Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Přítel alkoholik-pije tajne
#26272
Přítel alkoholik-pije tajne Před 9 rok, 1 měsíc  
Ahoj všem,moc bych vás po prosila o radu.Jsem s přítelem už 7 let, v roce 2006 byl na léčeni bylo mu tehdy 27...potkali jsme se až po jeho léčbě a brzy jsme spolu začali žít. Jako každy vztah si prochází různými zkouškami tak i my jsme si toho hodně zkusili. Přítel se kvůli pití dostal do insolvence,tu jsme však také zvládli a už za půl roku bude jeho příjem zase "normální" jen tak mimochodem je to člověk s VŠ vzděláním. Řeší teď problémy v práci,je hodně nevrly,negativní,na všechno jen nadává,řešíme bydlení,často se teď hádáme,je to u nás jako na houpačce. jeho koníčkem jsou auta,začal jezdit asi 30km od místa kde žijeme kde zdědil garáž a tam opravuje ty své plechové miláčky. A tady nastává kamen úrazu-vždy když je tam tak se napije.parkrat jsem to nevydržela jela tam jako překvapko a on byl opravdu opilý.prespava tam u kamarada,opilý neřídí.ale když přijede v nedeli domu,tak to poznám..vždy se omluví a pak chvíli seká dobrotu...a dneska zase.ted mi volal a tu jeho opilost jsem poznala už jen z hlasu....a už mi opravdu dochází trpělivost....ma cenu za ten vztah ještě bojovat?pomuzou nam nějaká partnerské sezení??ja už opravdu nevím jak dal...okolí očekává naši brzkou svatbu,já o tom ale vázne začínám pochybovat....poraďte prosím,už nevím,jak dal
JitunkaSlanska

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26273
Re: Přítel alkoholik-pije tajne Před 9 rok, 1 měsíc  
Ahoj Jitko,

Jmenuji se Láďa a jsem z léčby čtyři měsíce. Prosím tě, když jsi přítele před sedmi lety poznala, tak on byl z léčby dva roky. Zajímalo by mě zda abstinoval, nebo jsi ho poznala s tím, že alkohol opět zneužíval ?
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26274
Re: Přítel alkoholik-pije tajne Před 9 rok, 1 měsíc  
Ahoj Láďo, přítel ty dva roky abstinoval..tato naše situace s garáži se začala vyhrožovat cca před půl rokem...
JitunkaSlanska

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26275
Re: Přítel alkoholik-pije tajne Před 9 rok, 1 měsíc  
Vidím to takto : pokud dva roky poctivě abstinoval, jistě navštěvoval Psychologa a Psychiatra (standart), je nutné, aby se s jedním z nich spojil a svůj Relaps začal co nejrychleji (okamžitě) řešit. Také je tu možnost, spojit se s léčebnou – kde byl na léčení a oni ho přijmou na pře léčení. Pokud na to co ti píšu, přistoupí, vztah má dále smysl a bylo by fajn, kdybys ho podporovala v následném pře léčení. Pokud začne hledat kličky a záminky, že to nejde apod. nedávám vztahu moc nadějí a připrav se na další problémy (např. finanční)
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26276
Re: Přítel alkoholik-pije tajne Před 9 rok, 1 měsíc  
Myslím si ze mužů říct ze osm let opravdu abstinoval...i když,intenzivně spolu žijeme dva roky,předtim jsem měla práci jinak byla jsem hodně na sluzebkach a v cizině...tak doufám ze mi nelhal a ze opravdu Nepil. To je asi na tom to nejhorší - ta nedůvěra,když řekne ze zase jede opravovat tak mu už nevěřím ze si něco nedá...dochazel k psychologovi,parkrat i v Opavě...ale pak už jsme začali řešit problémy jiného rázu,takže jsme alkohol už intenzivně neřešili,myslela jsem ze to zvládl... o financni problém ani nejde,jedeme půl na půl když je teď v té insolvenci...ale chápeš to ze řešíme hypotéku a on si zajede zachlastat? Fakt mě teď neskutečné vytočit, nevím jak na nej,mám chuť mu sbalit věci...
JitunkaSlanska

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26277
Re: Přítel alkoholik-pije tajne Před 9 rok, 1 měsíc  
Plně chápu tvé rozhořčení, i nedůvěru. Víš Jitko, alkoholismus u přítele, stejně jako u mě a mnoha dalších lidí je nemoc. Pokud společně budeme příteli věřit těch osm let abstinence, je opravdu potřeba recidivu zastavit. Jiná možnost u nemocného není, je to smrtelné a může Vás to strhnout oba ke dnu. Ber to prosím ode-mne jen jako informaci.

Naučné příručky říkají to stejné, co si myslím i já …

„ Jestliže někdo po období abstinence sáhne po návykové látce, mluvíme o recidivě. Recidiva může být ovšem nebezpečná a může člověku v životě leccos pokazit. Recidiva ale může být i užitečnou zkušeností, která člověka naučí něčemu prospěšnému (např.nepokoušet se pít s mírou). Než spoléhat při recidivě jen na sebe, je lépe požádat o pomoc druhé lidi (příbuzné, profesionální terapeuty, dobré přátele). Recidiva neznamená slabou vůli. A už vůbec neznamená, že by předchozí upřímná snaha žít lépe a bez alkoholu byla zbytečná. Až recidivu zastavíte, můžete na to dobré z předchozí abstinence navázat. Mnoho lidí se k dlouhodobé nebo trvalé abstinenci dopracovalo až po opakovaných recidivách. Právě recidiva je přiměla brát závislost vážně a nakonec ji překonat. Recidivám je lépe předcházet. Jenže aby člověk recidivě systematicky předcházel, musí brát problém s alkoholem dostatečně vážně. A k tomu může recidiva pomoci. Někteří lidé se až díky recidivě naučí soustavně se léčit nebo začnou pravidelně chodit na setkání Anonymních alkoholiků nebo doléčovací skupinu.“
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26279
Re: Přítel alkoholik-pije tajne Před 9 rok, 1 měsíc  
Doléčování je nutné, přítel asi nikam nechodil.Je mně divná ta insolvence v době jeho léčby.Bral nemocenskou, tam měl o vše postaráno.A tajné pití?Ukázkový alkoholik.Může se z toho dostat, měl by požádat léčebnu o pomoc.Jinak stejně skočí v dluzích, přijde o vše.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26284
Re: Přítel alkoholik-pije tajne Před 9 rok, 1 měsíc  
Láďo díky za tvá slova. Řeknu mu aby okamžitě navštívil psychoterapeuta ke kterému dřív chodil...uvidím co na to řekne,pokud ovšem přijde domu....
JitunkaSlanska

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26285
Re: Přítel alkoholik-pije tajne Před 9 rok, 1 měsíc  
Ta insolvence přišla až v roce 2010, půjčovat si jak na chlast tak na bydleni...dam mu na vyber, buď s tím začne něco dělat,nebo je mezi námi definitivní konec....
JitunkaSlanska

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26290
Re: Přítel alkoholik-pije tajne Před 9 rok, 1 měsíc  
Chraň sebe.On ví dobře, co by měl dělat, možná znovu léčebna, pak až doléčování.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter