Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Jak jim pomoci kdyz dcera je v zahranici
#23046
Jak jim pomoci kdyz dcera je v zahranici Před 9 rok, 5 měsíce  
Dobry den, chtela bych pozadat o radu, jak se zachovat. Moje teta a stryc jsou alkoholici, pricemz stryc uz je v konecnem stadiu a teta se o nej stara. Oba piji, nevim presne kolik, ale jen vyjimecne vidam tetu strizlivou. (Stryc nevychazi z domu). Problem je, ze sestrenka, jejich dcera, zije v zahranici, a protoze se ji maminka jiz dlouho neozvala, pozadala me, abych se tam na ne sla podivat a podala ji nejakou zpravu. Ma podezreni, ze stryc tetu bije, coz by odpovidalo. Navrhla mi, at zazvonim na sousedy, a do bytu se doboucham. Mam vsak obavu, co delat - teta odmitla setkani se svou kamaradkou, dceri odvudnuje odmlky tim, ze mela malou mrtvicku. A tedy - pokud tam pujdu, co mam delat, kdyz je najdu v nakem prisernem stavu? Co kdyz bude teta zbita? Mam ji tam jako nechat? Na koho se mohu obratit? Na polici? Na nejake intervencni centrum? Domu si ji vzit nemuzu a stryc by doma sam beztak nejspis umrel...
Poradte, prosim, nechci od toho dat ruce pryc, ale zaroven si nejsem jista, co v pripade potreby udelat.
Teta a stryc alkoholici

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23047
Re: Jak jim pomoci kdyz dcera je v zahranici Před 9 rok, 5 měsíce  
Policie, lékaři.Ty jediní můžou zasáhnout, posoudit stav příbuzných......
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23048
Re: Jak jim pomoci kdyz dcera je v zahranici Před 9 rok, 5 měsíce  
Dekuji za odpoved. Vubec nejsem pripravena na to, co muze nastat. Drzte mi palce.
Martina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23050
Re: Jak jim pomoci kdyz dcera je v zahranici Před 9 rok, 5 měsíce  
Neděkujte.Moc se tím netrapte, dcera by se měla starat o rodiče.Nebude to nic příjemného, nesnažte se angažovat, brát si na sebe těžkou zodpovědnost, přetěžké starosti, nervy, práci......
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23086
Re: Jak jim pomoci kdyz dcera je v zahranici Před 9 rok, 5 měsíce  
Je to tezke, pamatuju si jako mala holka jak jsme k nim chodili na vanoce... a ted.. strejda uz jen lezi, a teta ho opatruje. Sama neni natolik silna, aby se postavila na vlastni nohy, strejda ji taha zpatky k chlastu a ani jeden se lecit nechce. Sestrenka ma v zahranici praci, rodinu... ach jo. Jenomze kdyz clovek sam nechce, nikdo nezmuze nic, ani Buh ...
Martina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23087
Re: Jak jim pomoci kdyz dcera je v zahranici Před 9 rok, 5 měsíce  
Martino,
určitě máte pravdu v tom,že pokud oni nechtějí,nepomůže nikdo.
Je to těžké,sama jsem tím prošla,ale mě pomohla obvodní lékařka,na ní(nebo na něho)bych sázela nejvíc,možná víc,než na policii,která taky má omezené možnosti,to Vám radila i Líba-ne všichni,ale i mezi obvodními lékaři jsou odborníci,zkuste to,myslím ,že všechno stojí za pokus-hodně štěstí!
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter