Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Matka v akutním relapsu
#32194
Matka v akutním relapsu Před 8 rok, 2 měsíce  
Dobrý večer,
včera jsme se strýcem zjistili od jejích kolegů, že matka nedochází týden do práce. Leží doma, upijí se a v práci za sebou nechala výmluvu na střevní potíže.
Nejdříve jsme jí domlouvali telefonicky aby vystřízlivěla a ozvala se do práce, nejlépe tam šla. To nezabralo. Dnes opět vypila půlitr vodky.
Se strýcem jsme se domluvili na intervenci, odvezli jí z bytu vytvořili "čistý dům" a já u ní hlídkuji.
Na zítra máme domluvenou schůzku v centru pro léčbu alkoholismu. Nevím jestli stihne do té doby vystřízlivět. Pila cca týden v kuse, podobné množství denně.

Mohu Vás kdo s podobnou situací máte zkušenosti poprosit o další rady jak postupovat? Zda jí v jejím stavu můžu nějak dál pomoci (liju do ní vincentku, narval jsem do ní pastilku vitamínů, snažím se do ní dostat cukr v mandarinkách, upijí bylinný čaj) nevím co funguje, nebo naopak stav stěžuje...

Momentálně probíhají abstinenční příznaky ve kterých má zimnici. Z jejího dechu je cítit aceton. často chodí na záchod. Za poslední hodinu se jí pomalu zlepšila motorika už se nemotá, mluví méně blábolivě ale často prohlásí "potřebuji se napít, nedokážu usnout bez prášku"
Za jakoukoliv radu budu rád.

Blíže k situaci: spouštěčem relapsu jsou vánoce, na které se váže tragická rodinná událost, kdy jsme přišli o babičku. Náš dnešní kontakt začínal s matčiným častým hysterickým zvoláváním že "chce maminku." Jeden relaps proběhl před dvěma roky. S alkoholem pak skončila sama a "šla nahoru" u psychiatričky byla chválená, sama mluvila o nové radosti ze života. Je v péči psychiatra, ale poslední jejich schůzka proběhla dle slov matky před měsícem. Dnešní situace je i kombinací povýšení, v práci ovšem přišel stres a odloučení od nových kolegů. Dalším silným faktorem je exekuce, kterou má matka kvůli dluhům po babičce obestavěný plat. No... není toho málo, ale strýc se nevzdává a bojuje, matka pod náporem stresu upadá. Hrozně bych si přál abychom to zvládli ambulantně, s terapií (rodinnou, docházkovou) ale nevím, možná je vám jasné že to nedáme. Ale já chci věřit v nějakou její vnitřní sílu. tak mě z toho klidně i vyveďte a natvrdo mi řekněte co mám dělat. Děkuji Vám.
Jarda
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32196
Re: Matka v akutním relapsu Před 8 rok, 2 měsíce  
Vy ji nemůžete držet proti své vůli nikde, to můžou je ve zdravotnických institucích. Dejte jí třeba za den 3 piva, aby neměla např. epilepťák a zkuste ji přemluvit k léčení. Nebo jí zavolejte dobré kamarádky.
Ondra
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32197
Re: Matka v akutním relapsu Před 8 rok, 2 měsíce  
Z vlastní zkušenosti bych jí tři piva nedával. Potřebuje Draslík,vitamín B complex a horčík.Na cukr z mandarinek se vykašlete. Dávejte jí med. Lžičku klidně co hodinu.Med je dobrej na zastavení průjmu, protože jistojistě nic za tejden nesnědla... To jí zbaví, nebo zmírní abstinenčních příznaků. Po týdnu kalení by se také mohla dočkat deliria tremens. Pokud nepomůže výše zmíněná kombinace minerálů a vitamínů, volat sanitku.

A také podle mého názoru ne Vincentku. Tu mi v lékárně nedoporučili právě, když jsem kupoval draslík. Koupil bych jí Magnesii kvůli horčíku. Jinak všechny minerály, které jsem zmínil, včetně béček plus milionu dalších jsou v kyselém zelí. Mnoho štěstí. Na vlastní kůži jsem si po hrozivějších chlastačkach tyhle stavy procházel a vím o čem mluvím.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32200
Re: Matka v akutním relapsu Před 8 rok, 2 měsíce  
no podle mě ten stav je na odvoz na pohotovost na psychiatrii - hrozí epilepsie nebo i delirium...tam už si s tím odvykacím stavem poradí, a je hlavně pod dozorem lékařů 24-hodin denně -- to zaprvé a za druhé, pokud je to relaps, musí absolovovat novou odvykací léčbu - jiná cesta není --- evidentně to ambulantně nezvládá
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32201
Re: Matka v akutním relapsu Před 8 rok, 2 měsíce  
No s těma vitamínama to bych moc nepřeceňoval...jejich účinek se projeví až za delší čas, určitě nevyřeší akutní problém......kysané zelí....tam nejde o vitamín, ale o úpravu prostředí v žaludku....taky se jedli zavináče...kyselá ryba. Věřil bych spíš tomu pivu.
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32202
Re: Matka v akutním relapsu Před 8 rok, 2 měsíce  
v nemocnici by jí dali ke zmírnění absťáku diazepam nebo heminevrin, zkuste sehnat, teda heminevrin asi neseženete, ale třeba ten diazepam, nebo lexaurin3, neurol1mg, dávat 3x denně. Aby nepřešla do deliria nebo neměla epileptický záchvat. Pokud už si myslíte, že by nic nenadýchala, obvolejte detoxy a léčebny, kam by ji byli ochotni vzít. V nejhorším případě umístit na psychiatrii. Pak bude záležet, co ona bude chtít. Jestli bude chtít znovu navázat na abstinenci a bude si věřit, nechala bych jí možnost zvládnout to doma s ambulantním léčením, ale při prvním klopýtnutí do léčebny.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32203
Re: Matka v akutním relapsu Před 8 rok, 2 měsíce  
Být váma nechám na ni jak se k tomu postaví. Taky jsem alkoholik a piju a trochu sem se díval na zákony a jako alkoholika mě nemůžou nikde držet dýl jak 2 dny. Nemůžete nikoho zbavit svéprávnosti když záměrně neohružuje sebe a nebo své okolí a ještě když nekrade.
Ondra
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32204
Re: Matka v akutním relapsu Před 8 rok, 2 měsíce  
moc Všem děkuji za jejich názory a rady. Po prozvracené noci a roztřeseném ránu jsme navštívili ve 13h. centrum ambulantní péče. Zde se matka zapsala a další schůzku má ve čtvrtek. Mluvíme spolu, hledáme spouštěč, diskutujeme. Podporuji.

Vnímám velký rozdíl mezi omezením svobody a nutnou pomocí v zamezení přístupu k alkoholu. Upřímně mám ze sebe a svého činu dobrý pocit a rozhodně ho nelituji. Jsme za akutními abstinenčními příznaky. Matka vystřízlivěla a přijímá potravu a tekutiny. Koupili jsme magnézium a léky na podporu funkce jater. Doufat můžu v to, že její slova že to chce řešit jsou pravdivá. Uvidíme. Budeme spolu ještě zítra, pak mě střídá strýc. S dovolením budu informovat i o dalším vývoji. Velmi mi pomáhá alespoň takhle to s někým sdílet.
Jarda
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32205
Re: Matka v akutním relapsu Před 8 rok, 2 měsíce  
Jarda napsal:
moc Všem děkuji za jejich názory a rady.
S dovolením budu informovat i o dalším vývoji. Velmi mi pomáhá alespoň takhle to s někým sdílet.


Jaro,

...oceňujem Tvoj/Váš pragmatický prístup a držím palce!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32206
Re: Matka v akutním relapsu Před 8 rok, 2 měsíce  
Pro Jardu,
se zájmem sleduji jak jste se k tomu postavil a máte oprávněně dobrý pocit ze sebe a z toho co činíte, kdyby jste nezásahl mohlo to dojít i k horšímu stadiu.
Doufám, že maminka této pomoci využije jako další start a chytne se jí.
Ty výčitky se selhání jsou děsné, znám je, když jsem se xkrát pokoušela a padala zpět...
Hlavně nerezignovat a znovu hledat cestu ven a nacházet opětovně spůsoby jak do toho taky zase nespadnout.
Budu ráda, když dáte vědet jak pokračujete .
Rovněž i já Vám vzkazuji držte se a mamince taky přeji aby nabrala správný směr a využila k tomu všech možností a podanou pomocnou ruku.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter