Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: žít s manželem alkoholikem?
#32711
Re: žít s manželem alkoholikem? Před 8 rok  
Ahoj,

nebudu Ti tady psát, že se máš okamžitě rozvést, protože jsem byl ještě nedávno v roli Tvého manžela a kdyby ode mě žena odešla, upil bych se.

Ale je jedno je jisté a to, že alkohol dostal Tvého muže. Jediná možnost je si myslím přestat pít. Jak toho dosáhnout nechám na Tobě. Pochybuji, že jsi s ním o Vaší situaci a Tvých pocitech nemluvila. Jenže mluvení s alkoholikem je ztráta času, kor, když si myslí, že to má pod kontrolou. Ukaž mu toto forum. At si počte jak to probíhá, jak to končívá. Měl by pochopit, že jiná možnost, než přestat pít neexistuje. Když to nepochopí, veškerá Tvá snaha marná.

Mimochodem deprese alkoholika a bouchačka ve skříni... smrtonosná kombinace.

Přeji hezké nejen jaro.

Včelař
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51782
Re: žít s manželem alkoholikem? Před 5 rok, 5 měsíce  
Dobrý den, skoro jako bych ten příspěvek psala já. Jsem ve stejné situaci a je nás tady takových očividně víc. Příběhy manželek alkoholiků jsou jako přes kopírák - bohužel.
Manžel je alkoholik. Nyní je ve fázi, kdy denně za odpoledne vypije půl litru tvrdého + nějaké to pivo a někdy i víno, o víkendu víc. Pije jakoby tajně, lahve schovává. Práci má - zatím. Skoro nejí, hodně spí, nemá žádný koníček ani kamarády, nejeví zájem o cokoli, je často vzteklý, rozbíjí věci, všechno je problém ... třesou se mu ruce (po příjezdu z práce, než se napije), trpí průjmy. Stává se z něho troska. Léčit se nechce. Zkoušela jsem to po dobrém i po zlém. Marné. Jeho mozek zcela ovládl alkohol. Vím, že, aby se něco změnilo, musel by chtít sám - což nechce.
Řešením by bylo odejít, bohužel to není tak jednoduché...
Ale proč jsem se rozhodla na toto fórum napsat: váš příspěvek jste psala před více jak dvěma lety, zajímalo by mě, jaké měl/má váš příběh pokračování. Je to již delší dobu, nevím jestli na tyto stránky ještě chodíte.
Budu proto ráda, když napíše kdokoli, kdo byl ve stejné situaci před x lety, jaký to mělo vývoj, jak to dopadlo, popř. jestli něco pomohlo, aby alkoholik sám chtěl přestat pít.
Já jsem zatím na nic nepřišla, buď odejít nebo zůstat a pokusit se sama žít si svůj život. Ale je to někdy těžké ....
Jana
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51784
Re: žít s manželem alkoholikem? Před 5 rok, 5 měsíce  
Jana napsal:
Dobrý den, skoro jako bych ten příspěvek psala já. Jsem ve stejné situaci a je nás tady takových očividně víc. Příběhy manželek alkoholiků jsou jako přes kopírák - bohužel.
Manžel je alkoholik. Nyní je ve fázi, kdy denně za odpoledne vypije půl litru tvrdého + nějaké to pivo a někdy i víno, o víkendu víc. Pije jakoby tajně, lahve schovává. Práci má - zatím. Skoro nejí, hodně spí, nemá žádný koníček ani kamarády, nejeví zájem o cokoli, je často vzteklý, rozbíjí věci, všechno je problém ... třesou se mu ruce (po příjezdu z práce, než se napije), trpí průjmy. Stává se z něho troska. Léčit se nechce. Zkoušela jsem to po dobrém i po zlém. Marné. Jeho mozek zcela ovládl alkohol. Vím, že, aby se něco změnilo, musel by chtít sám - což nechce.
Řešením by bylo odejít, bohužel to není tak jednoduché...
Ale proč jsem se rozhodla na toto fórum napsat: váš příspěvek jste psala před více jak dvěma lety, zajímalo by mě, jaké měl/má váš příběh pokračování. Je to již delší dobu, nevím jestli na tyto stránky ještě chodíte.
Budu proto ráda, když napíše kdokoli, kdo byl ve stejné situaci před x lety, jaký to mělo vývoj, jak to dopadlo, popř. jestli něco pomohlo, aby alkoholik sám chtěl přestat pít.
Já jsem zatím na nic nepřišla, buď odejít nebo zůstat a pokusit se sama žít si svůj život. Ale je to někdy těžké ....


Myslím, že rozvod bude jediné a nejlepší řešení.
Twist Kart
Junior Boarder
Příspěvky: 21
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51787
Re: žít s manželem alkoholikem? Před 5 rok, 5 měsíce  
..jen napíšu,jak jsem to měl já.Manželka se mnou vydržela dvě léčby,nějaké detoxy,zlatá holka..Když se pak s dcerkou rozhodly,že mě nechtějí nadále ve svých životech,jelikož jsem se napil aji po druhé léčbě,tak přišel rozvod,a já opravdu od nich odešel.Tím začalo období,kdy jsem se z toho fakt dostal,a abstinoval od té doby šest let.Je ale pravda,že nějakou dobu mě držela naděje,že se k sobě vrátíme,pokud budu abstinovat,normálně žít,ale už k tomu nikdy nedošlo.Čas,a jak šel život,nás už nedal dohromady.To je jedno.Dodnes to moc dobře nechápu,ale jak jsme byli spolu,jenom jsem sliboval,ale nedokázal nic.Zachytil jsem,že chceš spíš zůstat a žít po svém,no,nevím,spíš se hlavně připrav,že on svůj pád nemusí třeba přežít,jipky,záchytky,a taky to ještě může chvilku trvat než se propije.Já bych zdrhal.
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51789
Re: žít s manželem alkoholikem? Před 5 rok, 5 měsíce  
zdenek.dry napsal:
..jen napíšu,jak jsem to měl já.Manželka se mnou vydržela dvě léčby,nějaké detoxy,zlatá holka..Když se pak s dcerkou rozhodly,že mě nechtějí nadále ve svých životech,jelikož jsem se napil aji po druhé léčbě,tak přišel rozvod,a já opravdu od nich odešel.Tím začalo období,kdy jsem se z toho fakt dostal,a abstinoval od té doby šest let.Je ale pravda,že nějakou dobu mě držela naděje,že se k sobě vrátíme,pokud budu abstinovat,normálně žít,ale už k tomu nikdy nedošlo.Čas,a jak šel život,nás už nedal dohromady.To je jedno.Dodnes to moc dobře nechápu,ale jak jsme byli spolu,jenom jsem sliboval,ale nedokázal nic.Zachytil jsem,že chceš spíš zůstat a žít po svém,no,nevím,spíš se hlavně připrav,že on svůj pád nemusí třeba přežít,jipky,záchytky,a taky to ještě může chvilku trvat než se propije.Já bych zdrhal.

Mohu se zeptat, jak za jak dlouho jsi se napil po první a po druhé léčbě?
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51790
Re: žít s manželem alkoholikem? Před 5 rok, 5 měsíce  
Po první to byly měsíce,po druhé hned.Tak nějak.Asi jsem byl řádně zaplísněný
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51792
Re: žít s manželem alkoholikem? Před 5 rok, 5 měsíce  
zdenek.dry napsal:
Po první to byly měsíce,po druhé hned.Tak nějak.Asi jsem byl řádně zaplísněný

A po třetí léčebně se držíš 6 let? Chápu to správně?
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51794
Re: žít s manželem alkoholikem? Před 5 rok, 5 měsíce  
..nechápeš to správně,ale to je jedno,nechce se mi to tu znova vypisovat,ani to sem nepatří.Já nepil 2006 až 2012
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51798
Re: žít s manželem alkoholikem? Před 5 rok, 5 měsíce  
zdenek.dry napsal:
..nechápeš to správně,ale to je jedno,nechce se mi to tu znova vypisovat,ani to sem nepatří.Já nepil 2006 až 2012

Chápu, takže od roku 2012 zase piješ, po šestileté pauze.
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51799
Re: žít s manželem alkoholikem? Před 5 rok, 5 měsíce  
..jo,a teď už mám zas další pauzu (smajlík)
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter