Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...78910111213...15
Dolů
Téma: přítel alkoholik
#30512
Re: Přítel alkoholik Před 8 rok, 7 měsíce  
Uteč, takhle se budeš jen trápit, opravdu. Já mám tohle s tátou, nedokážu ho jen tak nechat a celý můj život se točí kolem něj. Teď snad abstinuje, ale jestli do toho vlítne znovu,končím s ním. Oni si na to musí přijít sami, řeči okolí moc neřeší Jestli to jen trochu jde tak zdrhni, vážně, jde o tebe...
Martina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30513
Re: Přítel alkoholik Před 8 rok, 7 měsíce  
Až bobina dostane po tlamě od ožraly tak jí to snad dojde. Titulů může mít kolik chce, má alkoholem zatemněný mozek, nenadělá s ním nic. Vždyť jiných slušných chlapů je! Takhle si podělat život?
Milena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30514
Re: Přítel alkoholik Před 8 rok, 7 měsíce  
Milena napsal:
Až bobina dostane po tlamě od ožraly tak jí to snad dojde. Titulů může mít kolik chce, má alkoholem zatemněný mozek, nenadělá s ním nic. Vždyť jiných slušných chlapů je! Takhle si podělat život?
To by byla asi ta poslední kapka ......
bobina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30621
Re: Přítel alkoholik Před 8 rok, 6 měsíce  
Bobino, jsi velmi hloupá, když čekáš, až dostaneš po tlamě. Zničíš si život, to Ti můžu garantovat.
Darja

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31725
Partner alkoholik? Před 8 rok, 4 měsíce  
Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Jsem s partnerem 5 let, máme tříletého syna a svého partnera stále miluji. Ale dle mého názoru má problém s alkoholem. Hodně pil když jsme se seznámili, já prakticky každý víkend také. Jenže pak jsem otěhotněla, čekali jsme rodinu, tudíž jsem si myslela, že se něco změní. Změnila jsem se bohužel pouze já, partner i nadále pil, 3x přišel o řidičák za alkohol a v pití pokračuje stále. Protože to pro mě už bylo neúnosné, dohodli jsme se na 4 dnech kdy může pít a že 3 dny v týdnu bude střízlivý. Ani to nedokázal dodržet, nacházím různě poschovávané lahve od vína, piva atd. Když má dny kdy "může" pít, opije se velice rychle, aby prý dohonil ty dny co nepil. Já už nevím jak dál, syna má rád, po alkoholu není agresivní, ale já to nedokážu jen tak přecházet. Chtěla bych mu nějak pomoci, ale on si problém nepřipoští a dle jeho slov pije a co jako.. Jak ho přimět otevřít oči, aby viděl to, co vidím já? Nebo jsem jen zbytečně kritická?
Děkuju za každou radu, nebo názor
Veronika
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31728
Re: Partner alkoholik? Před 8 rok, 4 měsíce  
No co k tomu říct....je to popsáno už mnohokrát...otevřít oči....já pochopil, že je zle až v léčebně....jiný až ho vyhodí z práce....od rodiny.....jiný nikdy
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31735
Re: Partner alkoholik? Před 8 rok, 4 měsíce  
Ahoj Verčo,

ze tvého příspěvku je zřejmé, že se svým mužem prožíváš život jinak než by se odvíjet měl. Máte jistě krásného synka a je tedy namístě něco změnit. Pokusil bych se na tvém místě začít hledat ve vodách vašeho seznamování, kdy pití jistě bylo až na posledním místě. Pokusit se ho vzít se synem třeba na procházku, při té příležitosti s ním začít mluvit o alkoholu, jako o droze, která může být klidně později příčinou rozvodu, pokud se s pitím nepřizpůsobí rodině, že existuje pomoc …
Uvidíš jeho reakci, horší je ovšem to, že pokud si bude stát stále za tím, že s alkoholem problém nemá a že příčina jeho pití je tam a tam a tam …. Je na světě docela velký problém pro rodinu.
Pokus se to s ním po dobrém rozebrat a klidně ho přiveď na tyto stránky o alkoholu, ať si něco počte, nebo klidně napíše.

Ozvy se jak si dopadla, s pozdravem… L
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31744
Re: Partner alkoholik? Před 8 rok, 4 měsíce  
Ladislave..... "uvidíš jeho reakci"... tak jeho reakci už viděla. Píše, že si problém nepřipouští, že prostě pije a co jako. A zřejmě pije celý život, to bude velký problém ho přesvědčit. Problém pro rodinu, jak píšeš.
Veroniko, pokud opravdu chceš, aby se něco změnilo, bude si muset partner vybrat mezi alkoholem a rodinou. Říká se tomu myslím metoda tvrdé lásky. To znamená pokud budeš chtít přestat a budeš se léčit, pomohu ti, budu stát na tvé straně, v opačném případě zůstáváš sám. A tohle ale důsledně dodržet !
Pokud mu budeš mávat před nosem papírama o rozvodu a pak ten návrh pětkrát stahneš, nebude to pro něj už hrozba. Přemýšlela jsi už o odchodu? Měla bys kam jít, uživila bys sebe a dítě? Pokud ano a jsi rozhodnutá manželův postoj změnit, tedy spíše pokusit se ho změnit, a jsi připravená i na (dost pravděpodobnou) možnost, že zůstaneš s dítětem sama, budeš mu muset dát nůž na krk. Léčebna (protože sám už to těžko zvládne) nebo my. A tohle dodržet.
V opačném případě budeš muset žít vedle alkoholika, jehož stav a intenzita pití se bude stále zhoršovat a váš syn se na to bude dívat (hlavně si proboha do této situace nepořizujte další dítě). Zkus vyhledat nějakou skupinu Al-annon, tj. skupinu pro příbuzné a blízké alkoholiků, ale řeknou ti tam myslím něco podobného. Neexistuje žádný zázrak, žádná formulka, kterou bychom ti tady poradili jako zaklínadlo. Tvůj manžel v tom lítá hodně a musí chtít SÁM přestat. Kvůli tobě a synovi, ale především kvůli sobě. Pokud chtít nebude, žádná síla na světě s ním nepohne. A sama ze své zkušenosti ti říkám, že alkohol v životě alkoholika je tak mocný démon, že často vítězí nad vším.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31745
Re: Partner alkoholik? Před 8 rok, 4 měsíce  
Reminiscence zdravím tě,

zpočátku bych nešel takto tvrdě, hned hrozba rozvodem, Verča píše, že než otěhotněla pila s ním a také toto: " Jsem s partnerem 5 let, máme tříletého syna a svého partnera stále miluji." syna má rád, po alkoholu není agresivní "
Vlastně mu alkohol omlouvá, bude to těžké, oba víme co přijde když ji neposlechne.
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31749
Re: Partner alkoholik? Před 8 rok, 4 měsíce  
Po dobrém, rozmluvami jsem to zkoušela snad už milionkrát. Nad odchodem jsem už přemýšlela a poslední dobou přemýšlím stále častěji. určitě nechci aby v tomhle náš syn vyrůstal. Oporu mám překvapivě v tchýni, její manžel a partnerův otec byl alkoholik. Jenže ten když se napil tak pak přišel domů a zbil je. Což by měl být odstrašující případ, paradoxně tím mimo jiné partner omlouvá své pití, že není alkoholik, protože nás nemlátí. Bydlíme na malé vesnici, ostatní taky chodí na pivo, tak prý proč on by nemohl. Číst cokoliv nechce, když navrhnu nějaké sezení nebo poradnu, tak se začne smát a že jestli chci tak si tam klidně skočí, což si myslím že taky nemá smysl pokud tam půjde kvůli mně a ne kvůli sobě. Byli jsme v manželské poradně jednou a po té zkušenosti jsem celkem skeptická, řešili jsme tam mimo jiné i problém s alkoholem a partner to podal tak, že si občas v pátek zajde do hospody na pivo, že je to jinak mě poradce nenechal ani vysvětlit a ještě partnera utvrdil v tom, že je to v pořádku.
Jen se bojím, že když odejdeme, tak to bude spíš horší než lepší, že začne pít ještě víc. A dokázat člověka po nějakých 16 letech pití že to takhle není v pořádku je asi nad moje síly
Veronika
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...78910111213...15
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter