Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já
#19201
Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 9 rok, 10 měsíce  
Prosím radu. Mám velice blízkou osobu, která vykazuje všechny známky alkoholismu. Často se o tom hádáme. Problém je, že ta osoba sama ví, že je alkoholik. Tvrdí sice, že není závislá, protože nemusí pít každý den, ví ale, že jakmile přijde do kontaktu s alkoholem, nepřestane, dokud neusne/neodpadne. Zdá se, že je to ideální případ, protože si je svého problému vědoma. Pravdou ale je, že říká, že je to její součást, že je pro něj alkohol jenom společenská záležitost (faktem je, že většina kamarádů v okolí blízké osoby často pije, rozhodně ale v mezích). Tvrdí, že hospody, alkohol a opilost jsou životní styl, kterého se vzdát nechce. Tvrdí, že je bohémem a pábitelem, baví se a nehodlá to měnit. Jak na takovouhle problematiku? Scény, hraní na city, drsné rozkazování ani nekompromisní přístup nepomohly. Poslední dobou zkouším novou taktiku, řekl jsem dotyčné osobě, že se chová jako houba - nacucá se a pak jenom je. Nyní si z ní dělám srandu a při každé příležitosti ji oslovuji "houbo". Doufám, že to bude mít osvětový účinnek. Neměl by někdo nějaký lepší nápad? Nějakou taktiku, jak tu osobu působit? Díky za rady.
člověk v nouzi

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19203
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 9 rok, 10 měsíce  
Prečo ho chceš meniť?
Ja

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19204
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 9 rok, 10 měsíce  
Když o sobě ví, že je alkoholik, kecá, vůbec netuší, co alkoholismus je, do čeho se žene.Však ho ten smích přejde.Není to žádný životní styl, ale pomalá sebevražda.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19207
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 9 rok, 10 měsíce  
Proč ho chci měnit? Protože je to osoba na který mi moc záleží. Proto.
Libo, nějaká rada?
člověk v nouzi

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19209
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 9 rok, 10 měsíce  
Je dospělý, svéprávný, může si dělat, co chce, ne , co ty chceš!Neptám se, proč ho chceš změnit.Ptal se Ja.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19210
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 9 rok, 10 měsíce  
Až príjme Tvoj chránenec celým svojím Ja skutočnosť, že je alkoholik, vtedy nastúp s ponukou liečby v CPLDZ/AT. Nechaj ho dozrieť!... a čakaj... Pochopiť seba dokáže najspoľahlivejšie každý sám a v sebe. Padne na dno a bude sa hľadať. Vtedy nastane Tvoj čas.
Ja

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19211
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 9 rok, 10 měsíce  
Dobře, to řešení možná je. Nicméně bych strašně nerad nechal toho člověka padnout na dno. Proto se ostatně píšu. Věřím, že ze dna se dostane jenom procento lidí a nechci pokoušet štěstí. Chtěl jsem jednat včas...
člověk v nouzi

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19213
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 9 rok, 10 měsíce  
Ty chceš silou-mocou chodiť v jeho topánkach. Máš aj jeho tvár? Rozmýšľaš jeho mozgom? Míňaš jeho peniaze? Nechaj ho žiť a raz Ti možno aj poďakuje.
Ja

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19219
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 9 rok, 10 měsíce  
Co je pro tebe včas?Věřím,že trpíš strachem.Ovoce se sklízí až dozraje.Jeho chuť a barva prozradí,že je ten správný čas.Stejně jako u alkoholika.Až začne ztrácet svoji barvu a zdraví-můžou zasáhnout lékaři,až dojde poznání že alkohol už nemá omamnou chut´a vůni,až začne zažívat opravdové peklo,které si přizná-může pomoci léčebna.On nevidí ani nemůže vidět to,co vidíš ty.Jeho nemoc mu to prozatím neumožňuje.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19221
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 9 rok, 10 měsíce  
Ja napsal:
Prečo ho chceš meniť?
Zastaviť sa v pití - to je len prvý krok. Uzrieť svoj skutočný obraz a prijať sa - ďalší. Rozhodnúť sa trvalo abstinovať - to je už najvyššia jóga Života.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter