Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Manžel agresivní alkoholik
#34812
Manžel agresivní alkoholik Před 7 rok, 10 měsíce  
Ahoj všem,
moc prosím o pomoc a vaše zkušenosti.
Jsme s manželem spolu přes 12let a máme 10letou dceru. Vždycky se rád napil. Měl takové "chlastací období", kdy třeba pár dní pil a pak byl zase na dlouho klid. Bohužel postupem času tyto cykly začaly nabírat na intenzitě - delší období kdy pil, více a více alkoholu a s tím samozřejmě spojené i horší přestávání, abstinenční příznaky atd.
Teď jsme měli období kdy 9 měsíců nevypil ani kapku a pak mi jednou volal do práce, že si jde dát do vinárny dvojku vína. Říkala jsem mu, ať v žádném případě nechodí, protože dobře víme, jak to končí, ale bohužel bez úspěchu. Tentokrát to ale nabralo takové obrátky, jako nikdy. V lihu byl už druhý den, od té doby vypije každý den láhev tullamorky, k tomu aspoň litr vína a když mu dojdou zásoby, tak vypije cokoliv co je po ruce. Jeho dny vypadají prakticky tak, že celý den tráví pitím a spaním. Trvá to už dva týdny v kuse, střízlivý není téměř nikdy.
Před týdnem se ke všemu přidala ještě agresivita, nejdřív když jsem ho odvážela z hospody domů, tak mě chytl pod krkem a doma mě pak ještě kopnul. Za další dva dny mě udeřil do obličeje, protože jsem odmítla provádět nějaké erotické praktiky, které si usmyslel..... utekla jsem do kuchyně a křičela, zase mě chytil pod krkem, ale nakonec mě uslyšela tchyně a přišla, tak mě pustil. Předevčírem jsem ležela v posteli a přišel a začal mi z ničeho nic říkat, že pro něj musím udělat všechno a jestli nesplním všechny jeho příkazy, tak že mě tak zmlátí, že mě nepozná a že mě bude mlátit na dovolené, kam máme jet. Nakonec přišla dcera, protože ho slyšela a bála se, dělal jako by nic. Řekl jí, že dnes budu spát u ní, aby se nebála, nicméně asi za deset minut přišel do pokoje, že si mám jít lehnout k němu, odmítla jsem, nejdřív mi dal ránu pěstí do nohy, pak zezadu do hlavy a nakonec předstíral, že si jde sednout k dceře a dal mi pěstí do obličeje, nechtěl nás pustit pokoje, ale nakonec se mi podařilo vzít telefon a utéct s dcerou do koupelny, kde jsme se zamkly a zavolaly policii. On utekl. Já jsem s dcerou odjela k rodičům.
Mám z něj hrozný strach, ten výraz co měl v očích byl úplně nepříčetný, nebyl to on, jako nějaký šílenec.
Přitom nikdy v životě, za celých 12let se mě nedotknul, násilí na ženách vždycky hrozně odsuzoval, všechno to dělá alkohol.
Bojím se ho a nehodlám se k němu vrátit, ale přesto je mi ho líto, protože vím, že takový normálně není a že když s pitím nepřestane, nemusel by to přežít.
Zkoušela jsem všechno možné, promluvit mu do duše, když měl světlou chvilku, pohrozit odchodem, ale vše bez úspěchu. Pokaždé slíbil, že přestane, vydržel třeba půl dne nepít, ale pak se začal strašně třást, neskutečně se potit a byl celý rudý, že jsem myslela, že to s ním sekne - takže samozřejmě nevydržel a dal si panáka a do večera z toho byla vypitá lahev. Vždycky říká, jak nás miluje, a že jsme celý jeho život, ale pak se stejně napije a je se vším konec....
Potřebovala bych poradit, co se dá dělat? Máte zkušenost jak a proč jste se z toho dostali? Co pro vás byl impulz přestat?
Jak jsem psala výše, vracet se k němu nechci, bojím se ho, ale prožila jsem s ním hodně let a je to otec mé dcery a nemůžu se dívat, jak se tahle ničí a je z něj taková příšerná troska.
Budu ráda z každou radu.
S
yet ooo
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34814
Re: Manžel agresivní alkoholik Před 7 rok, 10 měsíce  
Ahoj Simono. Minulý rok jsem byl úplně na stejné pozici jako Tvůj manžel. Všechno lautr samý, jen agresivní jsem nebyl. Jediná možnost pro něj je přestat pít. Věřím, že má brutální absťáky spojený s halucinacema. Pokud je to v takový stavech takový rabián jak píšeš, tak při sebemenším pokusu bych volal policii, nebo prostě uteč úplně pryč. On dřív nebo později bude muset přestat chlastat - zřejmě mu dojdou peníze. Pak asi bude zralej na detox - sanitu.
Každopádně bych zvážil možnost úplného odstěhování se od něj. Je to hnus, co Ti radím, protože já měl to štěstí, že žena na mě koukala tak jako koukáš ty. Sice naštvaná, ale s lítostí. Já jí nebyl, ani se s ní nehádal. Byl jsem duševně úplně někde jinde. Též jsem vždy obě svoje holky miloval, ale stejně jsem je trýznil. Nebylo v mých silách tomu zabránit. Viz. moje předchozí příspěvky.

Každopádně, ale v případě jediného ataku volej policii a až nebude doma, uteč - máš-li kam. Jinak tu radila Stopka Al-anon. Tvůj muž, pokud nepřestane bude do roka pryč.

Hrozný co ten chlast způsobí v hlavě relativně normálních lidí.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34816
Re: Manžel agresivní alkoholik Před 7 rok, 10 měsíce  
Děkuju za reakci.
Od toho posledního ataku jsem zavolala policii a s dcerou jsem odjela k rodičům, domů se bojím. Protože když si vzpomenu na tu poslední noc, tak mi jde mráz po zádech a vůbec si nedokážu představit být v s ním o samotě. On je doma s tchyní, ta ho bohužel ještě omlouvá..... Dnes prý přišel znovu na mol, nadával, že jsem si dovolila na něj zavolat policii, když se vlastně nic nestalo, vyspal se a zase šel...

Problém je, jak ho přimět aby s pitím přestal a chtěl přestat, co třeba u Tebe byl ten impulz, kdy sis řekl, že tohle je stopka?

Jinak peníze mu jen tak nedojdou, což je taky problém, proto se tím víc bojím, že to jeho tělo nevydrží
yet ooo
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34817
Re: Manžel agresivní alkoholik Před 7 rok, 10 měsíce  
Mám pocit, že je teď už moc daleko. Nepomůžeš mu. Je zcela ovládaný alkoholem, bude pít dál, sám to nezastaví. Dojede na konečnou a to je delirium-dno. To může být ten impuls, půl roku v léčebně a pak? Kdoví.
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34819
Re: Manžel agresivní alkoholik Před 7 rok, 10 měsíce  
Mě pomohlo až, když mi došel chlast. Byl jsem tak zbědovanej abych se k penězům dostal. Tak jsem vydržel asi pět dní. Pak mi peníze přišly, ale za těch pět dní střízlivosti, ale v neskutečným absťáku a halucinacích ve čtyřicítkách teplotách a nějakýho způsobu přemýšlení s relativně čistou hlavou mi došlo, že tak to dál už nejde. Podotýkám, že já byl v takovým stavu, že jsem nakoupil padesát litrů tvrdýho, naložil do auta vyrazil do lesa, kde jsem se chtěl upít. Pracoval jsem na tom asi týden, než ten chlast došel... Pak se začalo odvíjet to co zmiňuju na začátku tohoto příspěvku.

Pokud někdo Tvému muži pomáhá - zabíjí ho. Musíte se na něj vykašlat. Nevím jak jinak ho odstavit od alkoholu. Asi jedině silou. Kdo jí má? Nemám s tím zkušenost. Policie? Psychiatrie? Předpokládám, že jsou tu zkušenější. Stopka, Dee, Reminiscence?
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34821
Re: Manžel agresivní alkoholik Před 7 rok, 10 měsíce  
Ty jo, to je šílený. To teda klobouk dolů, že ses z toho dostal že jsi to vůbec přežil

Šílený absťáky právě nedokáže sám překonat, už to zkoušel několikrát a vzdycky to po pár hodinách zase přepil a vypadá to, že jsou poŕád horší a horší
yet ooo
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34827
Re: Manžel agresivní alkoholik Před 7 rok, 10 měsíce  
Tak od toho je detox. On se fakt může propít do toho delíria a to jsou potom teprve stavy... Jenže jestli ho mamka chrání, tak to půjde těžko.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34831
Re: Manžel agresivní alkoholik Před 7 rok, 10 měsíce  
No ještě je tu šance,že se tak zhuntuje, že mu bude furt blbě a ten chlast v sobě neudrží \můj případ\. A pak prostě pít nejde. Horší má li žaludek jak kačena.
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34833
Re: Manžel agresivní alkoholik Před 7 rok, 10 měsíce  
No tak vypit padesat litru tvrdyho za tyden to je sto flasek. To by snad neprezil ani nejznamnejsi alkac v cesku jak najel traktorem do rybniku a namerili 7 nebo 8 promile. Nevzpomenu si, ale na jmeno. Tak to bud rad, ze jsi to prezil.
Katka
Gold Boarder
Příspěvky: 176
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34834
Re: Manžel agresivní alkoholik Před 7 rok, 10 měsíce  
Bohužel, žaludek má dobrý Co si za těch 12 let vzpomínám, tak mu bylo špatně jen jednou...
yet ooo
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter