Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: kvartální alkoholik
#35106
kvartální alkoholik Před 7 rok, 9 měsíce  
Ahoj lidičky...
Chtěla bych poprosit o radu..Můj přítel je kvartální alkoholik,je mu 37 let.Dříve pil každý den,cca 15let zpátky,měl občas světlé chvilky.V léčebně byl 2x,bez úspěchu(?) Z každodeního alkoholika se stal kvartální-již cca 7 rok.Bohužel,nebo bohudík(?) u něj nějaká pravidelnost neni...Někdy to je 1x měsíce,pak 3 měsíce nic,pak 5 měsíců nic....Je to úžasný člověk,skvělý nevlastní táta,pracovitý...když si dá občas pivo,je v pohodě,ale když si vypije tvrdý..je to zlé.Udělá lahev během chvilky a jeho ,,chlastání,,trvá někdy i týden.Ubližuje všem okolo,naštěstí jen psychicky...nezáleží mu v těch chvílkách na ničem,všichni jsou špatní,jen on je nejlepší pod sluncem.Nyní je právě ve stavu-dostávám se z toho-to znamená leje piva do sebe a hned ze sebe..Jsem vyčerpaná..Bude následovat jeho nespavost,pocení a třes(již jednou měl delirium)Poraďte mi prosím co dělat..Je to člověk,který si zaslouží pomoct..Já už nemůžu
lucikk8
Senior Boarder
Příspěvky: 66
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35108
Re: kvartální alkoholik Před 7 rok, 9 měsíce  
Kvartální alkoholik...to je takový zde používaný pojem, jakože není skutečný alkoholik, jen čas od času...to je nesmysl. Prostě nepije pořád, protože nemůže...kvůli práci, rodině, zdraví a tak s tím bojuje...kdyby mohl, je zlitej denně. Asi s tím bojuje, neb vás nechce ztratit....tohle je cesta jak na něj
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35110
Re: kvartální alkoholik Před 7 rok, 9 měsíce  
nevím..ikdyž by mohl lejt každý den-jí z dosahu,v práci volno,finance ok..tak nic...Vždycky to u něj něco zpustí-důvod proč se naleje...Takže myslíte že až bude ready,zaútočit na něj-buď já a moje dcera nebo vypadni???
lucikk8
Senior Boarder
Příspěvky: 66
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35112
Re: kvartální alkoholik Před 7 rok, 9 měsíce  
Pokud na něj půjdete tvrdě, zabejčí se a je konec. Počkal bych až bude úplně v cajku a úplně v klidu to s ním probral. Musí více méně sám dospět k názoru, že to takhle dál nejde. Buďte mu oporou, ale za jasně daných podmínek - abstinence. Popadne- li tuto příležitost může se zachránit. Dokonce si myslím, že může i jednou padnout. Padne-li podruhé - zdrhejte. Z vlastní zkušenosti vím, že alkoholikovi nejvíc pomůžete, když mu nepomáháte.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35114
Re: kvartální alkoholik Před 7 rok, 9 měsíce  
Měl by pocítit, že situace je vážnà, ale cesta existuje...
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35116
Re: kvartální alkoholik Před 7 rok, 9 měsíce  
díky..pokusím se to vydržet,dokud nebude zase ten ,,náš taťka,, a pak si s ním promluvím..Pročítala jsem tu příspěvky,skoro všichni někam jdou-do hospody atd..ale on ne...nakoupí si chlast domů a leje a spí a leje a spí...Teď,podle toho v jakém je stavu to vydím cca na 2 dny..už aby to bylo..Připadám si hrozně,ale zabavila jsem mu platební kartu(máme společný účet) a říkám že finance už nejsou..za dnešek vysosal 12 piv,ale chová se jak kdyby vypil nejméně litr vodky.Já jsem abstinent,vypiju max 3 piva za rok,tvrdé vůbec..Nechápu ho,v tom jediným má pravdu
lucikk8
Senior Boarder
Příspěvky: 66
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35118
Re: kvartální alkoholik Před 7 rok, 9 měsíce  
a jak postupovat pak dál?
lucikk8
Senior Boarder
Příspěvky: 66
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35121
Re: kvartální alkoholik Před 7 rok, 9 měsíce  
To nevím...ale primární je si uvědomit, že je to jeho problém...mám pocit, že rezignoval, že si nechce nic připustit ......na tohle je už jen terapie šokem...na mě to platilo....je to na něm
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35122
Re: kvartální alkoholik Před 7 rok, 9 měsíce  
jaký šok?zůstat v tom sám?
lucikk8
Senior Boarder
Příspěvky: 66
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35125
Re: kvartální alkoholik Před 7 rok, 9 měsíce  
Jo...když nic jiného nepomůže
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter