Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Máma je závislá - už nemůžu dál
#28864
Máma je závislá - už nemůžu dál Před 8 rok, 10 měsíce  
Dobrý den, můj případ je trošku jiný, než většina co jsem tu četla - moje máma je závislá na lécích (benzodiazepinech - hlavně hypnogen), ale myslím, že je to podobné alkoholismu a jiné fórum jsem nenašla. Trvá to už asi 8-9 let (ale nějaké léky na spaní apod. bere celoživotně). Dnes je jí padesát, několikrát jsme ji nechali odvézt sanitkou, když byla "zfetovaná" lékama hodně. Zpočátku jsme hrozně dlouho zavírali oči, přemlouvali, prosili, brečeli, nadávali, nechávali se "opít rohlíkem", jak už to bude dobré, že už to neudělá, že už to zvládne. Postupně jsem z domu odešla já, sestra a teď i táta. Letos v lednu jsme jí volali sanitku, to už ležela v bezvědomí na zemi, nemohla mluvit, chodit, nic. Poslali ji zase do PL, kde jsme ji společně s doktorkou motivovali k minimálně 3měsíční léčbě závislosti (dříve na ní nebyla, jen si ji nechali vždy 6 týdnů na uzavřeném odd a pak šla domů). S léčbou nakonec souhlasila a já jsem jí řekla, že to je poslední šance, kterou jí dávám, tak ať se dá dokupy, že už jsem to zkoušela mockrát a teď to je vážně naposledy. Před 3 týdny ji pustili a už týden na to jsem měla podezření, že si něco vzala (samozřejmě to popřela) a dneska ji znovu odvezla sanitka do nemocnice s tím, že co dál se bude řešit asi až v pondělí (jestli PL nebo domů nebo co). A já už prostě nemůžu dál nic řešit, starat se o ni, mám svůj život, budu se vdávat a chci žít normálně. Bojím se jí i běžně zavolat, že bude zase sjetá. Už mi došly síly a došly mi i nápady, co s ní, jak ji namotivovat, aby sama chtěla... Už jí nemůžu věřit. Nechci ji na svatbě ani ji vidět a zároveň mi to přijde hrozně těžké si to ustát jak sama v sobě, tak před rodinou. Totiž teď, když odešel i táta, tak se do řešení vložily mamčiny rodiče a její sestry - a tihle všichni jsou teď ve fázi, kde já byla asi před těmi 8 lety až donedávna-"musíme jí NĚJAK pomoct". Jenže já už teď vím, že se můžu stavět na hlavu a skákat na uších, ale dokud nebude chtít sama, tak to nepůjde. Mám strach, že mě všichni odsoudí za to, že ji nepozvu na svatbu a že na svatbě nebudou řešit nic jiného než tenhle problém. Nemám ve svém okolí nikoho, kdo by měl doma závislého člověka a cítím se na to "sama" (mám oporu v příteli a sestře, ale i tak mi přijde, jako bychom s tímhle problémem byli jediní). Hrozně by mi pomohlo mluvit s někým, kdo prošel takovou bezmocí a beznadějným léčením svého blízkého a jak to ustál se zdravým rozumem, protože já už fakt nevím.
Andrea

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28865
Re: Máma je závislá - už nemůžu dál Před 8 rok, 10 měsíce  
Tobě pomůžou Al-anon, je jedno, na čem je někdo z rodiny závislý, je to společenství pro příbuzné alkoholiků a dalších závislostí.Určitě na internetu najdeš na ně kontakt, scházejí se v Praze, Brně, a Ostravě.Když někomu z nich zavoláš, poradí ti.A netrap se , že nechceš mít mamku na svatbě, bojíš, aby ti nezkazila nejhezčí den v životě,kašli na názory jiných, je to tvůj den, užij si ho, a zrovna toto mamku možná nakopne, zamyslí se nad sebou, uzná, že je někde chyba.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28866
Re: Máma je závislá - už nemůžu dál Před 8 rok, 10 měsíce  
Děkuji za povzbuzení, je to hrozně těžké si to před tou rodinou ustát - nebo spíš nemít potřebu se obhajovat a vysvětlovat, protože to je cesta do pekel. Kdo nezažil nepochopí, tak se u nich podpory nedočkám. Ale stejně si neumím představit, co s mámou bude, když se na ni vykašlu já, sestra...nikdo se o ni nepostará. Ale vím, že asi musí padnout "na hubu", když po ní někdo bude pořád zametat, tak se nic nezmění. Díky za tip na sdružení, mrknu na to.
Andrea

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28873
Re: Máma je závislá - už nemůžu dál Před 8 rok, 10 měsíce  
Ano, mamka musí spadnout až na dno, aby se mohla od něj odrazit, je na ní, jestli to dokáže,nebo na něm zůstane.Na internetu máš i skupiny AA, telefonní čísla, můžeš ji nabídnout nějaký kontakt, ona může zavolat, popovídat si s nějakou áčkařkou,pokec pomáhá, ta ji pochopí, navede na střízlivost,chodí k nám i závislí na lécích.Mamka se stydí, že zklamala sebe, vás doma, šťastná není.Utíká od reality.Je to těžké, trápíte se všichni.Jsi hodná dcera.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28876
Re: Máma je závislá - už nemůžu dál Před 8 rok, 10 měsíce  
Máma teď tři dny nebyla v práci, protože byla zfetovaná celý dny. Děda se sebral a jel ji tam omluvit, že nepřijde a nechali si ji doma. Teď je u ní v nemocnici sestra a máma je POŘÁD ještě zfetovaná a to je tam od včerejšího rána, kdy jí vypláchli žaludek a prý tam nenašli už žádné léky. Ani si nepamatuje, že skoro týden nebyla v práci a chce podepsat revers a jít domů. Doufám, že ji doktoři nepustí, nebo já nevím...ani ta léčebna už stejně asi smysl nemá. Ale co s ní doma babička s dědou...bylo by to odlehčující alespoň pro nás, kdyby nebyla doma. Nechce říct, kde ty léky vzala, kde je má schované...chce prostě jít domů, aby si mohla zase dát.
Andrea

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28877
Re: Máma je závislá - už nemůžu dál Před 8 rok, 10 měsíce  
Znáš ji už dobře.Vše řekni lékařům v nemocnici.Pravdu.Nechají ji tam vyčistit, probrat, určitě nabídnou léčebnu, třeba jako střízlivá kývne.Může jít do nějaké jiné léčebny.V Havl.Brodě jsou 6 měsíců i více.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28879
Re: Máma je závislá - už nemůžu dál Před 8 rok, 10 měsíce  
Lékaři řekli, že když chce jít na revers, tak ji musí pustit. Že je stále pod vlivem jim bylo jedno, vymlouvali se, že nic nepoznají, že ji neznají a bla bla bla. Že oni prý tyto problémy nevyřeší. Tak nevím, co s ní bude. Připadám si strašně bezmocná a chci se od toho už odstřihnout, jenže mám strach, že mi to rodina nedovolí. Je to boj...
Andrea

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28882
Re: Máma je závislá - už nemůžu dál Před 8 rok, 10 měsíce  
Bohužel mají lékaři pravdu, jestli podepíše reverz, nemohou ji nikde držet.A ty fakt budeš muset nechat mámu žít podle jejího , povinnost máš hlavně k sobě, chránit si své soukromí, zdraví.Rodina může zkusit o mámu se starat, poznat, co to obnáší,ty jsi jen člověk, neumíš zázraky.Mamka mohla žít dobře, nepřesvědčila ji ani léčebna, pomoc měla, tak ať si dožívá jak chce , dospělá, svéprávná je.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28973
Re: Máma je závislá - už nemůžu dál Před 8 rok, 10 měsíce  
Děkuji,asi potřebuju slyšet,že nemám povinnost ji držet za ruku a provázet ji. Nešlo mi ale strávit,že bych ji odstřihla úplně,nevím,jak to dokázat. Ale napadlo mě,že tu pro ni můžu být po praktické stránce(zavolat sanitku,odvézt do nemocnice,léčebny,k psychiatrovi atd.) a přitom si udržet odstup tím,že jí nebudu dělat oporu emocionálně,protože mě to vysává.
Andrea

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28978
Re: Máma je závislá - už nemůžu dál Před 8 rok, 10 měsíce  
Zkus na ní po dobrém, kdyby byla střízlivá, že jsi ráda, že máš o ní strach...,ale jen když bude fakt vnímat normálně.Když bude napitá, nemá cenu s ní něco řešit.Už jsi zkusila Al-Anon?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter