Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Matka alkoholička, nevíme co dělat dál
#35396
Re: OPRAVDU NEVÍM Před 7 rok, 8 měsíce  
Zdravím,
maminka by měla zajít za praktickou lékařkou, ta ji v tomto ohledu nasměruje.
Musí to chtít , ale Vaše maminka sama. Jinak je to o ničem.
Pro Vás doporučuji vyhledat Al-Anon-je to združení rodiny a přátel alkoholiků.
Maminku zřejmě nasměruje praktická lékařka i na AA a navrhne tu ambulatní léčbu.
To je psycholog a podobně. Možná i léčebnu.
Přeji Vám hodně sil!
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57358
Re: Matka alkoholička, nevíme co dělat dál Před 4 rok, 3 měsíce  
Pěkné odpoledne, člověk by si jen těžko někdy představil, že bude řešit alkoholové problémy své mámy. Moje máma má s alkoholem problém už celkem dlouho, (víc jak 12 let) ale posledních pár let se k tomu nabalil problém s játry což je samozřejmě pochopitelné a taky to, že jsem zjistila, že pije alpu-60% alkohol a piva. Ráno si místo snídaně dá pivko a může nějak fungovat. Pracovala většinou za barem, nebo pak později v kuchyni. Začala střídat pracovní místa a pochopitelně teď už to na ní musí poznat každý, nehledě na to, že je to cítit. Je bez práce a před pár měsíci přišla o řidičské oprávnění s 2,8 promile, pak jela dál a zastavila ji znovu hlídka asi za půl hodiny a nadýchala 2,9 promile. Dala jsem ji na výběr, půjdeš se mnou na sezení k psychiatričce se specializací na alkohol nebo se mami zkrátka nebudeme vídat. Mamka souhlasila, ale protože objednání bylo až za měsíc, vyslechla jsem si milion telefonátů (protože s mamkou nebydlím) co se tam jako bude řešit, k čemu to jako bude, a bla, bla, bla. Na sezení jsme jely, doktorka i sestra mamce řekly, že je to na ni vidět a je to i cítit a daly ji na výběr, buď bude chtít sama a bude docházet na terapie nebo nebude. Sestra mi řekla, že se s ní o tom nemám bavit do doby než mamka začne sama, jenže to byl evidentně problém, mamka mi to začala vyčítat, že jsem se jí na nic neptala a proč a bla, bla, bla. Takže telefonáty k čemu to jako bylo, že doktorka je beztak alkoholička a samé směšné připomínky. Mamka stále pije, slyším to od prvního slova našeho telefonátu. Bojím se o její zdraví a celkově jsem už vyčerpaná. Stále dávám energii někam kde o to nikdo nestojí. Má v dosahu babičku, která jí finančně podporuje což je sice strašně pěkné, ale za mě pokud mamka nechce pomoc tak ji pomoct nemůžu. A dávat jí finance je to nejhorší co můžeme dělat. Dnes jsem se už rozhodla, že se s mamkou přestanu stýkat. Dnes už jsem neměla možnost jí to říct, protože měla zase popito, ale řeknu jí své stanovisko a ostatní je na ní. Máte nějaký jiný nápad?
Michaela
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 11/12/2019 17:00 Provedl: Mish. Důvod: Alpa-60% alkohol (úprava v textu)
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57359
Re: Matka alkoholička, nevíme co dělat dál Před 4 rok, 3 měsíce  
Ahoj Miso, ja stojim na te druhe strane. Jsem ta pijici matka.
Mam dve deti. 26 a 30 let. Nepuju 7 mesicu a par dni.
Prestala jsem driv nez mi stacily neco vycist.
A myslim, ze jedino to, ze deti se prestanou s matkou stykat, ji muze privest k rozumu.
Jestli nepomuze tohle, tak nevim co jinyho.
Hodne stesti
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1214
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57361
Re: Matka alkoholička, nevíme co dělat dál Před 4 rok, 3 měsíce  
Moc děkuji Eriko za postřeh, právě se chystám to mamce říct. Nabízím jí pomocnou ruku, ale chtít musí ona sama.
Michaela
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57362
Re: Matka alkoholička, nevíme co dělat dál Před 4 rok, 3 měsíce  
Miso, mas uplnou pravdu. Musi chtit sama. Jinak ji treba muzete " lamat ruce" a nebude to k nicemu, jestli fakt nebude sama souhlasit.
Preju opravdu hodne stesti a aby to dopadlo slusne az dobre.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1214
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57363
Re: Matka alkoholička, nevíme co dělat dál Před 4 rok, 3 měsíce  
Sylvi, nelépe asi obvodní lékař a ten Vám poradí jak postupovat dál. Jinak jsou různé P-centra nevím odkud jste. Nebo AA, což jsou anonimní alkoholici a podobně. Držte se
Michaela
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57364
Re: Matka alkoholička, nevíme co dělat dál Před 4 rok, 3 měsíce  
story pokračuje, s mamkou jsem dnes mluvila, oznámila jsem jí, že pokud dává přednost alkoholu přede mnou a před léčbou, že mě to moc mrzí, ale já já dál nechci vídat a kontaktovat do doby než nastoupí léčbu. Věřte mi, že v mých 35 letech kdy mamce je 55 je to pro mě dost silné a tvrdé rozhodnutí, ale po tolika letech přemlouvání, přesvědčování, naléhání, radám, prosbám, a já nevím čeho jsem došla já na své samotné maximum co tomu můžu dát. Jsem unavená, vyčerpaná a demotivovaná cokoli s ní řešit. To že jsem u všeho nakonec byla za největšího kreténa to člověk nějak přejde, ale její stanovisko, že všichni okolo jsou vlastně nejhorší a ona nechápe proč si nemůže sehnat práci ji vůbec nedochází. Bylo to těžké, ale mé rozhodnutí jí teď musí něco říct. Jestli se zamyslí a začne jednat bude mým největším dárkem pod stromeček, jestli ne ... to se pak uvidí co bude dál. Klidný den
Michaela
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57365
Re: Matka alkoholička, nevíme co dělat dál Před 4 rok, 3 měsíce  
Krok spravnym smerom. Teraz to uz len dodrzat a nenechat sa obmakcit, kym naozaj neprestane slopat. Snad pride ku zmyslom.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#57410
Re: Matka alkoholička, nevíme co dělat dál Před 4 rok, 3 měsíce  
Ahoj, Rad by som vedel ako ste prezili sviatky..
Boris
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57455
Re: Matka alkoholička, nevíme co dělat dál Před 4 rok, 3 měsíce  
Boris napsal:
Ahoj, Rad by som vedel ako ste prezili sviatky..
Boro,

..."každý, kto píše = prežil!!!"
(...A TO je to najdôležitejšie!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter