Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já
#19222
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 9 rok, 11 měsíce  
Ja napsal:
Ty chceš silou-mocou chodiť v jeho topánkach. Máš aj jeho tvár? Rozmýšľaš jeho mozgom? Míňaš jeho peniaze? Nechaj ho žiť a raz Ti možno aj poďakuje.
Ži si svoj život - poradiť a pomôcť, to je už dar, ktorý nemá každý, hoci by chcel.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19305
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 9 rok, 10 měsíce  
Zastavit pití může jen sám ten, kdo pije, a záleží jen na něm, jestli chce pít dál, nebo ne.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19306
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 9 rok, 10 měsíce  
Liba napsal:
Zastavit pití může jen sám ten, kdo pije, a záleží jen na něm, jestli chce pít dál, nebo ne.
Výber je vždy:~"žiť alebo pit?!"
Nalievať sa - pre samotný únik od života, to dokáže aj primitívny animál. Život predstavuje vyšší - sofistikovanejší koncept(lekcie/učenie).
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20028
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 9 rok, 9 měsíce  
Postav se na hlavu. Zakokrhej. Zakoulej očima. To všechno můžeš a zmůžeš. Co nemůžeš a nezmůžeš je pomoci člověku který o pomoc nestojí.
Můžeš zkusit i poslední způsob (já ho znám z výchovy štěněte). Když chceš psíka chytit, neutíkáš za ním, ale od něj. Uteč od svého alkoholika, návodů je tady plno. Buď je ještě "štěně učenlivé" a když zjistí že je sám začne přemýšlet jak tě dohoní - co dělat, jak se změnit, jak na sobě pracovat.
Druhá možnost je že je to pes-debil, a s tím neuděláš nic, ani kdyby ses nadrobno pokrájel. Tak je pak lépe zůstat utečenej a pořídit si jiného (psa nebo přítele). Tvrdé, ale ze života.
šnek

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20032
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 9 rok, 9 měsíce  
No ono to chce zastavit své pití,což je jen dočasná situace bez následovného řešení celého problému.Celý problém jsem schopna vyřešit,když si upřímně odpovím na to co chci a udělám všechno proto co k tomu potřebuju.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20043
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 9 rok, 9 měsíce  
Presne tak, ako píše Janka,
*zastaviť samotné pitie*a detox - to je len prvý krôčik.
Až keď som *ho* zvládol - začal som sa učiť chodiť.


Spoľahlivá je napríklad:*Cesta 12-krokového programu AA*.
Slobodne sprevádza adepta do triezvosti.
Stačí chcieť, prejaviť snahu a ochotu.
Vaše lepšie Ja vovnútri Vás povedie...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20046
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 9 rok, 9 měsíce  
Přestat pít nestačí, to pak jen člověk bojuje s alkoholem, silnějším nepřítelem, ale naučit se vedle alkoholu žít, to je bomba, zázrak, a jde ho prožít!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20145
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 9 rok, 9 měsíce  
Jenže "svéprávnost" je naprosto nesmyslný argument. Pokud znáte alespoň ze svého okolí něco o alkoholu, budete jistě vědět, že je to nemoc, která daného člověka pohltí.

S pozdravem
Redaktor infoBLOK.cz
Roman

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23164
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 9 rok, 5 měsíce  
Ahoj, v jakém stavu jste teď? Moje zkušenost s alkoholikem přítelem je, že jsem vyzkoušela všechny možný nemožný přístupy, po dobrým po zlým, prostě všechno co jsme uměla - dva roky! Pokud si ale dotyčný problém nepřipouští, nezmůžeš nic, jen se u toho sám odrovnáš. Už jsi udělal vše, co jsi mohl - mluvil si s ním o tom, můžeš mu nabídnout, že tu pro něj budeš, až to bude chtít řešit. Jinak se od toho problému včas distancuj. šnek má pravdu. Některý věci prostě nejsou v naší moci.
Michaela
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter