Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: mama alkoholička
#18448
mama alkoholička Před 10 rok  
Zdravím, nevím kde jinde se zeptat než to zkusit zde. Mam problém se svou mámou je ji 48 a je alkoholička pije už asi nějakých 5 let a za posledního půl roku se dostala téměř na dno. Její problémy začali díky mého bratra, který je duševně narušený nasekal hodně dluhů a tak se mu snažila pomoct, zaplatila jeho dluhy a tím dostala sama sebe do dluhů. Kvuli jeho dluhům a dluhům meho biologického otce jsme se museli přestěhovat a prodat dům. Před 2 roky koupila byt s nynějším přítelem na hypotéku. Asi před měsíci dostala výpověď z práce kvůli alkoholu. Dostala se do těžkých depresí, několikrát si v opilosti rozbila hlavu a to ne málo. Před 3 a půl měsíci, tedy v době kdy si naposledy rozbila hlavu tak moc ji jeji přítel odvezl na léčení kde byla dva tydny, pak se nechala propustit domu nějakou chvilku dochazela ambulantně na antabus. Chvilinku se držela a když přišli finanční problémy tak do toho spadla znovu. Její přitel ji nedokaže pomoct, nedokaže si sám odpustit pivo po práci a samozřejmě si neodpustí popichování mamky když je po pívě. Mají mezi sebou dost problému ale bydlí s ní a snaží se aby měli střechu nad hlavou a co jíst. Jsou to tři dny zpátky co se opět vyostřili konflikty tak jsem přišla s řešením že se k ní nastěhujeme s přítelem a pokusíme se jí pomoct bez jejího přítele, samozřejmě že jsem si naivně myslela že nepije. Volala mi ale večer a zněla nějak divně a to už jsem tušila že je zle, šla jsem tedy k nim zjistit co se děje a když jsem přisla otevřel mi její přítel s hodně upitou lahví Vodky dveře . Samozřejmě že byla opilá a mě ruply nervy a dost jsem se s ní pohádala , když jsem sla lahev vylít tak se naproti mě rozběhla a řvala jak blazen že ji to mam okamžitě dát... Vylila jsem ji a odešla jsem domu. Dnes jsem ji volala, nezvedala mi telefon byla jsem se na ni kouknout a byla uplně mimo. Ležela a ani na mě nepromluvila, jen se koukla a dostala nějaky zachvat breku .... a pořád dokola .... Nevím co s ní dělat, dobrovolně se léčit nepůjde to vím, před měsicem jsem ji domluvila přivýdělek jako brigadu , tam už nebyla dva dny takže bude opět bez práce. Dělá jen dluhy na kreditkách kdyz si kupuje alkohol. Nevím jak ji mam pomoct co dělat kam jít, pije od rána do večera . ... Teda když je její přítel v práci , já sama chodím na dvanactky takže nemám možnost byt s ní nemam ani kliče od jejich bytu a ona mi neotevře nepustí mě jen tak. ... Existuje nějaka možnost jak ji pomoct dostat ji na lečení.... Takhle se upije a udělá mnohem větší dluhy ....
Simona

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18452
Re: mama alkoholička Před 10 rok  
Simono, je to smutné, nemůžeš dělat nic.Mamka už propadla alkoholu, ten jí ovládá.Léčení jí nepomůže, protože ona se léčit nechce.Určitě se k ní nestěhuj, nevydržela by jsi to peklo,zničil by tvůj vztah s přítelem.Vím, že je to těžké, ale chraň sebe, a doufej, že mamku něco osvítí, a rozhodne se přestat pít sama, pak bude potřebovat tvou podporu, sílu.Jsi hodná dcera, škoda, že to mamka nevnímá.Moje dcery prožívaly se mnou podobné stavy, musela jsem sama chtít alkohol vyhodit ze života, je jsem neslyšela, neviděla jejich slzy....ale skončila jsem s pitím, starší než tvá mamka, a jde to, jsme zase v pohodě, v klidu, radujeme se ze života, moc přeji tobě i mamce, aby jste to opět zažili také.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18453
Re: mama alkoholička Před 10 rok  
Chápu, že by měla chtit sama, ale nechce se mi věřit že se nedá nic dělat . Práci a tu brigádu už nemá takže žádný výdělek... Nemá z čeho platit dluhy, hypotéku atd. Její přítel to dlouho nezvládne platit sám a já sama nemam vubec na rozdávání... Takhle přijde o byt a nebude mít kde bydlet... Děsím se že se ji něco stane... jeji vlastni vinou.
Simona

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18454
Re: mama alkoholička Před 10 rok  
Ona je dospělá, svéprávná.Bezdomovců jsou plné azylové domy, také měli rodiny, domov.Většinou alkoholici.Jestli něco lepšího najdeš, mamce pomůžeš, bude to bezvadný.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18476
Re: mama alkoholička Před 10 rok  
Přesvědčila jsem se ,že když někdo nechce tak s ním nehne ani stádo volů. Mámu jsem opakovaně kontaktovala, chtěla mluvit o našem alkoholismu a z toho vznikajících, dlouhotrvajících rozporech, ale ona nemá zájem, mám ji nechat na pokoji, že ji je lépe beze mne. Ona je prostě v pohodě... Budu řešit jen sebe, snažit se, udržet si střízlivost, to je pro mě nejdůležitější. Snad najdeme k sobě cestu později.
marti
Expert Boarder
Příspěvky: 141
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18482
Re: mama alkoholička Před 10 rok  
Marti, moje ,už dospělé děti, mi pokládaly telefon, když poznaly, že mám upito. Syn mi tvrdě řek, že se se mnou nebude vůbec bavit, když pozná na mně nebo ze mě ucítí alkohol. K té svoji touze nepít, mi děti hodně pomohly, protože jsem měla další motivaci. Nechtěla jsem o ně přijít. Ze začátku jsem jim měla za zlé jak se mnou mluví. Ale ony věděly jak na to.A pravda je, že pokud maminka nechce přestat, ty to nepřemůžeš a v tomto případě,bych mamce řekla (když bude střízlivá), jak to cítím, snáším a jak se budu chovat v budoucnu, Ty se teď opravdu potřebuješ soustředit sama na sebe. Držím palce.
Lanička
Senior Boarder
Příspěvky: 79
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18483
Re: mama alkoholička Před 10 rok  
Ukážeš mamce, že to jde přestat pít, a žít si hezky, dobře....pak už možná budeš vědět, jak na ní, jestli bude mít zájem, pomůžeš.Nyní jsi ještě slaboučká, tak správně makáš na sobě.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18485
Re: mama alkoholička Před 10 rok  
Simono,aby ti nezůstaly výčitky,Je možná jedna věc .Domluvit léčbu s jejím psychiatrem,zkontaktovat léčebnu,zjistit co bude máma potřebovat,nabalit jí věci a odvést.Musíte jí jasně a kategoricky zdělit,že toto je vaše poslední snaha pomoct jí.Jinak vás vidí naposledy.Toto už budete muset dodržet at´se děje,co se děje.No a pochopitelně bude třeba ji pohlídat před nástupem,aby nic nenafoukala při příjmu.Bu´d jí v průběhu léčby něco dojde,nebo ne.-toto už je její záležitost.Vy však pro sebe budete vědět,že jste pro mámu udělala maximum a zůstanete klidná i když by se případně upila.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18495
Re: mama alkoholička Před 10 rok  
Ano, děkuji, máte pravdu. Musím se soustředit hlavně sama na sebe a s mamkou snad časem začneme komunikovat. Ale chtěla bych jinak než doposud, upřímně bez výčitek a osočování jedna druhé.

Mám teď hodně starostí, ale jak jednou napsala Líba: "Mám se blbě, ale zvládám to výborně..."
marti
Expert Boarder
Příspěvky: 141
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18500
Re: mama alkoholička Před 10 rok  
Výživné, pravdivé.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter