Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit.
#9145
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 11 rok, 11 měsíce  
Dobrý den,
moje matka pije asi 14 let, pred tremi roky ji zdravotni problemz donutili podstoupit detox a pak po natlaku rodiny absolvovala protialkoholni léčbu, asi rok a pul abstinovala a pak se rozjel kolotoc znovu, prvne velmi pozvolna, ale ted je ve stavu kdy jen pije a spi, jedine co na ni zabýralo byl můj malý syn, což už ted asi nepalti, absolutně rezignovala, zkoušeli jsem to po dobrém, což vubec nezabralo, myslela jsem si, že po zkušenosti co ma sama znovu na léčení nastoupi, ale naprosto odmita, docela se obavam že je v koncích, jeji manžel se neustale snaží, nedava penize a už sam neví jka dál. všichni radí to same nechat člověka padnout na dno ale my se obavame že jeji dno už by bylo koncem.v době absinence jsme poznali jak užasna je to žena, kdzž pije je to jako by v nibyl sam dábel, pořad jen řika že chce umřít a me se tomu nechce věřit...
Alena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9148
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 11 rok, 11 měsíce  
Mamka už rezignovala, vzdala život.Podcenila doléčování po léčbě, nikam asi nechodila, a dopadla takto.Nikam jí násilím nedostanete, musí chtít sama.Doufejme, že jí svitne trochu sil, a chuť abstinovat, ale to je vše, co pro ní lze udělat.Je to hrozné, vím.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9150
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 11 rok, 11 měsíce  
Dobry večer,momentálně prožíváme v rodině velmi podobnou situaci,celé roky,i kdyz to nebylo mnohokrat vubec snadne, jsem mamku neprestala milovat,kdyz podstoupila leceni,byla jsem velmi stastna,ze se mi po dlouhych letech vratila moje ztracena mama,moje stesti vydrzelo asi rok a pul,pak se vse vratilo,take urcite podcenila lebu,chodila rok na antabus, ale dale s ni nikdo nepracoval,myslim,ze si nikdy,ani po lecbe nepriznala vaznost situace,ted pije znovu,trva to dle meho,neco malo pres rok,posledni mesic jde vse z kopce dolu,dvacet kilo co pribrala je pryc,nic neji jen pije,zdravotnich problemu pribyva a ona nechce nikam k doktorovi.po precteni ostatnih prispevku,mi doslo jak tvrde realite celime,nenapadlo me,ze ten konec muze prijit tak strasne"rychle".ted nevim co delaat,lecit se uz jit nechce,prosila jsem,vyhrozovala,ze me i sve mala vnoucata ztrati(ktere tak strasne miluje),snazila se s ni travit cas,kdyz mela i nemela svetlou chvilku a k nicemu to nevedlo.a ted si rikam mam se opravdu od ni uplne odriznou a dat ji pocitit co opravdu ztraci,ale co kdyz uz ji opravdu zbyva chvilku casu na tomto svete.vubec si nedovedu predstavit co bude dal,tatkovi uz nezbyva mnoho sil po tolika letech ziti vedle cloveka,pro nehoz je naprvnim miste lahev,bojim se i o nej,aby to zvladl.ulevi se nam nebo budeme zbytek zivota premyslet kde jsme udelali chybu?a jak je vubec mozne,ze zavislemu cloveku vubec nic nedochazi,jak strasne ublizuje sobe a svym nejblizsim,kteri s pocitem viny budou zit dal.
Nikola

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9152
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 11 rok, 11 měsíce  
Je až neskutečné kolik z nás proživá podobne strasti života.Vim,že pokud nebude chtit sama nic moc nezmůžem,jen je strašne smiřit se s timto faktem a neustale mě stejně nutí přemýšlet co ješte mohu udělat pro zachranu milovaného člověka.
Alena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9156
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 11 rok, 11 měsíce  
Udělat bohužel nemůžeš nic, násilím ji do léčebny nedostaneš, jedině zbavit jí svéprávnosti, ovšem, není to lehké, a většinou žádné výsledky.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16991
asi jsem alkoholik Před 10 rok, 2 měsíce  
Ahoj, asi piju víc, než je normál. Opilá jsem asi 1x až 2x za týden. Většinou, když příjdou kamarádky, tak piju s nima. Jinak nemám potřebu pít. Ale, pokud si už něco dám, tak je těžký přestat.....
niki

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23165
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 9 rok, 5 měsíce  
A slyšela jste, že by na někoho platilo něco jiného než byč?? Nějaký jiný přístup?
Michaela
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23846
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 9 rok, 3 měsíce  
Já mám to samé, ale ted spadla na dno, byla v nemocnicni, je doma, tyden nepije..
ted bojuje s abstákem, nemůže spát, spí tak tři hodky za noc...hrozně ji to vysiluje, nemá na nic chut,nebavi ji nic,je roztěkaná u ničeho nevydrží, u tv,semnou povidat...nic..hrozně bych ji chtěla pomoct, bojim se,že do toho zase spadne..bojim se,že si ublíží. Nepije už tyden. Kooupila jsem ji čistící čaje(ostropestřec) béčko,magnesium, bere leky od psychiatra 2.den-je to na bazi antabusu..Je to s ni jak na houpačce..Hlavně kdyby více spala!! Jak to udělat bez leku...Nemá zájmy..
Kamila

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24416
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 9 rok, 3 měsíce  
Zoufale ctu cele zdejsi diskuse.Jsme na tom stejne.Moje matka pije. Dlouha leta.Uz kdyz jsme s bratrem byli mali,tak pila.Bylo jen par obdobi,kdy to udrzela nepit vubec,nebo jen malo. Vzdycky ale nakonec dostoupala na kopec a nasledoval pad. Vetsinou doslova.Strizliva.nebo ozrala - naprosto odmita komunikovat. Jakmile nekdo nepatrne zavadi na tema alkohol ,smete to ze stolu. Jeji zevnejsek je ted ucinena hruza,nedba o sebe. ..klasika...Doufala jsem,ze ji bude motivovat ,ze ma uzasna vnoucata atd. Jenomze jine konicky a aktivity - nula. Jen televize. Tu bych nejradsi vyhodila z okna.Aby toho nebylo malo,vyskytly se u ni jine zdravotni potize a ja jsem se snazila ji primet to resit. Jit se nechat vysetrit. Nic... Resila to u nejakeho pry lecitele a sebeklamanim,ze TO nic neni a samozrejme zvysenou konzumaci alkoholu. Doslo to tak daleko,ze upadla pred moji 6ti letou dcerou a ona ma ted trauma...Babicka v krvi,sanitka atd.. V byte jsme vyhazeli poschovavane ruzne lahve za jejiho zoufaleho volani,ze to je jen jedno pivo a ze ho ma rada... jen tak po obede.O vyprani jejich zanedbanych obleceni se se mnou div neporvala. Nicmene zitra ji povezeme na onkologio a pak bude nasledovat strasne cekani na verdikt. Je to cele absolutni ZOUFALSTVI. Navic ona jako klasicky notorik nechce o leceni ani o jine terapii slyset.Ohani se argumenty,ze ji mucime a ze taky jen clovek bla bla atd...
Ze muci ona celou rodinu vubec nepripousti. Se slovy,ze vsechno zvladne sama. Odmita jakoukoliv pomoc. O,jak znama fraze....O jak zname trapeni Vas-nas vsech,co jsme se tu sesli...
anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24417
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter