Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Pomoc kamarádce-pečující osobě
#42698
Pomoc kamarádce-pečující osobě Před 7 rok, 2 měsíce  
Dobrý den.
Mám kamarádku, která pečuje o dospělou handicapovanou dceru a našla pomoc na svoje problémy v alkoholu. Už několikrát jsem se jí snažila pomoc, všemi možnými způsoby, ale odmítá si jenom veřejně přiznat, že je alkoholička, natož léčení. Myslím, že sama v sobě ví, jaký je to problém, ale navenek slyším jen výmluvy např. na nachlazení a předávkování kapkami na kašel....na to jak je na vše sama (Není, ale nevidí to), že od ní odejde manžel k milence a další a další. Vím, že taky není snadné pečovat o postiženého člena rodiny (sama to dělám),vím také, že pokud ji budou všichni z okolí jen říkat, že se MUSÍ jít léčit,zatvrdí se ještě víc. Co nevím, jak pomoct. Poradíte mi? Co nakoplo třeba zrovna vás, že jste si připustili alkoholizmus a to že jste se rozhodli skončit s pitím. Budu vděčná za jakýkoliv postřeh, protože pokud se nepodaří kamarádce nějak pomoct, skončí její dospělé ale přesto dítě v ústavu. Děkuji Soňa
Soňa
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42702
Re: Pomoc kamarádce-pečující osobě Před 7 rok, 1 měsíc  
Soňa,

Tvoja kamarátka zrejme neberie do úvahy, že keď sa prepije do vyššieho štádia alkoholizmu, tak sa nedokáže postarať už ani o seba, nieto ešte o handycapované dieťa. Vidíš to inak?

Môže prísť nielen o vlastnú dôstojnosť ale aj o už vyššie-zmieňované dieťa!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42703
Re: Pomoc kamarádce-pečující osobě Před 7 rok, 1 měsíc  
Sono, u me sla bohuzel jakakoli nabizena pomoc do hajzlu - z vetsi casti. Vlastne jsem po nejake dobe poslechl a sel na psychiatrii - ambulatni lecba. Rok jsem se s tim mordoval (stridave dobry/spatny). Pak to bylo hoooodne spatny, tak jsem sel do lecebny. Pak nejakou dobu dobre, ale stacilo xy veci, ktere se podelali a uz jsem drzel v ruce pivo. Rok na prd. Ted pul roku bez piti. Nejak se mi to "samo" preplo v hlave.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42736
Re: Pomoc kamarádce-pečující osobě Před 7 rok, 1 měsíc  
Michale děkuji za odpověď. Snad se jednou také kamarádce rozsvítí a bude to opět ta fajn holka a mám a kamarádka. Teď nechce nic a nikoho slyšet, s nikým mluvit a jen přemýšlí jak by si koupila alkohol, aby to nikdo nevěděl a lituje se.
Soňa
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42737
Re: Pomoc kamarádce-pečující osobě Před 7 rok, 1 měsíc  
"Ja" nevidím to jinak...ona už tam je. Je hrozné,když se už skoro nikdo nechce snažit jí pomoct. Já vím, že má občas člověk padnout na hubu, aby mohl vstát....jen se bojím, aby nezůstala ležet....je to jednodušší.....
Soňa
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42786
Re: Pomoc kamarádce-pečující osobě Před 7 rok, 1 měsíc  
Mně nakoplo, že mi bylo hrozně blbě a ocitl jsem se na dně...
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter