Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Můj manžel je alkoholik a nechce si to přiznat
#22917
Re: Můj manžel je alkoholik a nechce si to přiznat Před 9 rok, 5 měsíce  
Ještě bude pár nervů, rozvod, soud...je to ale už maličkost.On tě bude prosit, plakat, slibovat, nevěř mu.Možná, kdyby šel do léčebny, vydržel aspoň rok nepít, uvidíš, jenže si myslím, že ten klid pro tebe tak vzácný, už nevyměníš.Přeji tobě i dětem už je hezký domov.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23162
Re: Můj manžel je alkoholik a nechce si to přiznat Před 9 rok, 4 měsíce  
Vaše "Rada pro druhé ....." mně velmi zasáhla. To co píšete je totiž můj případ. A po přečtení vašich slov vím, že je.
Je mi 47 a jsem 27 let vdaná, 2 dospělí synové.Jsem tady dnes poprvé, hledám rady, snad pomoc.
Můj muž začínal na občasných návštěvách hospody, stav v jakém přišel domů byl někdy lepší, jindy horší. Frekvence návštěv se pomalu zvyšovala, stavy se zhoršovaly, přišly hádky, urážky. Potom omluvy, sliby, občasná období klidu, někdy dva týdny jindy i 2 měsíce. Ale to už je dlouho. Posledních 5 let ale pije denně. 5 až 10 piv a když je k tomu nějaká ta kořalka,2 nebo 3, je ještě spokojenější. Když mu to vyčítám, argumentuje tím - copak jsem na šrot?, nemůžu mu vysvětlit, že stačí to, když je "jen" opilý. Poprvé jsem mu řekla, že je alkoholik před 4 lety, po jedné hádce, když přišel domů opilý. Řekl mi na to, že přeháním, ať si já zajdu k doktorovi a to opakuje dodnes.
Nepomáhá, když mu říkám, že svým pitím zničí vše, naše manželství, rodinu, domov. Nepomáhá, když mu připomínám jeho tetu, která loni na pití zemřela, byla neléčená alkoholička a celá rodina věděla, že saje, strejda ji opustil, děti se za ni styděly.
Jinak je to úžasný chlap, velmi šikovný a pracovitý, ale jeho argumentem je to, že když přece něco dělá, ať doma nebo na zahrádce, nebude u toho přece pít vodu. Pracuje ve směnném provozu, proto je často sám doma. A popíjí. A tímto způsobem se dostal k denní konzumaci. A protože mu dávám najevo, že mi to vadí, dochází také k velmi častým hádkám. Které někdy končí jeho odchodem do hospody, odkud se vrátí ještě víc opilý. Dokonce jednou napadl syna, když se mně zastal, proti tátovým urážkám. Začínám být z tohoto stavu velmi unavená a zoufalá a cítím, že se asi blíží čas, začít to řešit. Ale strašně se toho bojím.
Stále ho miluji, ale to individuum, které vidím viset v křesle, slintat na sedačce nebo chrápat rozpláclé v ložnici, to už není on. Bohužel tohle vidím jen já( a synové, ale ti už s námi nebydlí), ostatní rodina i kamarádi ho mají za toho úžasného, pracovitého a společenského, který si občas dá.
Midi

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23167
Re: Můj manžel je alkoholik a nechce si to přiznat Před 9 rok, 4 měsíce  
Je to váš život, myslete na sebe.Bude jen horší, čeká vás smutné stáří.Natočte ho, jak vypadá opilý, on to neví, třeba to zabere.Zkuste požádat o rozvod, třeba se lekne!Když ne, tak už má alkohol radši než vás.Na názory okolí kašlete, nežijí váš život, chraňte si svůj klid.Vím, že je to těžké, myslete na sebe.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23178
Re: Můj manžel je alkoholik a nechce si to přiznat Před 9 rok, 4 měsíce  
nikdy jsem netušila, že něco takového budu muset řešit taky..jsme spolu 8let..dříve pil jen občas, nyní už pije každý den..nejhorší je, když se nemáte s tímto problémem komu svěřit..lidé se k vám otočí zády, protže nechápou, že v určitých situacích se snažíte od toho všeho chránit jen své dítě..on odejít nechce, hypotéku máme psanou společně, dobu kvůli alkoholu ji platím už sama..jenže kam jít, když všechny peníze jdou na dům, z kterého on odejít nechce? jak ho donutit, když máme dům na půl, i když už to dobu platím já? má někdo zkušenosti s právními kroky? jsem už vážně zoufalá a myslím si, že ještě dost mladá trávit zbytek života s někým, kdo si problém přiznat nechce..nehlledě na to, že tomu nechci vystavovat naši dcerku..
Radka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23182
Re: Můj manžel je alkoholik a nechce si to přiznat Před 9 rok, 4 měsíce  
Radka napsal:
[quote]nikdy jsem netušila, že něco takového budu muset řešit taky..jsme spolu 8let..dříve pil jen občas, nyní už pije každý den..nejhorší je, když se nemáte s tímto problémem komu svěřit..lidé se k vám otočí zády, protže nechápou, že v určitých situacích se snažíte od toho všeho chránit jen své dítě..on odejít nechce, hypotéku máme psanou společně, dobu kvůli alkoholu ji platím už sama..jenže kam jít, když všechny peníze jdou na dům, z kterého on odejít nechce? jak ho donutit, když máme dům na půl, i když už to dobu platím já? má někdo zkušenosti s právními kroky? jsem už vážně zoufalá a myslím si, že ještě dost mladá trávit zbytek života s někým, kdo si problém přiznat nechce..nehlledě na to, že tomu nechci vystavovat naši dcerku..jo a pomoc odmítá
Radka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23188
Re: Můj manžel je alkoholik a nechce si to přiznat Před 9 rok, 4 měsíce  
Radko, je to moc zlé, tady ti těžko někdo poradí, najdi si bezplatnou poradnu, kde ví mnohem více,znají zákony.Ale manžela se zbav , dokud jsi ještě zdravá, silná ty, zničí tě.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23195
Re: Můj manžel je alkoholik a nechce si to přiznat Před 9 rok, 4 měsíce  
2 možnosti:
1) prodat dům s převzetím hypotéky - to se většinou nikomu nechce, radši trpí s ožralou. Hlavně, že jsou v baráku
2) podat žádost o rozvod a k tomu žádost o vydání předběžného opatření. Soud především chrání práva dětí. Může určit, kdo bude v domě bydlet. Alkoholismus je velmi silný argument.
anonym

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#27431
Re: Můj manžel je alkoholik a nechce si to přiznat Před 8 rok, 11 měsíce  
aby se tebe nekdo nezbavil Libo a nevipisuj pičoviny.......
pre libu

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#27436
Re: Můj manžel je alkoholik a nechce si to přiznat Před 8 rok, 11 měsíce  
A to si Vy necháte líbit? Takové hlášky? Jste na tomhle webu normální? Proč nefunguje ADMIN? Tohle je už sakra vážné! Běžte do háje!
ontoš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#27437
Re: Můj manžel je alkoholik a nechce si to přiznat Před 8 rok, 11 měsíce  
Kamarátka je vydatá za alkoholika. Bývajú v dome, nič nesplácajú, žiadne deti, nezamestnaného manžela nachádza po príchode z práce náhodne odhodeného na záhrade a inde, (nechcene) rozbité veci v dome, a tak podobne. On problém nechce riešiť, veselo vyprázdňuje bankový účet, kamarátka je z toho za tie roky už tak zúfalá že o jeho prípadnej smrti píše chladne racionálnym spôsobom a bojí sa čo zase doma nájde. Chlapík sa vyhráža samovraždou ak podá o rozvod a vraj už má nachystaný smrtiaci mix tabletiek. Ani jedna rodina s tým nechce mať nič spoločné. Teraz čo... A ona zase pre zmenu odmieta ANON alebo niečo podobné, čo ja si myslím že by jej mohlo pomôcť.
Iný Anonym

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter