Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Máma alkoholička
#29709
Máma alkoholička Před 8 rok, 8 měsíce  
Dobrý den, jsem už naprosto zoufalá a nevím jak mám postupovat dál. Věc se má tak, že moje máma je alkoholička už asi 15 let, celkem 3x už byla na léčení, ale to zabralo vždy jen na chvíli, když to měla v hlavě pořádně srovnané, pak začala zase. Posledních asi 10 měsíců pije vždy tak tři týdny v kuse s týdenní pauzou. Sama si nedokáže přiznat, že má nějaký problém a lže sama sobě. Návštěvu psychologa, potažmo psychiatra odmítá. V opilosti je agresivní, vulgárně nás uráží a občas má i sebevražedné myšlenky. Jelikož si nedokáže přiznat tenhle problém, je schopná sednout za volant i když má něco popito a jelikož jsem poloviční sirotek, tak už nechci dál přihlížet jak se můj jediný rodič, sám "dobrovolně" zabíjí.

Už vážně nevím jak jí mám pomoci, v současné době přemýšlím o nařízení léčby soudem nebo něčem takovém, ale vím, že pokud nebude chtít sama, tak to bude asi nejspíš zbytečné Ale asi to nebude tak jednoduché, protože mám ještě mladšího nezletilého bratra. Ráda bych se chtěla zeptat, kam bych se měla obrátit a hledat pomoc jak z téhle situace ven.

Předem děkuji za jakoukoliv odpověď
Pavla
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29710
Re: Máma alkoholička Před 8 rok, 8 měsíce  
Pavlo,pokud "nezabrala" x krat kecba,je to slozite.Mohu se zeprat,kolik Ti je?Pises o nezletilem bratrovi,takze predpokladam,ze Ty jsi zletila...Pises;ze jsi polovicni sirotek...Je tam nekdo (pribuzny),kdo o tomto problemu vi,s kym se muzes poradit?A co na to rikaji?Jak vypadaly nasledne lecby (po prvni),byla jsi s nekym z leceben v kontaktu?Byva to tak...Jen nechapu,ze si problem nepripousti.Byla preci 3 x lecena..."Dobrovolne"?A co se tyka sebevrazednych myslenek...muze to byt prvotni psychicky problem,"umocneny" alkoholem.Nikdy u psychiatra ci osychologa nebyla?Ani " v a po" lecebne?Omlouvam se za sve otazky...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29711
Re: Máma alkoholička Před 8 rok, 8 měsíce  
Pavlo, nemůžeš dělat skoro nic.Soud nařídí léčbu, až matka spáchá trestný čin pod vlivem, jinak ne.Když půjdeš na sociálku, kvůli bráškovi, může on skončit v domově, možná by to bylo pro něj lepší, a máma by se lekla uvědomila si konečně svůj problém.Nevíš, proč chodila na léčení?Jakou měla motivaci?Ona ví moc dobře, do čeho padá, vzdala život, vybrala si alkoholickou cestu, bude jen horší, bráška je ohrožený.Zkus napsat na Al-Anon, pro příbuzné alkoholiků-www.alanon.cz, nebo DDA-Dospělé Děti Alkoholiků-tel.Hela 602621117, kéž by jsi našla u nich nějakou radu, pomoc, jsi hodná sestra i dcera.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29713
Re: Máma alkoholička Před 8 rok, 8 měsíce  
Vůbec se neomlouvejte za tolik otázek, já jsem už naprosto zoufalá mámě je 39, bratrovi bylo 15. Nejbližší příbuzní o tom samozřejmě ví a jsou stejně zoufalí jako já, vše se snažíme řešit společně, ale už vážně nevíme na koho se obrátit. Na prvním léčení byla když jsem měla asi 8 let, takže si z toho už moc nepamatuji, druhé léčení bylo tak trošku pod nátlakem, protože bylo po smrti táty a chtěli jsme aby měla nějakou motivaci s tím něco dělat (nás), třetí léčbu nedokončila kvůli problémům s vnitřním řádem léčebny (chybělo jí asi 14dní). Po návratu z druhé léčby docházela k psycholožce, ale podle ní si spolu nesedli, protože se jí ptala jestli požila alkohol nebo ne a to jí právě vadilo.
Pavla

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter