Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Jak pomoci příteli
#24547
Jak pomoci příteli Před 9 rok, 2 měsíce  
Můj přítel, kterému je 38 let je alkoholik, bohužel již před dvěma lety s diagnostikovanou cirhozou jater. Nejdříve po stanovení diagnozy a přeléčení v nemocnici (měl již komplikace ascites) se snažil pár měsíců abstinovat, avšak pomalu se k popíjení piva vrátil. Do nemocnice chodil na kontroly, jeho stav byl stabilizovaný. Nyní ovšem od podzimu začal bohužel znovu pít a ve velké míře, i když pije výhradně jen pivo. V posledních týdnech jich vypije za den i 15 půllitrů. Navíc se stal velice depresivní, na další vyšetření odmítá jít. Ve stavech opilosti je lítostivý a vyhrožuje sebevraždou. Jeho psychický stav se po pár měsících velmi zhoršil, je depresivní, trpí nespavostí, má obrovské obavy ze své nemoci, ale nedokáže přestat s pitím, i když se o to vždy pár dní pokouší, ale nezvládá to. Připouští, že by se měl jít léčit, ale jakmile dojde ke konkrétním krokům, pak léčení odmítá s odůvodněním, že má moc nasmlouvané práce atd. Je nějaká šance mu pomoci?
Filomenka
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24548
Re: Jak pomoci příteli Před 9 rok, 2 měsíce  
Asi to bude znit tvrde,ale nalozit do auta a honem do lecebny.Me taky vzali bez objednani.Jinou moznost nevidim.Drzim palce:-)
nikola1

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24549
Re: Jak pomoci příteli Před 9 rok, 2 měsíce  
Jenže on nechce , občas to připustí, ale pak zase couvne. Jak ho přesvědčit, když on sám si velmi dobře uvědomuje, že jeho stav je velmi vážný a život ohrožující? Řekl mi, že když to bude takhle pokračovat, tak si dává dva roky a bude konec.
Filomenka
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24550
Re: Jak pomoci příteli Před 9 rok, 2 měsíce  
A co jen na psychiatrii? Tam ho trochu dají dohromady, pak třeba najde sílu na léčení.Sám od sebe do léčebny asi nepůjde, když ho tam dáte násilím, podepíše reverz a je hned doma.On ví sám nejlépe, že pít nesmí.Pomalu se zabíjí.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24551
Re: Jak pomoci příteli Před 9 rok, 2 měsíce  
Tak by to chtelo psychiatra a terapii alespon 2x tydne.Dulezita je podpora,kterou ve vas ma,ale to mu asi bohuzel zatim staci.
nikola1

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24552
Re: Jak pomoci příteli Před 9 rok, 2 měsíce  
Řekla jsem mu, že se nejdříve musí objednat k psychiatrovi (zjišťovala jsem si to v léčebně) a ten mu napíše doporučení do léčebny, když si s ním pohovoří. Ještě ho zkusím přesvědčit s tím psychiatrem, třeba si dá říct. Ale jednou tam už byl, když ho propustili z nemocnice, byl u psychiatričky, ale prý mu to připadalo, že neměla velký zájem mu pomoct. Ale bude to nejspíš zase jen jeho výmluva.
Filomenka
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24561
Re: Jak pomoci příteli Před 9 rok, 2 měsíce  
Možná nelže, i lékaři nemusí být odborníci.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24572
Re: Jak pomoci příteli Před 9 rok, 2 měsíce  
Bohužel psychiatr jen napíše léky, občas se zeptá, jak mi je. Já řeknu, že nepiju, je mi fajn. I po mém panickém záchvatu ani nechtěl vědět podrobnosti. Napsal tiapru a objednal mě na březen.
Někdy je lepší, aby to člověk zvládl sám, ale jde o to, jak je váš stav zvladatelný. Tady si myslsím, že pokud nebyla psychiatrička lidská, přenesla nedůvěru na přítele. Chce to pravidelnou, systematickou terapii, na níž bude přítel pravidelně docházet. Neotevře se hned, mně to trvalo skoro půl roku, než jsem ze sebe vypustila hluboko zakořeněné bolesti a křivdy. Ráda bych se tam vybrečela, ale nějak to zatím nejde. Prostě mám blok,protože v duši mám občas zmatek.
Nikola1

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter