Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Regulované pití alkoholu?
#23441
Regulované pití alkoholu? Před 9 rok, 4 měsíce  
Zdravím,
mám dotaz ohledně přítele. Je mu teprve devatenáct, ale alkoholismem očividně trpí. Nebudu tu vypisovat, jak se u něj alkoholismus projevuje, protože není důvod, proč sem píšu.
Abstinuje teprve 2 měsíce,ale věřím, že se cítí mnohem lépe. Problém je v tom, že když se nenapije, má velké potíže s komunikací. Je stydlivý a citlivý, cítí se teď izolovaný a vzhledem k tomu, že se čerstvě přestěhoval ke mně (čekáme miminko), nejspíše se pocit izolace vlivem nového prostředí ještě prohloubil.
Snažím se s přítelem o všem mluvit, i když je dost uzavřený a snažím se ho pochopit, i když jako nealkoholička toho asi nikdy nebudu plně schopná.
Nedávno mi přítel navrhl, že by rád pil alkohol regulovaně. Dočetl se v příručce od pana Nešpora, že je to možné. Chce, abych na něj během toho dohlížela a hlídala ho.
Nejprve jsem návrh absolutně smetla ze stolu, ale nakonec jsem dospěla k závěru, že si to musí zkusit, aby lépe poznal sám sebe. I tak mám v sobě obrovské obavy. Mám strach, že začne pít znovu a budu s ním zase zažívat to známé peklo, ještě k tomu s nenarozeným dítětem.

Moje otázka zní - je tu někdo, kdo pije regulovaně nebo s tím má jakoukoliv zkušenost?

Mně se bohužel, ač to nerada přiznávám, zdá, že je to nějaká určitá fáze abstinence. Nemá alkohol v těle, ale v hlavě je pořád.
Lucie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23442
Re: Regulované pití alkoholu? Před 9 rok, 4 měsíce  
Jsou lidi, kteří ho z hlavy nedostanou ani po roce abstinence..Pak začnou pít znova, nebo skočej pod vlak...Někdo má to štěstí, že se z toho dostane, ale rozhodně to není pravidlem..
michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23443
Re: Regulované pití alkoholu? Před 9 rok, 4 měsíce  
Znám desítky lidí, kteří chtěli pít kontrolovaně, nejde to!Alkoholismus je nevyléčitelná nemoc, jediný lék je trvalá abstinence.Zbytečně se bude trápit, stejně spadne tam, kde přestal pít, je to únavné experimentování, může ho to zničit.Určitě je poblíž bydliště skupina AA, ať tam přítel zajde, můžeš jít s ním, tam hodně pochopíte, pomůže vám to.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23445
Re: Regulované pití alkoholu? Před 9 rok, 4 měsíce  
Nejbližší AA máme 70km od bydliště, ale asi bude nutné tam s přítelem zajít. Je super, že můžu jít s ním. On je dost plachý, tak ho tam budu moct podpořit.
Díky moc za reakce!
Lucie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23446
Re: Regulované pití alkoholu? Před 9 rok, 4 měsíce  
Jen vyražte, je to zadarmo a bezvadné.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23466
Re: Regulované pití alkoholu? Před 9 rok, 4 měsíce  
Lucko byl jsem jako tvůj přítel. Stydlivý, uzavřený málo sebevědomý atd.Když jsem se napil bylo to úžasné. Byl jsem vtipný, hovorný všudeoblíbený...pil jsem pro tyto účinky. Netuším jestli je tvůj příel alkoholik, ale problém má, protože nepije kvůli chuti, ale pro účinek.
V AA může díky programu najít cestu sebepřijetí a sebeúcty a sebedůvěry. Přestat se srovnávat s druhými a najít sám sebe. Není to jednoduché protože naše ego, rozum a pýcha nám říkají pravý opak.
Možné to ale je. Jsem toho vlastním příkladem.
Přeji proto tvému příteli setkání se sebou samým a oběma požehnané dny a s úsměvem...
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23697
Re: Regulované pití alkoholu? Před 9 rok, 3 měsíce  
Vážená paní Lucie.Z vlastní zkušenosti Vám chci napsat , že kontrolované pití je iluze.Sám alkohol vezme sílu něco kontrolovat.Váš muž či partner je mladý a má šanci na stálou abstinenci.Já sám jsem citlivost a slušnost považoval za nedostatek a léčil to alkoholem.Výsledek bylo peklo na zemi pro mne a okolí.Slušní a citliví lidé nemusí nic léčit to je normální.Přeji hodně síly Vám a Vašemu partnerovi.(Je mi šedesát a jsem abstinující alkoholik)Milan
MiM

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23708
Re: Regulované pití alkoholu? Před 9 rok, 3 měsíce  
jaké máte skore na silvestra?Upil se tu někdo?
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23709
Re: Regulované pití alkoholu? Před 9 rok, 3 měsíce  
Proč to potřebuješ vědět?
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23710
Re: Regulované pití alkoholu? Před 9 rok, 3 měsíce  
Petře, kdyby se někdo upil, nebo zrecidivoval, štěstím bys cvrnkal do slipíček.Myslím, že máš dost starostí sám se sebou. nestarej se o jiné,
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter