Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: chci pomoci
#20193
chci pomoci Před 9 rok, 8 měsíce  
Nikdy jsem se s alkoholismem nesetkala, snad v literatuře. U nás doma se "pilo" vždy na oslavách a to s mírou. Já sama piji občas jen víno, v omezeném množství.
Našla jsem si přítele. Ze začátku to bylo prima, nic jsem nepoznala, pak jsem si všimla, že s sebou vozí víno na návštěvu. Pak už toho vozil víc a třeba i na výlety. Pak už to došlo tak, že občas přijel a už byl opilý a to řídil auto. Slíbil, že už nikdy, přesto se to opakovalo. Téměř každou návštěvu se opil, víno, pivo i tvrdý alkohol. V tu chvíli mi to doklaplo, ale byl to takový šok pro mě. Zkoušela jsem o tom mluvit, vždy to zamluvil, nebo o tom začal žertovat. Pak už připustil, že alkoholik je, ale léčit se nepůjde. Mám ho ráda, ale náš vztah přece nemůže přežít. Tolik bych chtěla pomoci, ale nevím jak. |Přijde mi, že já i jeho rodina jeho problém řeší, že se tím trápí a on sám vůbec. Je hrozný ten pocit bezmoci, beznaděje, protože vím, že bez jeho přičinění se nic nezmůže, i kdybychom se všichni na hlavu postavili
Lendul

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20194
Re: chci pomoci Před 9 rok, 8 měsíce  
Ahoj, chápu, podobných příběhů - i rad co s tím - najdeš tady na fóru mraky. Příběhy jsou jako dělané přes kopírák.
Tvůj přítel má alkohol na prvním místě, je pro něj důležitější než ty a vztah. Když si bude muset vybrat, na 99,99 % vyhraje alkohol a ne ty. Bohužel. Vím o čem mluvím, sám jsem byl to samé a přišel o několik přítelkyň.
CO s tím? Dej mu ultimátum a když ho nedodrží (jako že ne) odejdi od něj.
Pavel DD
Senior Boarder
Příspěvky: 62
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20195
Re: chci pomoci Před 9 rok, 8 měsíce  
Díky za reakci, jsem na těchto stránkách poprvé a jsem ráda, že jsem to tady mohla napsat, když už to nemůžu říct. Je dost smutné číst tady ty příběhy, ale některé mají i šťastný konec. Ultimátum ano, jedině tak můžu ukázat, že mi na něm záleží. Kdybych s ním zůstala, to je jako bych schvalovala to, co dělá. Ale našla jsem výbonou knížku ke stažení od Dr. Nešpora a stránky Anon.alkoholiků. Když tak aspoň zkusím pochopit jeho problém. Je to zvláštní, takový vzdělaný a inteligentní člověk, pokud se ovšem nenapije
Lendul

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20197
Re: chci pomoci Před 9 rok, 8 měsíce  
Jasně, ale to že ty pochopíš jeho problém je tak nějak k ničemu, pokud ho nepochopí on. Nejhorší je stát se tiše trpícím umožňovačem - tuhle chybu dělá bohužel většina partnerů alkoholiků
Pavel DD
Senior Boarder
Příspěvky: 62
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20198
Re: chci pomoci Před 9 rok, 8 měsíce  
on ten svůj problém, myslím chápe, ale dělat s tím nic nechce
Lendul

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20204
Re: chci pomoci Před 9 rok, 8 měsíce  
Nemusí chápat, vědět, může být přesvědčený, že to zvládne, že ještě není na tom tááák zle, neválí se venku, špinavý......alkoholismus je u nás tabu!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20218
Re: chci pomoci Před 9 rok, 8 měsíce  
a se moc bojím, že když zpřetrhám veškerý kontakt s ním, tak tomu pití propadne úplně A tím mu nějak pomůžu?
Lendul

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20220
Re: chci pomoci Před 9 rok, 8 měsíce  
Ne, tím pomůžeš sobě
Pavel DD
Senior Boarder
Příspěvky: 62
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20222
Re: chci pomoci Před 9 rok, 8 měsíce  
ultimátum jsem dala a .. co ještě mohu udělat?
Lendul

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20223
Re: chci pomoci Před 9 rok, 8 měsíce  
Dodržet ho. A neustoupit, když nepřestane pít
Pavel DD
Senior Boarder
Příspěvky: 62
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter