smrt je smrt sociální a psychická. Pokud někoho takového znáte, prosím, pomozte mu, co bude ve vašich silách a ještě mnohem více, sežeňte pomoc okolí, zmobilizujte všechno a všechny, abyste takového člověka osvobodili. Nikdo si nezaslouží trpět hloupostí jiných, i když se do té situace dostal svobodnou volbou, rozhodnutím jít společnou cestou životem, protože každý z nás se vyvíjí, lidé i vztahy, ale pokud je stínem alkohol, který zatemňuje mysl, pak už není cesty ven.
Nejhorší na takových lidech je ta jejich vstřícnost vůči okolí a vytváření dojmu, jak je ON ten dokonalý a úžasný a nejlepší člověk pod sluncem, a pak... doma, za zavřenými dveřmi, posilněn mnoha pivy, si na mne všechen ten stres a vztek vybíjel.
Je těžké si představit, že vám někdo uvěří, a dokázat, co se opravdu v soukromí děje, proto pomůže každý i malý důkaz je pomocí, každý svědek incidentu je berličkou, sousedé, kolegové. Vždycky jsem žila tak, že je mi jedno, co si o mně kdo myslí, nikdo se mnou nežije a nikdo mi na chleba nedává, ale pokud to půjde, ať vám někdo dosvědčí, co se u vás děje.
Bála jsem se, bála jsem se pak už všeho, i když jsem mu do očí říkala, že se ho nebojím, že jsem se vším smířená, ale jeho smích a slova "vidíš, že se bojíš, ty svině", když mě bil, byla zdrcující a definitivní tečkou za naším vztahem.
Panter
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter