Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Chcete opravdu pomoci alkoholikovi?
#25012
Chcete opravdu pomoci alkoholikovi? Před 9 rok, 2 měsíce  
Ahoj, mám podobný problém s manželem. Bohužel navíc zkombinovaný se závislostí na hracích automatech. Pobyty v léčebnách už má za sebou a to státní i soukromou. Bojuje s tím, jak se dá a já ho mohu jen podporovat, ale ne nutit. Z vlastní zkušenosti musím říct, že pokud se závislý sám nerozhodne se svým stavem něco zásadního udělat, nemá smysl se snažit ho k léčbě nutit, nebo dokonce vydírat rozchodem či rozvodem. Naopak partnerky (partneři) závislých by si měly samy ujasnit, proč s takovým člověkem vůbec žijou, často se totiž také jedná o závislost a to na negativních vztazích. Když mi toto postupně došlo, místo přemlouvání manžela jsem začala odhalovat, co mne právě v takovém vztahu drží a ejhle, podobný problém se naší rodinou táhne už pěkně dlouho. Má matka opustila otce kvůli alkoholu, má babička si tím také prošla a prakticky každá žena v naší rodině řešila podobný problém. To jsem předtím samozřejmě věděla, ale já si přeci dávala pozor, abych si někoho takového nenašla. Jenže zamilovanosti neporučíš, že ...
Chci tím říct, že důvody, proč člověk pije, bere drogy nebo si jinak ubližuje, leží hodně hluboko v každém z nás a je zapotřebí hodně úsilí k tomu je odhalit a pochopit. Naštěstí už dneska existují alternativní metody různých skupinových i individuálních terapií, při kterých člověku můžou tyhle důležité věci docvaknout
Věra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25013
Re: Chcete opravdu pomoci alkoholikovi? Před 9 rok, 2 měsíce  
moc hezky napsáno...bohužel to zdejší pravdoláskaři nepochopí.Proč někdo přestane sám a nikdo přestat nedokáže nikdy...Dle mého kdo přestal sám jen tak je vožrala, ne alkoholik
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25016
Re: Chcete opravdu pomoci alkoholikovi? Před 9 rok, 2 měsíce  
Petr ty len ospravedlnujes to, ze nedokazes prestat. Aj alkoholik dokaze prestat sam nielen vozrala, ale zalezi od toho v akom stadiu je a ako velmi chce prestat. Myslis si, ze ja ked som peestavala sama, tak som nezazivala take peklo, ako zazivas ty, ked mas chut sa napit?Cele dni som sa zvijala v posteli a modlila sa nech to uz skonci a ak nie, ze si to radsj hodim. Ale mala som obrovsku tuzbu prestat a preto som to dokazala. Vacsina nedokaze prestat ani s liecenim, lebo nema v sebe tu obrovsku tuzbu zbavit sa tych put, v ktorych ich drzi alkohol. A preto ked vyjdu von, do roku piju zas a hladaju si dovody preco s tym prestat nejde, tak ako ty.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25017
Re: Chcete opravdu pomoci alkoholikovi? Před 9 rok, 2 měsíce  
Tak to nevím, jestli lze ty, kdo pijí takto dělit do kategorií

Chtěla jsem tím říct, že si každý závislák musí sám určit, že už je ten správný čas přestat a to kvůli sobě, protože jemu samému vadí o co všechno přichází. Pak teprve je schopen přijmout pomoc okolí. Ale pozor, dnes už vím, že ta pomoc nespočívá v tom, že za něj budu řešit jeho problémy, platit účty a podobně. To nakonec způsobí přesný opak. Pomoc může spočívat už jenom v tom, že ho ujistím, že při něm stojím a že mu věřím, že to nakonec dokáže. Maximálně mu můžu najít kontakty, kam se obrátit o odbornou pomoc. A u nás doma se ještě osvědčuje přátelská důslednost - to je pro mně s mou záchranářskou povahou občas problém.

Ale je mi jasné, že ne každý alkoholik je v té fázi, kdy už s tím chce něco dělat.Pak ale opravdu není na místě s ním zůstávat a nechat se sežrat ve jménu lásky, rodiny atd.
Věra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25018
Re: Chcete opravdu pomoci alkoholikovi? Před 9 rok, 2 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25019
Re: Chcete opravdu pomoci alkoholikovi? Před 9 rok, 2 měsíce  
Kira napsal:
Petr ty len ospravedlnujes to, ze nedokazes prestat. Aj alkoholik dokaze prestat sam nielen vozrala, ale zalezi od toho v akom stadiu je a ako velmi chce prestat. Myslis si, ze ja ked som peestavala sama, tak som nezazivala take peklo, ako zazivas ty, ked mas chut sa napit?Cele dni som sa zvijala v posteli a modlila sa nech to uz skonci a ak nie, ze si to radsj hodim. Ale mala som obrovsku tuzbu prestat a preto som to dokazala. Vacsina nedokaze prestat ani s liecenim, lebo nema v sebe tu obrovsku tuzbu zbavit sa tych put, v ktorych ich drzi alkohol. A preto ked vyjdu von, do roku piju zas a hladaju si dovody preco s tym prestat nejde, tak ako ty.


Kolik je ti let a jak dlouho si chlastala? To je tady to podstatné
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25020
Re: Chcete opravdu pomoci alkoholikovi? Před 9 rok, 2 měsíce  
Ahoj Renca, aj ja takych ludi poznam dost. Ale podla mna oni maju vybudovanu len nejaku fyzicku zavislost, proste mozu pit cely zivot a nijak im to neovplyvnuje psychiku.
Praveze ja si myslim, ze v tom je rozdiel medzi ozranmi a alkoholikmi. Nie kto dokaze prestat sam a kto nie. Ale myslim si, ze alkoholikovi to ide na mozog a totalne mu to meni psychiku a v konecnom dosledku aj osobnost a preto potom tie uzkosti, depky a psychicke bolesti..Mne len keby byva zle fyzicky, asi by som to tiez nejako neriesila a veselo sa opijala dalej. Ale mna to uz tak nicilo psychicky, tie stavy potom, ze som sa zacala obavat, ze ak s tym nieco nespravim, tak mi raz moze uplne prepnut a pokusim sa o samovrazdu alebo nieco podobne.
A pritom som nemala nejake dovody byt psychicky na dne, bolo to vzdy len po piti a vsetci mi hovorili, ze ved nemam dovod sa citit tak zle, ze ved vsetko eje v poriadku, ale bolo to strasne, nedalo sa to vydrzat a myslim si, ze ty si to viac menej mala take iste ako ja. Preto sme tu abstinenciu prijali s takym nadsenim a radostou, lebo konecne sa nam ulavilo.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25021
Re: Chcete opravdu pomoci alkoholikovi? Před 9 rok, 2 měsíce  
Petre mam 40 a chlastala som 24 rokov. Je to pre teba dostatocne postacujuce?
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25022
Re: Chcete opravdu pomoci alkoholikovi? Před 9 rok, 2 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25024
Re: Chcete opravdu pomoci alkoholikovi? Před 9 rok, 2 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter