Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Syn alkoholik, prosím o radu
#23266
Syn alkoholik, prosím o radu Před 9 rok, 5 měsíce  
? Dobrý den, v úterý synovi prycholog řekla narovinu, že je alkoholik. Nemírně pije dva roky. Hodně ho to vzalo, pil ještě ve středu do večera. V práci si vzal dovolenou. V pátek jsme po domluvě navštívili psychyatra, dosta Diazepan 10mg, hodně velkou dávku, která ten den moc neučínkovala, v sobotu trochu, dnes spí.
Praktikuji "suchý dům", nemá klíče, snad je vše zabezpečeno, aby nemohl ven.
V úterý jde na kontrolu, budu ho doprovázet.
V prosinci 15tého má nástup na měsíc na psychiatrii, což ho dost psychicky deptá.
Tvrdí, že bude dělat vše pro to, aby tam nemusel. Jde to? Je vůbec naděje? Vím že jedny Vánoce (má 2 malé děti, manželka žije jinde, ale má motivaci že se k nemu vrátí)oproti celému životu nic neznamenají, ale....
Ve středu budu muset do práce...kdo ho bude hlídat netuším. Mohu na něj dostat OČR? Bydlíme v jednom dome...
Ady

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23267
Re: Syn alkoholik, prosím o radu Před 9 rok, 5 měsíce  
Na OČR vám odpoví lékař.Do středy by měl být při smyslech, vyspí se, bude mu lépe.Jen ho upozorněte na to, že na ty léky , když se napije, může zemřít, je to nebezpečné.Psychiatrie se bát nemusí, proč?Je to normální nemocnice.Určitě najděte nejbližší skupinu AA, zajděte tam s ním.Najde pomoc, motivaci.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23268
Re: Syn alkoholik, prosím o radu Před 9 rok, 5 měsíce  
Jediná cesta je naložit ho a odvézt do léčebny - pokud se chce vyléčit - udělali jsme toto s manželem - psychiatr mu na rovinu řekl, že jestli nepřestane pít, zemře. Jelikož má malé dítě, umřít nechtěl a nechal se přemluvit. Byl v léčebně v Červeném Dvoře 3 měsíce. Nebylo to lehké,ale tam ho z toho dostali. Jsem za to,že to vydržel vděčná, nepije už 3 roky, do léčebny se vrací na "opakovačky" /jezdí tam rád.
Má novou práci a žijeme normální život - jen bez alkoholu.Nic jiného než léčebna a přesvědčení sebe sama- že to chci dokázat-není. Nic proti AA, mají určitě svůj význam, ale myslím,že pro léčbu to nestačí.Červenému Dvoru vděčíme za to,že se nám nerozpadlo manželství.
Jana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23269
Re: Syn alkoholik, prosím o radu Před 9 rok, 5 měsíce  
Já v ČD také byla, nedám na něj dopustit, ale jestliže alkoholik nechce přestat pít, nepomůže ani ČD.A nevím, proč jde pán na psychiatrii, možná má i jiný problém.Jinak by jistě psycholog doporučil také léčení.Ona vlastně léčebna je také psychiatrická, ale jiná léčba, než v nemocnici.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23271
Re: Syn alkoholik, prosím o radu Před 9 rok, 5 měsíce  
Pít nechce, tvrdí, že na to nemá vůbec chut, ale čert mu věř.Prý chce být s dětma, s manželkou, byli tu včera a dnes na chvilku odpoledne. Myslím ho to hodně motivuje.
Proč má jít na psychyatrii nevím, optám se v úterý lékaře, jdu s ním na tu kontrolu.
Mě se ted zdá, že je víc rozhozený psychicky.
V podstatě je pouze 48 hodin bez alkoholu v krvi, tak to nemůže být dobré. To je mi jasné
Ady

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23272
Re: Syn alkoholik, prosím o radu Před 9 rok, 5 měsíce  
AA se schází u nás v pátek, ale má neschopenku, tak nevím,zda může po venku, spíš asi ne....
Ady

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23275
Re: Syn alkoholik, prosím o radu Před 9 rok, 5 měsíce  
Hlavně,že si uvědomuje,že něco není v pořádku a jde k lékaři.To je první krok. Držím palce.
Jana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23276
Re: Syn alkoholik, prosím o radu Před 9 rok, 5 měsíce  
Kolik let je vasemu synovi?Je dospely,svepravny?Pisete,ze je alkoholik,to "vite jiste",ale take pisete,ze ma jit k psychiatrirovi (lecba) a vubec netusite proc...Mate s nim jit na kontrolu(na psychiatrii),jak pisete...jako matka dospeleho syna a otce deti...(a kde je manzelka)?!?No nevim,ale nejak se mi to nezda...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23277
Re: Syn alkoholik, prosím o radu Před 9 rok, 5 měsíce  
A to "kde je manzelka" jsem nemyslela doslovne.Psala jste,ze u vas dnes a vcera byly...
...?
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23279
Re: Syn alkoholik, prosím o radu Před 9 rok, 5 měsíce  
V úterý se zeptejte lékaře, jestli na AA může, kdyby přišla kontrola, aby neměl problém.Je to pro něj doléčování.Lékař by ho mohl omluvit.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter