Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Mamka alkoholička, po 12 letech nevím jak dál..
#22878
Mamka alkoholička, po 12 letech nevím jak dál.. Před 9 rok, 5 měsíce  
Dobrý den. Moje mamka pije. Asi ve 12letech jsem začala dělat náhradní matku své, o 9let mladší sestře. Dnes mi je 24. Pila třeba tři dny a pak byla měsíc v pohodě. Začínala vínem, dnes už tvrdé (léky snad ne). Za ty roky jsem začala uvažovat jako alkoholik. Znala jsem všechny skrýše a všechny výmluvy, každý zvuk i její pohyb. Postupem času její pijící období bylo delší. Teď ale vydržela rok a půl bez alkoholu, aniž by se někde léčila. Nikdy se pořádně neléčila, protože tam by ji, podle jejích slov, nepomohli a lidi jsou pak na tom ještě hůř. Nic z toho, co jsem doposud zkoušela nezabralo.
V našem okolí není žádná protialkoholka, jen psychiatrická léčebna, na kterou zde nejsou dobré ohlasy.
Půl roku už bydlím jinde, myslela jsem si, že když vydržela tak dlouho, že už to snad bude dobré.
Mé sestře je 15 a začíná stejný kolotoč. Místo aby šla ven, hledá a vylívá flašky. Kontroluje, zda dýchá, když spí a čeká co bude, když se vrací ze školy domů.
Prosím o radu. Jak na ni a jaký postoj zaujmout, jak ji přesvědčit, aby došla alespoň na nějaké sezení AA?
Ztratila teď kvůli tomu zaměstnání, což je katastrofa, neboť má dluhy.. já už nevím na koho se obrátit a nějak cítím, že mi dochází síly..moc prosím o radu a děkuji..
Denisa
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22886
Re: Mamka alkoholička, po 12 letech nevím jak dál.. Před 9 rok, 5 měsíce  
Ahoj Deni. Poradit Ti neumím, protože tuto situaci neznám. Každopádně nezoufej, holky Ti jistě nějaký kontakt pošlou. Je skvělé, že chceš mamince pomoct a svou mladší ségru uchránit před tím, čím sis musela sama projít, ale nejvíc bohužel záleží na Tvé mámě samé. Pokud nebude ona upřímně chtít přestat sama, nikdo jí nedokáže pomoci. Podle mě by bylo ideální vzít si sestru k sobě, ale nevím, jak je to technicky proveditelné. Ale určitě jsou různé poradny pro příbuzné alkoholiků a tam jsou profíci co poradí. Teď mě napadlo zkus: www.akluby.cz/(Jsme obecně prospěšná společnost poskytující pomoc a podporu osobám závislým na alkoholu, lécích a hazardním hráčství, včetně pomoci jejich rodinám a blízkým. Poskytujeme informace, sociální poradenství, terapeutický léčebný program, následnou péči a pomoc s hledáním zaměstnání. Naše služby jsou poskytovány zdarma a jsou založeny na principu respektu vůči klientovi.) Držím palce
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22887
Re: Mamka alkoholička, po 12 letech nevím jak dál.. Před 9 rok, 5 měsíce  
Deniso, zavolej mně, zkusíme něco vymyslet, něco najdeme.K večeru mám vždy čas, 724978049.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22888
Re: Mamka alkoholička, po 12 letech nevím jak dál.. Před 9 rok, 5 měsíce  
Děkuji. Určitě vám zavolám, pokud mohu. Jinak mamku tam asi nemůžeme nechat samotnou, protože má snad 40kilo i s postelí a mám strach, že by zkolabovala, nebo něco takového. Už pije dva týdny v kuse, sestra ji nenašla vše a nevzala ji všechny klíče..ještě v tom moc neumí chodit,nebo jak to říci, ale nemůžu se na ni zlobit..
Denisa
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter