Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit.
#168
matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 14 rok, 2 měsíce  
Dobrý den,chtěla bych Vás požádat o radu. Moje maminka má problémy s alkoholem už delší dobu, přibližně 10 let. Všímám si toho až poslední tři roky, kdy jsem doma. Napomáhá tomu skutečnost, že pracuje v hospodě jako servírka. Její problémy už začaly v předešlém zaměstnání. Z práce se vracívá opilá, jí jen když se vrátí pozdě ráno, do práce si někdy brává svačinu. Po jednom takovém návratu nechala puštěný plyn, spálila hrnec. Bojíme se, že by se něco takového mohlo opakovat.
Když není v práci pije doma pivo, schovává tvrdý alkohol. Tvrdí, že pivo neublíží, když se opije doma říká, že je nemocná, unavená, že ji bolí hlava. Stačí pohled do opuchlé tváře a jde vidět, že je vše jinak. Poslední dobou má problémy se zažíváním. Nic ji nepřinutilo nastoupit do léčby, odejít od nynějšího zaměstnání.

Chtěla bych Vás poprosit o radu jak to řešit, když si od nikoho nenechá poradit. Víme, že léčba jí nemůže být nařízena, že musí sama.(?) Jak s ní máme jednat, přesvědčit? Jak jí vysvětlit, že je to sní špatné? Sama nedojde k závěru, že léčba jí může pomoci. Máme o ni vážné obavy. Už v ní nevidím mámu ale cizího člověka. Je mi 23 let, mám o ni strach ale taky když je opilá občas mám strach z ní.
Kateřina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#169
Re:matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 14 rok, 2 měsíce  
Katko precetla jsi si prispevek od Lenky?hlavne by ho mela cist tvoje mama.domluvy nepomuzou.na alkoholika se musi tvrde zadny pozlatka mama vas taky nesetri bud a nebo.rict vime o tvym chlastani bud stim neco delej nebo...boli to byt na mamu tvrdak,ale jinak to nejde ver.jinak dobrovolne pacha sebevrazdu.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#178
Re:matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 14 rok, 2 měsíce  
Právě, že jsem to četla. Toho nejhoršího se bojím. V doma kolem sebe šíří jenom rozepře. Komunikace doma s ní vázne. Včera večer sme se pohádali, tak jsem všechen ten alkoho co jsem ji schovala vylila. (Teď to začne schovavat na jinych mistech). A ona brečela, začala říkat, že to nebylo její, že to pro někoho měla. Samé lži! Cela rodina si chceme s ni promluvit, ale ona se toho zúčastnit nebude chtit. Bojím se, že to skonči špatně.
DĚKUJI za reakci!
aterina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#179
Re:matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 14 rok, 2 měsíce  
vase maminka se boji.boji se si priznat ze je nemocna.a ja se bojim,ze dokud neprocitne,ze vy s tim nic nenadelate.najdete si odbornika nebo psychoterapeuta pres alko,ale mam pocit,ze bez jejiho souhlasu nic nezmuzete.nehazejte flintu do zita,spojte se cela rodina a zkuste neco vymyslet.neplacejte se v tom sama.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#340
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 14 rok, 1 měsíc  
Lidi, nejste v tom sami, mám doma to samé, matka se pomalu ale jistě zabíjí, je mě jí líto a strašně mě to ser.... ((
Posr.... chlast!!!
Martin

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#341
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 14 rok, 1 měsíc  
Ono to vsechno neni tak jednoduche.Kdyz si vzpomenu na sve myslenkove pochody,v dobe,kdy jsem pil,Clovek ma pocit,ze nedela nic spatneho. -Vzdyt vsichni pijou,tak proc zrovna ja bych mel byt alkoholik,nedelam nic jineho nez oni.Mam prece pravo si dat,vzdyt si na to vydelam...- Je to strasne tezke a bohuzel jsou lide,kteri se presvedcit nenechaji a s temi to obvykle konci zle.Nestrasim,jen vyjadruji holou realitu.
Ivan
Junior Boarder
Příspěvky: 32
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#342
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 14 rok, 1 měsíc  
říkala jsem si to samé Ivane,nezkalila jsem se do němoty,byla jsem hladinkář,ale rodina mě nemínila tolerovat mé výkyvy nálad,byli dost tolerantní ale jejich pohár trpělivosti přetekl a najeli na mě dost tvrdě,přiškrtili zdroj financí/i muj příjem/ hlídali na každym kroku tlačili nekompromisně k léčbě.Zprvu jsem se cítila ublíženě pak jsem byla vzteklá a dělala naschváli apod,neustoupili,nepodlehli prosbám a slibum jsem jim za to vděčná,na mě platil BIč.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4425
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok, 11 měsíce  
Moji rodiče jsou alkoholici. Matka cca 17 let, otec cca 10 let. Otec se dal na léčení, ale problém je v tom, že když se napije, je agresivní. To pro mne není zas až tak hrozné na rozdíl od toho, co mi dělá matka. Všude nás pomlovuá. Ty pomluvy se nedají vydržet, jsou to samé lži. Ale lidé jim věří, věří jim i tehdy, kdy jim telefonuje absoluutně opilá. Nikdo se s námi nechce bavit. Nechci ji dát k soudu pro pomluvu, ale nevím, jak to udělat, aby s tím přestala. Má radost, když nám tím může ublížit.
Kateřina Hájková

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4426
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok, 11 měsíce  
Já nebyla lepší.Přímo jsem chlastala, jako zvíře, v domnění, že piju , protože mě to chutná, jsem svobodná, a když budu chtít, jednoduše přestanu.Ona si to taky tak myslí, cítí se ublížená, napadaná z Vaší strany,neví!!Vezmi ji na AA, nejdřív si s ní promluv, ale!!!když bude střízlivá!!!S opilou nemá cenu mluvit.Řekni jí, že jí máš ráda, máš o ní strach, že alkoholismus je smrtelná nemoc, může skončit jako dement......jestli by na AA nešla.Je to zadarmo, anonymní,tam jí něco docvakne, nemusí přestat hned, ale už bude mít toho červíčka v hlavě.Přeji sílu, a doufejme!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5296
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok, 9 měsíce  
Tak jsem zjistila ze nejsem sama kdo ma takove problemy.Moje tchyne se kterou zijeme v rodinem domku pije denne,,krabicaky".Uz jsem si rikala zda jsem,,normalni" kdyz ma tchyne denne vola kamaradkam a pomlouva celou svou rodinu.Vnoucata jsou delilove,syn je kriminalnik,snacha..jako ja... jdu po baraku,vyhazuje nas z baraku.Jeste se k tomu pridaji kamarakdy ktere shaneji drby a ve vsem ji utvrzuji.Nevim jak se tomu branit,nikdo nam neuveri protoze pije doma.Nevim zda je zla z alkoholu nebo by to mohla byt zacinajici starecka demenze.Taky nas napadlo jit k jejimu osetrujicimu lekari,ale jsme mensi mestecko a kazdy se tu zna...
Julie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter