Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Jak zabránit mamce pít? S alk. má max. rok života.
#23232
Jak zabránit mamce pít? S alk. má max. rok života. Před 9 rok, 5 měsíce  
Dobrý den, prosím o radu. Jde o naší mamku, která je alkoholička (již od mého dětství, tj. přes 30let) . Jinak si ji ani nepamatuji. I když předtím aspoň fungovala, protože musela chodit do práce. Předtím si pro pití chodila, teď už jí ho vždycky někdo přinesl, buď táta nebo brácha. Přes všechno rozčilování a hádání se, bohužel ti dva nepochopili, co tím vlastně způsobují. Též se napijou (i když jen občas), takže jim to nepřišlo divný. Hlavně, že je mamka spokojená. U rodičů nebydlím, takže ji ani nemůžu hlídat. Zlomili jsme nad ní hůl a bohužel to došlo tak daleko, že nám přestala jíst, nikam nechodit a hlavně spala.
Jsou to 2 dny, kdy nám mamku hospitalizovali v nemocnici s akutním selháním jater a podvýživou. Samozřejmě jsme věděli už dávno, že musí k doktoru, ale sama nechtěla, vztekala se, nadávala, že jí nic není, ať jí dáme pokoj. Tak to muselo dojít tak daleko, až už jen ležela, celá oteklá, skoro bez života… Příští týden ji pravděpodobně pustí. Doktor ji přísně zakázal pití alkoholu,jinak to bude její konec. Nám řekl, že tímhle tempem má tak rok života. Bojím se, že to sama nezvládne. Nikdy si nepřiznala, že je alkoholička a myslím, že ani po tomhle si to neuvědomuje. Jak se k ní máme začít chovat? Máme na ní vyvíjet nátlak, aby se začla léčit nebo jen zkusit domluvu a „suchý dům“. Bohužel v naší rodině, vždy byl a nejspíš i bude alkohol. Táta se sice zapřísáhl, že doma nic nebude a pít tam taky nebude. Ale mám strach, že to takhle dlouho nevydrží. Moc prosím o radu!!
Saskie
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23236
Re: Jak zabránit mamce pít? S alk. má max. rok života. Před 9 rok, 5 měsíce  
Využij toho, že je mamka střízlivá, mimo dosah alkoholu, promluv s ní, jak jí máš ráda, že se o ní bojíš......s tátou promluv také.I když si myslím, že je trošku pozdě.Mamku čekají dost kruté bolesti, dieta, tvrdý režim, nevím, jestli to vydrží.Zkuste jí přemluvit na léčení!!!!!Požádejte lékaře, aby vám v přemlouvání pomohli, v nemocnici vystřízliví, bude myslet normálně, třeba se jí ještě zachce žít.I když jí moc šance nedávají, může dožít v důstojnosti, klidu.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23243
Re: Před 9 rok, 5 měsíce  
Zkuste se poradit s paní Monikou Plocovou, sama má zkušenost se závislostí na alkoholu, teď již více než deset let pomáhá závislým, vede soukromé terapeutické zařízení: www.monikaplocova.cz/
Věra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23247
Re: Re: Před 9 rok, 5 měsíce  
A nabídne jim , že umístí maminku u ní, 3 týdny, 60 tisíc, ne?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23250
Re: Re: Před 9 rok, 5 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
anonym

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23253
Re: Re: Před 9 rok, 5 měsíce  
Mně Plocová rozzlobila, když nabízela vyléčení z alkoholismu za ty tři týdny, dost jsem se ozvala!!!!Je to kruté vydírání nemocných lidí, smutné je, že si tím sama prošla.Znám případ, kdy si jedna paní na léčbu půjčila, věřila, a nyní splácí dluh a pomoc žádná.Na AA je zázrak to, že my sami jsme abstinující alkoholici, máme tu školu života,jsou tam jistá pravidla, která jsou 80 let prověřená jen alkoholiky, funguje to!Chce ten jen chtít přestat pít, najít pokoru a brát áčka vážně.Mně zachránili život, poznala jsem díky AA spoustu výborných přátel, 10 let je znám a pořád se učím, vážím si jich a jsem jim vděčná.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23254
Re: Re: Před 9 rok, 5 měsíce  
Líbo, moc děkuji za podporu a cenné rady! Dnes s ní zkusím o léčbě promluvit. Ještě ale předtím zajdu za lékařkou. Snad to bude k něčemu dobré... Vám přeji hodně štěstí a pevnou vůli! Ještě jednou děkuji!
Saskie
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23256
Re: Re: Před 9 rok, 5 měsíce  
Neděkuj.Pohlaď mamku, je těžce nemocná, trpí určitě také, neumí s alkoholem žít, on jí vládne.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23264
Re: Re: Před 9 rok, 5 měsíce  
Tak jsem tam včera byla, ale s lékařem jsem bohužel nemluvila. Ošetřující lékař přes víkend neslouží a ten co tam byl měl službu v ambulanci. Mamka začíná být nevrlá až protivná. Téma léčení jsem nadhodila jednou a už mě vyháněla pryč. Není ji určitě dobře. Nevím, co mám dělat?! Jestli ji příští týden pustí, což asi jo. Bude to peklo. Sice nemůže chodit, takže pro pití si nedojde a doma ani žádný nenajde. Jestli teda nemá ňákou tajnou skrýš, o které nevíme. Ale kdo to s ní vydrží? Nemůže si ublížit? Dneska bude 4.den bez alkoholu.. Jak dlouho trvají ty nejhorší příznaky? To je asi hodně individuální viď? Líbo, prosím poraď. Má smysl, proti její vůli, vydržet a nic jí nedát, když si to sama nemůže vzít? Může jí interní lékař napsat ňáké léky na zmírnění abstin. příznaků?
Saskie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23265
Re: Re: Před 9 rok, 5 měsíce  
Jasně, že je nevrlá, chybí jí alkohol.Ještě aspoň 3 dny počkej, pak snad bude lepší.Léky- to musíme nechat na lékaři, jen on zná její zdravotní stav.Určitě s ním promluv, kéž by mohla zůstat v nemocnici déle, doma to nevydrží, alkohol si sežene.Řekni popravdě lékaři, že se bojíš o její život, třeba jí přeřadí na psychiatrii.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter