Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit.
#8257
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok  
Dobrý den, jsem taky dcera mamky, které se nedařilo mě přesvědčit ať jdu se sebou něco dělat. Nejvíc mě štvalo, jak mi všichni nutili svoje teorie a ještě více jsem se uzavírala do sebe. Nechte tomu volný průběh, když není přesvědčená o své nemoci, je to zapeklitý kruh. Pokud dospěje k tomu, že má problém, uvidíte že se to hne. Vše záleží na ní.
Kateřina
Senior Boarder
Příspěvky: 66
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8258
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok  
ahoj, zdravím všechny. Máme doma stejný problém s maminkou alkoholičkou. Pije už roky, ale pořád to bylo jakože "v normě", v létě pivko v zahradní restauraci, v zimě pivko doma s tátou. Jako problém jsme to začali chápat tak asi před dvěma léty, ale když jsme začali s ní o tom mluvit, že má problém, nechtěla to vůbec řešit a horším případě vstala a odešla. Teď to došlo tak daleko, že ztrácí veškerou důstojnost, pije sice doma, ale je neupravená, nic nejí, hrozně zhubla, celá se třese. Teď sice poslouchá co jí říkáme, že je alkoholik, že je nemocná, že se musí jít léčit, ale pořád tvrdí, že to sama zvládne. Po přečtení vaší diskuze je mi jasné, že to absolutně sama nezvládne. Nevíme jak na ní správně působit, aby si dala říct, že se musí jít léčit. Je to smutné....
Klára

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8259
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok  
Klárko, mluvit s mamkou, když je střízlivá, klidně, říct ji, že máte strach o její zdraví, život, že ji máš ráda, bojíš se o ní....že s ní půjdeš na AA, určitě ji nic nevyčítat, a nemluvit s ní o tom, když je napitá.Musím odporovat Kateřině, neznám alkoholika, který by sám usoudil, že je zle, že by se měl jít léčit, něco se sebou dělat, jen tak přestal sám od sebe.To je opravdu náhoda, ale žádný alkoholik si nepřizná, že alkohol nezvládá, a potom najednou je pozdě.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8260
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok  
Pokud je alkoholik rozhodnutý,že bude pít?Síla rozumu je pryč,stejně jako marná snaha ostatních.Naléhání,pláč a nátlak vzbudí jen šílený odpor a ještě větší nevoli.Jediné co se dá-je obrnit se svatou trpělivostí,využít KAŽDÉ PŘÍLEŽITOSTI V ZHORŠENÉM ZDRAVOTNÍM A PSYCHICKÉM STAVU A REZOLUTNĚ ŽÁDAT LÉKAŘE O POMOC A UMÍSTĚNÍ V LÉČEBNĚ.AT´JE LÉKAŘ Z JAKÉHOKOLIV OBORU A ODDĚL.POMOC NEODMÍTNE.HOVOŘIT O PROBLÉMU JE NA MÍSTĚ-S VĚDOMÍM,ŽE ALKOHOLISMUS JE RECIDIVNÍ A SMRTELNÁ CHOROBA,KTERÁ NEJDE VYLÉČIT-JEN ZASTAVIT CELÝ PROCES-PROTO JE DŮLEŽITÉ SE ALKOHOLU VZDÁT.S TOUTO NEMOCÍ SE NEDÁ BOJOVAT-TAK JAK SI MNOHO LIDÍ MYSLÍ,PROTOŽE ALKOHOL VŽDYCKY ZVÍTĚZÍ!CO SE DÁ DĚLAT JAKO JEDINÉ?JE NAUČIT SE PŘIJMOUT TUTO NEMOC.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8262
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok  
Co je důležité?Tato nemoc nemá slitování,ale litovat takto nemocného také nesmíte.Snadno podlehne agresi,ale též sebelítosti a mohl by se upít.V žádném případě není žádoucí po nněm uklízet a zahlazovat stopy-at´už vám je to jakkoliv nechutné-toto je důležité,aby viděl sám kam až se dostal.Nepodporovat finančně,dokud pije.Tím by jste podporovali a souhlasili s jeho pitím.Co se dá udělat?Odebrat peníze,zaplatit náklady za bydlení a obstarat nákup-musíte počítat s tím,že bude si na alkohol půjčovat jinde.Co se dá?Pracovat na tom,když bude zničený po tahu,ve svých výčitkách nenápadně a pomalu zpracovávat k tomu aby se rozhodl pro léčebnu,aby se rozhodl navštívit lékaře-můžete mu nabídnout pomoc,můžete mu říct,nakolik vám na něm záleží a máte ho opravdu rád.Pokud opět propadne pití?Nemá cenu vyčítat-on si to totiž vyčítá též.Vy můžete jen čekat až začne opět střízlivět.Pokud se začne jeho stav zhoršovat?Vy jako rodina jste na koni-a můžete a máte možnost udělat vše,aby se dostal do léčebny.Nesmíte mít strach,že by vás proto začal nenávidět i když tak bude vyhrožovat.Je to jediná cesta k jeho životu a uzdravení!Je třeba vědět,že je to velice náročné po psychické stránce-k tomu je zapotřebí obrovskou sílu a vytrvalost.Proto,každý,kdo se takto rozhodne se musí naučit pracovat sám na sobě a nezapomínat sám na sebe.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8263
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok  
Pokud zjistíte,že je aspon´maličko nahlodaný nejistotou ve svém pití?Začít na tom pracovat-nabídnout doprovod k lékaři psychiatrovi AT,pomoc objednat u psychologa,nabídnout doprovod do skupiny AA-vyžaduje to vaši flexibilitu-kuj železo,dokud je žhavé!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8265
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok  
Co je ještě podstatné?Jakkoliv to máte doma uspořádané-i vy,celá rodina musíte zajistit suchý dům,bez alkoholu,stejně jako jsou oslavy a podobně je třeba se rozhodnout a slavit bez alkoholu.V žádném případě nekupovat domů.Také je třeba aby celá rodina táhla zea jeden provaz.Musíte se dohodnout na jednotě v přístupu a na své neoblomnosti at´to stojí co to stojí!Počítat s láteřením,vyhrůžkami ,nadávkami všeho typu.možnosti,že kterýkoliv z vás bude muset odolávat hysterii a nepodcenóvat a nepodlehnout manipulační technice,které budete vystaveni.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8275
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok  
Tak tomu moc nerozumím, člověk k tomuto tvrzení, že je zle, musí přeci nějakým způsobem dojít. Jinak je léčba o ničem. Dobře začátky stojej na tom, že to děláme kvůli někomu, protože stojíme za h..., ale po době zjistíme že to děláme kvůli sobě.

Nedokážu si představit že by mě měl k léčbě někdo dokopat, to se jdu raději vožrat. Já sama jsem usoudila, že chci změnit svůj život. Takže nevidím důvod, proč by to nešlo.

A taky jsou typické znaky alkoholismu, takže pak se spíš řeší otázka chci, nechci...
Vždycky pozdě není, podle mě. Každý to dno máme jinde a nemusí jít vždy o sebevraždu.
Kateřina
Senior Boarder
Příspěvky: 66
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 06/03/2012 15:13 Provedl: kacka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8280
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok  
Spousta alkoholiků se dostane do tak bídné situace,že už mu je všechno jedno.Protože věčně bojují s chlastem,ztratí sílu učinit nějaké rozhodnutí!Teprve v léčebně jim může dojít celá situace,jejich stav.I kdyby to nevyšlo(procentálně jich je málo úspěšných)ale šanci mají a dostali-i kdyby umřeli na následky?Stále zde zůstává rodina-A PRO NĚ JE VELICE DŮLEŽITÉ VĚDĚT,ŽE PODNIKLI VŠECHNO ABY POMOHLI.I ti,kteří se rozhodli odejít a vzdali pomoc udělali dobře.Vždycky musím zhodnotit sama své síly,možnosti,schopnosti-ALE MUSÍM VŽDY PŘEDEVŠÍM CHRÁNIT DĚTI ALE TÉŽ SEBE.ALKOHOLISMUS JE POSEDLÁ TOUHA PO PITÍ-DÁ SE PŘIROVNET K ŠÍLENSTVÍ-
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8287
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok  
Je to vlastně duševní porucha.Přestat pít musí každý kvůli sobě, pak až kvůli ostatním.Jenže, většina alkoholiků se nemají rádi, nezáleží jim na sobě, neví, do čeho padají, nevěří ostatním, co vyvádí opilý,,žijí si svůj pekelný život.A najednou přestat nejde.Chtějí, nedokáží to sami.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter