Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit.
#24418
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 9 rok, 3 měsíce  
Renato dekuji za Vase slova, mate naprosto pravdu. A pokud jste boj s demonem zvladla,smekam pred Vami. Jste statecna zena a preji Vam vytrvat a ZIT.
anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24419
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24421
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 9 rok, 3 měsíce  
Mamka už je Anno, na tom alkoholickém dně, mimo realitu.Chce už jen pít-já to sama zažila.Sílu přestat dávno ztratila.Jedině zajít za obvodním lékařem, poslat jí do nemocnice ,nebo hned zavolat sanitku, když bude mimo,odvoz na psychiatrii,tam ji lékaři pohlídají, sama by neměla začít abstinovat-Delirium.A až z ní alkohol úplně vyprchá, skončí absťáky, pak s ní teprve mluvit o jejím pití, léčení, lékaři vám pomohou..Tak jsem to měla já, pomohlo to.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24431
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 9 rok, 2 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24433
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 9 rok, 2 měsíce  
Anno mne tohle moc pomohlo i ten pocit,že mi někdo rozumí,já zas měla kamarády a pomohli mi moc,ale hlavně díky nim jsem moc pochopila a nikdy mne neodsuzovali a ten motiv mi dali a já tomu začala veřit a tu čáru jsem udělá a začala na novo. Sama jsem se neuměla nakopnout a zabejčit. Myslím že s psychikou vše souvisí i ten alkoholizmus. Jak v začátku pití i v těch koncích. Pokud nezačne věřit. Můžete ji dát do nemocnice i na detox,chvíli to vydrží,ale pak se vrátí a nebude mít důvod přestat. Začne to na novo. Každý sám si pro sebe musí najít proč ukončit a někdo to nenajde tak prostě nepřestane a chlast ho přemůže. Alkohol není fizická závislost,ale psychická. Ta se hůř odbourává.
r

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25181
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 9 rok, 2 měsíce  
taky mám mámu alkačku, je to šílený!!!!!!!!! ty denní telefonáty, ale pořád ji hrozně miluju, je to máma
petra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26725
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit Před 9 rok  
ako zacat, moja mama popija uz dlhsiu dobu. zacalo to v jej predchadzajucom vztahu, z ktoreho vzisla moja sestra o 13 rokov mladsia (momentalne ma 15), vacsinou mavali financne problemy, ktore nevedeli riesit, nehovoriac ze kazdy vikend sa popijalo nejake to vinko u starych rodicov na dedine.problemy narastali a matka to neuniesla a zacala popijat aj doma sama ked dosla z prace. Za triezva sa o problemoch nechcela rozpravat, ale ked si vypila tak hned to riesila zurivostou a hnevom. Samozrejme inak ako rozvodom to koncit nemohlo, s vedomim, ze sa problemy zazracne vyriesia. Nastalo vsak pre nu obdobie samoty, sestra to vzala po svojom, ze matka za vsetko moze (nasla si noveho muza s ktorym to velmi rychlo skoncilo a vratil sa k svojej zene - na tom vlastne stroskotalo cele matkino manzelsto - podvod).preslo divoke obdobie az kym sa neobjavil novy priatel,koli ktoremu bola ochotna prestat fajcit, pit a stat sa milou zenou, vsetci sme zacali byt spokojni, ze konecne bude klud a pohoda doma. Lenze prisli ine problemy, nakolko sestra moc nevychadza s novym priatelom a je v obodobi puberty. Matka opat nezvlada riesit danu situaciu, nevie ku komu sa priklonit a tak si radsej vypije a vyleje si zlost na sestre, ze jej kazi vztah, ze len koli nej pije. vzdy si najde pricinu inde, ktora je vlastne ukryta v jej nevedomosti alebo neschopnosti riesit problemy. obavam sa ze ked matka bude pokracovat v tajnom popijani, jej novy priatel to zisti a samozrejme tym si podpise svoj ortiel konca vztahu. snazim sa komunikovat so sestrou aj s matkou, len kazda mi vzdy povie nieco ine, tak je tazke zhodnotit situaciu. navrhla som sestre riesenie, pokusit sa odchytit matku triezvu a sadnut si spolocne a porozpravat sa z oci do oci, pretoze mam pocit, ze opat sa nevedia porozpravat, co komu vadi, ako si predstavuju spolocne nazivanie. co by chcela matka, co sestra, lebo o nich to hlavne je. Neviem ci takato zenska seansa nieco zmeni,ale za pokus to stoji...neviem ci uz je uplne zavisla, ale ked sa jej spytam, povie mi ze vecer lahsie zaspi, nepremysla tolko ale len lahne a spi.akoby si alkoholom len dodavala odvahu nieco podniknut, lenze nepride len odvaha ale aj uplne ine zmyslanie. dakujem za precitanie, mozno to bola len potreba vyrozpravat to alebo nejaka ziadost o radu ako najlepsie konat...
Ronie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26731
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit Před 9 rok  
Ronie,
ty potřebuješ taky žít. Takhle se pořád budeš motat v problémech mamči, to bude bludný kruh s tvoji spoluzávislostí, ne že bys ty pila, ale prostě nebudeš žít jinak, než v tom kolotoči kolem chlastu mamky.--to je ta tzv. spoluzávislost.
Máma je dospělá osoba, máš ji ráda, pokud sama nebude chtít řešit alkohol, tak se nic nevyřeší. Promluvit za střízliva, nabídnout pomoc, jestli bude chtít do toho jít. To je pouze názor, jeden z možných uhlů pohledů . Sama taky odolávám chlastu, tak moc radit nemůžu, jenom jsem Tě chtěla podpořit a sdělit Ti aby jsi taky myslela na sebe a na svůj život.
Stopka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter